Komunikaty PR

Mobile Industrial Robots – rozwój na rynku Europy Środkowo-Wschodniej

2020-04-22  |  14:00
Biuro prasowe
Do pobrania pdf ( 3.25 MB )

Warszawa, 22 kwietnia 2020: Lider na rynku autonomicznych robotów mobilnych (ang. autonomous mobile robots, AMR), Mobile Industrial Robots (MiR), podsumował rozwój na rynku Europy Środkowo-Wschodniej oraz nowe możliwości automatyzacji intralogistyki, jakie zapewnia MiR250 wprowadzony na rynek w marcu tego roku.

 

W 2019 roku MiR podwoił sprzedaż autonomicznych robotów mobilnych MiR w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Rynek napędzają: Polska, Czechy, Słowacja i Węgry. W tych krajach działa silna sieć partnerska, do której należą w Polsce firmy Astor i ProCobot, w Czechach i na Słowacji: Amtech i Dreamland, a na Węgrzech B&O Engineering i nowy partner VFP Systems. Duże zainteresowanie automatyzacją intralogistyki z robotami MiR potwierdza tytuł Excellent Partner przyznany firmie Astor – po raz pierwszy wyróżnienie otrzymała firma działająca w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Zauważalne jest także rosnące zainteresowanie robotami MiR w krajach bałkańskich, Rosji, na Ukrainie i Białorusi.

 

MiR dostarcza aktualnie na rynek pięć modeli autonomicznych robotów mobilnych różniących się przede wszystkim udźwigiem i przeznaczeniem. Mniejsze roboty: MiR100, MiR200 i MiR250 są zaprojektowane do transportu lżejszych ładunków w przemyśle, logistyce i służbie zdrowa. MiR500 i MiR1000 automatycznie pobierają i transportują palety oraz ciężkie materiały. Ponadto MiR wspiera ekosystem autonomicznych robotów mobilnych poprzez rozwijanie własnych rozwiązań dodatkowych oraz platformę MiRGo prezentującą rozwiązania zewnętrznych partnerów, których produkty bezproblemowo współpracują z robotami MiR.

 

„W regionie Europy Środkowo-Wschodniej większym zainteresowaniem cieszą się nasze mniejsze roboty. Jeśli chodzi o sektory przemysłu najbardziej aktywne są branże automotive oraz elektroniczna. Obecna sytuacja naturalnie spowalnia inwestycję, jednak jeśli chodzi o automatyzacje transportu wewnętrznego aktywność ze strony zakładów reprezentujących te segmenty generalnie jest największa. W 2019 region CEE odpowiadał za 11% udziału w całkowitych przychodach MiR” – mówi Jesper Sonne Thimsen, dyrektor sprzedaży w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

 

MiR250 – sprawniejsze nawigowanie w ciasnych przestrzeniach

Nowy robot MiR wprowadzony na rynek w marcu b.r. wyróżnia się przede wszystkim mniejszym rozmiarem i niższą konstrukcją, pozwalającym na sprawne nawigowanie w mniejszych przestrzeniach, ciasnych korytarzach, węższych otworach drzwiowych i pod elementami.

 

„Jesteśmy przekonani, że producenci, firmy logistyczne i sektor opieki zdrowotnej docenią możliwości naszego nowego robota. Dużym atutem jest szybszy proces ładowania robota pozwalający na maksymalne zwiększenie efektywności zadań transportowych i uzyskanie szybszego zwrotu z inwestycji” – mówi Jesper Sonne Thimsen.

 

Elastyczne metody finansowania inwestycji w automatyzację

Od czerwca 2019 roku MiR oferuje swoje roboty w leasingu dzięki współpracy z firmą DLL. Elastyczna metoda finansowania inwestycji w automatyzację cieszy się zainteresowaniem klientów także w regionie CEE.

 

O Mobile Industrial Robots:

Mobile Industrial Robots (MiR) rozwija i wprowadza na rynek najbardziej zaawansowaną linię współpracujących i bezpiecznych autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które szybko, łatwo i efektywnie kosztowo zarządzają wewnętrzną logistyką, dając pracownikom swobodę podejmowania bardziej wartościowych działań. Innowacyjne roboty MiR zainstalowały już setki średnich i dużych międzynarodowych producentów, w tym kilka szpitali i domów opieki na całym świecie. Firma szybko utworzyła globalną sieć dystrybucji w ponad 60 krajach, z oddziałami regionalnymi w Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokyo i Szanghaju. Rozwój utworzonego w 2013 roku przedsiębiorstwa postępował w szybkim tempie. W 2019 roku przychód MiR wyniósł 44 mln USD. Założona i prowadzona przez doświadczonych duńskich specjalistów w dziedzinie robotyki firma MiR ma swoją siedzibę w Odense w Danii. Więcej informacji na stronie www.mobile-industrial-robots.com 

 

Więcej informacji: Omega Communication, Zofia Bielska, +48 882 5021 401, zbielska@communication.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł tesa przedstawia tesa® 60418 Biuro prasowe
2024-11-28 | 12:00

tesa przedstawia tesa® 60418

Taśma tesa® 60418 posiada bardzo cienki materiał nośnika z poliestru, który w 85% składa się z materiału pochodzącego z recyklingu pokonsumenckiego, co stanowi 60% całego
Przemysł Nowe kompaktowe wózki czołowe
2024-11-28 | 11:15

Nowe kompaktowe wózki czołowe

Firma STILL Polska wprowadza na rynek nową serię wózków elektrycznych. Należące do portfolio Classic Line pojazdy RCE 15-20 są zoptymalizowane pod kątem dostępności,
Przemysł Zakup stali przez internet – jakie są zalety?
2024-11-21 | 13:00

Zakup stali przez internet – jakie są zalety?

W dobie dynamicznego rozwoju cyfryzacji zakupy online stają się standardem również w branżach przemysłowych. Coraz więcej firm decyduje się na zakup stali przez internet,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.