Darmowe sadzonki ziół, warsztaty z recyklingu i inne atrakcje - EkoWileńska
„Metrem, rowerem, spacerem” – pod takim hasłem w Galerii Wileńskiej odbędzie się kolejne wydarzenie w ramach kampanii „EkoWileńska”. W piątek 23 czerwca na klientów czekać będą sadzonki roślin, warsztaty na temat recyklingu i segregowania odpadów. Odwiedzający będą mieli także możliwość obejrzenia od środka nowoczesnej śmieciarki i elektrycznej taksówki.
Kampania „EkoWileńska” rozpoczęła się 22 kwietnia w Międzynarodowy Dzień Ziemi. W ramach akcji na klientów centrum czekało multum atrakcji, w tym warsztaty z robienia ekokosmetyków, lekcje ekoprania, pokazy iluzjonistów czy mobilny serwis rowerowy.
– Kampania „EkoWileńska” idealnie wpisuje się w regularnie podejmowane w Galerii Wileńskiej działania na rzecz promowania proekologicznych rozwiązań oraz inicjatywy związane z ochroną środowiska. Zależy nam na budowaniu pozytywnych nawyków wśród społeczności i proponowaniu rozwiązań, które można z łatwością wprowadzić do codziennego życia. Liczymy, że dzięki organizacji wydarzeń w ramach kampanii, zachęcimy kolejne osoby do działań na rzecz dobra naszej planety – mówi Martyna Rozesłaniec, rzecznik prasowy centrum handlowego Galeria Wileńska.
23 czerwca na klientów centrum będą czekały między innymi darmowe sadzonki ziół – bazylii, mięty, melisy, oregano czy lubczyku. Otrzyma je pierwszych 200 ekoklientów, którzy zrobią zakupy w Galerii Wileńskiej oraz pokażą bilet ZTM, zrobione 5 tysięcy kroków w dowolnej aplikacji czy też dotrą do obiektu rowerem lub hulajnogą.
Tego dnia dzięki współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania w Warszawie odbędą się również rodzinne warsztaty edukacyjne dotyczące recyklingu i segregowania odpadów. Dodatkową atrakcją będzie nowoczesna śmieciarka, która stanie przed obiektem. Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania będą opowiadać, w jaki sposób działa, a dzieci – z pozycji samego kierowcy – przekonają się, jak taki pojazd wygląda od wewnątrz.
Na terenie przed wejściem głównym do Galerii Wileńskiej powstanie także strefa EcoCar z elektryczną taksówką EV6, do której również będzie można wsiąść. Ponadto samochód zostanie oklejony magnesami, które klienci będą mogli zabrać ze sobą, a 10 szczęśliwców wygra vouchery na przejazd o wartości 50 zł.
Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Jacka Jeżewskiego, Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy. Kampania zakończy się we wrześniu Tygodniem Zrównoważonego Transportu.

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.