Komunikaty PR

OnRobot wprowadza na rynek "Eyes", system wizyjny 2,5D

2020-04-16  |  14:45
Biuro prasowe

Zaawansowany, przystępny cenowo system wizyjny 2,5D Eyes oferuje możliwość postrzegania głębi i rozpoznawania części w przypadku większości ramion robotycznych. Eyes zapewnia płynną integrację, jednoobrazową kalibrację, intuicyjne programowanie – jest prostszy niż inne dostępne na rynku systemy wizyjne. System Eyes może być dowolnie montowany zarówno na nadgarstku robota, jak i na zewnątrz, dzięki czemu idealnie nadaje się do niemalże każdego nieustrukturyzowanego zastosowania, które wymaga użycia systemu wizyjnego.


Warszawa, 16 kwietnia 2020 r.: Ramiona robotyczne często mają za zadanie kompletowanie przedmiotów ułożonych w różnych kierunkach lub różnorodnych pod względem rozmiaru i kształtu. W celu zapewnienia spójnego rozmieszczenia, producenci nierzadko dodają osprzęt, podajniki bębnowe i inne elementy, zwiększając koszty i złożoność tego, co ostatecznie staje się sztywnymi aplikacjami, pozbawionymi możliwości łatwej kompletacji różnych przedmiotów lub szybkiego przezbrojenia.

„Duża część naszych klientów nie chce być zmuszona do utrzymywania stałej pozycji wejściowej produktu, który chcą skompletować," mówi prezes OnRobot, Enrico Krog Iversen. "Użytkownicy chętnie wyeliminowaliby skomplikowane, nieporęczne i drogie podajniki części i osprzęt, ale do tej pory systemy wizyjne były poza ich zasięgiem. Nasz nowy system wizyjny Eyes to zmienia”.

W przeciwieństwie do innych systemów wizyjnych dostępnych na rynku, system Eyes potrzebuje tylko jednego obrazu w celu kalibracji i rozpoznawania części, posiada również funkcję automatycznego ustawiania ostrości umożliwiającą pracę na różnych odległościach w ramach tej samej aplikacji.

System Eyes jest idealny do sortowania różnych przedmiotów lub do maszyn CNC obsługujących elementy metalowe, które posiadają określony kształt zewnętrzny, jak również do wielu innych zastosowań typu pick-and-place, gdzie orientacja jest szczególnie istotna. System Eyes oferuje również możliwość postrzegania głębi w ramach przystępnej cenowo i łatwej do wdrożenia technologii 2,5D.

„2,5D szybko zyskuje miano idealnej technologii do zastosowań wizyjnych. W porównaniu do 2D dostarcza nie tylko informacji o długości i szerokości, ale także wysokości danej części, co jest idealnym rozwiązaniem w przypadku, gdy obiekty mogą mieć różną wysokość lub gdy muszą być ułożone w stosy" – mówi Enrico Krog Iversen.
 

System Eyes można z łatwością zamontować na nadgarstku robota lub na zewnątrz stanowiska. Można go zintegrować ze wszystkimi czołowymi robotami współpracującymi i lekkimi robotami przemysłowymi dzięki OnRobot One System Solution, jednolitemu interfejsowi mechanicznemu i komunikacyjnemu opartemu na systemie Quick Changer, stanowiącym obecnie integralną część wszystkich produktów OnRobot.

 

Nowy system wizyjny bezpośrednio łączy się z innymi urządzeniami OnRobot, dzięki czemu jest on niezwykle prosty w obsłudze wraz z jakimkolwiek chwytakiem OnRobot. W podwójnej konfiguracji, wykorzystującej podwójny Quick Changer, punkt centralny (TCP) chwytaka może być automatycznie konfigurowany za pomocą systemu Eyes. Pozwala to wyeliminować wszelkie potencjalne konflikty pomiędzy różnorodnymi pakietami oprogramowania różnych producentów narzędzi. Optymalny sposób montażu uzależniony jest od zastosowania. Niektóre z zalet montażu systemu Eyes na zewnętrz stanowiska to eliminacja problemów związanych z kablami biegnącymi wzdłuż robota i możliwość optymalizacji czasu cyklu – system Eyes jest w stanie robić zdjęcia i przetwarzać je, podczas gdy robot wykonuje inną operację.

 

O OnRobot

Oferta OnRobot obejmuje szeroki asortyment rozwiązań do zastosowań współpracujących, m.in. chwytaki elektryczne, siły i momentu, chwytak podciśnieniowy, laureata wielu nagród – chwytak Gecko oraz zmieniarki narzędzi. Ta nowa kombinacja produktów od OnRobot umożliwia szybszą i prostszą automatyzację takich zadań jak pakowanie, kontrola jakości, przenoszenie materiałów, obsługa maszyn, montaż oraz wykańczanie powierzchni. Siedziba główna OnRobot znajduje się w duńskim Odense, a biura lokalne mieszczą się w Dallas, Soest (Niemcy), Barcelonie, Warszawie, Szanghaju, Tokio, Singapurze i Budapeszcie. Więcej informacji na stronie www.onrobot.com

 

Więcej informacji: Omega Communication, Zofia Bielska, zbielska@communication.pl, +48 882 502 401

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Co trzeci przetwórca tworzyw sztucznych inwestuje w park maszyn i urządzeń Biuro prasowe
2024-04-13 | 08:00

Co trzeci przetwórca tworzyw sztucznych inwestuje w park maszyn i urządzeń

Polskie przedsiębiorstwa przetwarzające tworzywa sztuczne zwiększyły swoją zdolność do konkurowania. Świadczy o tym wzrost sub-indeksu MiU dla tej branży o 6,15 pkt. Jest to efekt m.in.
Przemysł Forum Holzbau Polska - spotkanie profesjonalistów branży konstrukcji drewnianych
2024-04-05 | 12:30

Forum Holzbau Polska - spotkanie profesjonalistów branży konstrukcji drewnianych

Wydarzenie: Forum Holzbau Polska - spotkanie profesjonalistów branży konstrukcji drewnianych Data: 23-24.04.2024 r. Miejsce: Windsor Hotel Jachranka Dla
Przemysł Aluron powiększa swoją siedzibę. Rozbudowę realizuje WPIP Construction
2024-04-04 | 12:30

Aluron powiększa swoją siedzibę. Rozbudowę realizuje WPIP Construction

Rozbudowa dotyczy zlokalizowanego w Zawierciu kompleksu będącego główną siedzibą firmy Aluron, który składa się z części produkcyjnej oraz biurowej. Zgodnie z umową

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Padają kolejne rekordy generacji energii z OZE. Przez jakość sieci duży potencjał wciąż jest niezagospodarowany

W Polsce padają w ostatnim czasie kolejne rekordy generacji prądu z OZE. – Potencjał wzrostu wciąż jednak mamy bardzo duży – zauważa Krzysztof Cibor z Greenpeace Polska. W tej chwili ten potencjał pozostaje w dużej mierze niewykorzystany m.in. przez regulacje hamujące rozwój energetyki wiatrowej na lądzie i zły stan sieci elektroenergetycznych, który przekłada się na dużą liczbę odmów przyłączania nowych źródeł odnawialnych albo konieczność ich czasowego wyłączania. Ekspert wskazuje, że to dwa najważniejsze zadania dla nowego rządu, który na czerwiec br. zapowiedział już liberalizację tzw. ustawy wiatrakowej.

Edukacja

Polacy mało wiedzą o instytucji rodzicielstwa zastępczego. Dwie trzecie społeczeństwa nigdy nie spotkało się z tym pojęciem

Aż 64 proc. Polaków nigdy nie spotkało się z pojęciem rodzicielstwa zastępczego zawodowego – wynika z badania przeprowadzonego w marcu br. na zlecenie Fundacji Happy Kids. Najliczniejszą grupą, która nie zna tego pojęcia, stanowią respondenci między 18. a 22. rokiem życia. Co 10. badany nie wie, jaka jest różnica między rodzicem zastępczym a rodzicem adopcyjnym. Zdaniem ekspertów brak świadomości ma konsekwencje dla rozwoju instytucji pieczy zastępczej w Polsce.

IT i technologie

Nowy ośrodek w Krakowie będzie wspierać innowacje dla NATO. Połączy start-upy i naukowców z sektorem obronności

Połączenie najzdolniejszych naukowców oraz technologicznych start-upów z firmami z sektora obronnego i wojskowego – to główny cel akceleratora, który powstaje w Krakowie. Będzie on należał do natowskiej sieci DIANA, która z założenia ma służyć rozwojowi technologii służących zarówno w obronności, jak i na rynku cywilnym w krajach sojuszniczych NATO. Eksperci liczą na rozwiązania wykorzystujące m.in. sztuczną inteligencję, drony czy technologie kwantowe. Dla sektora to szansa na pozyskanie innowacji na skalę światową, a dla start-upów szansa na wyjście na zagraniczne rynki i pozyskanie środków na globalny rozwój.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.