OnRobot wprowadza na rynek "Eyes", system wizyjny 2,5D
Zaawansowany, przystępny cenowo system wizyjny 2,5D Eyes oferuje możliwość postrzegania głębi i rozpoznawania części w przypadku większości ramion robotycznych. Eyes zapewnia płynną integrację, jednoobrazową kalibrację, intuicyjne programowanie – jest prostszy niż inne dostępne na rynku systemy wizyjne. System Eyes może być dowolnie montowany zarówno na nadgarstku robota, jak i na zewnątrz, dzięki czemu idealnie nadaje się do niemalże każdego nieustrukturyzowanego zastosowania, które wymaga użycia systemu wizyjnego.
Warszawa, 16 kwietnia 2020 r.: Ramiona robotyczne często mają za zadanie kompletowanie przedmiotów ułożonych w różnych kierunkach lub różnorodnych pod względem rozmiaru i kształtu. W celu zapewnienia spójnego rozmieszczenia, producenci nierzadko dodają osprzęt, podajniki bębnowe i inne elementy, zwiększając koszty i złożoność tego, co ostatecznie staje się sztywnymi aplikacjami, pozbawionymi możliwości łatwej kompletacji różnych przedmiotów lub szybkiego przezbrojenia.
„Duża część naszych klientów nie chce być zmuszona do utrzymywania stałej pozycji wejściowej produktu, który chcą skompletować," mówi prezes OnRobot, Enrico Krog Iversen. "Użytkownicy chętnie wyeliminowaliby skomplikowane, nieporęczne i drogie podajniki części i osprzęt, ale do tej pory systemy wizyjne były poza ich zasięgiem. Nasz nowy system wizyjny Eyes to zmienia”.
W przeciwieństwie do innych systemów wizyjnych dostępnych na rynku, system Eyes potrzebuje tylko jednego obrazu w celu kalibracji i rozpoznawania części, posiada również funkcję automatycznego ustawiania ostrości umożliwiającą pracę na różnych odległościach w ramach tej samej aplikacji.
System Eyes jest idealny do sortowania różnych przedmiotów lub do maszyn CNC obsługujących elementy metalowe, które posiadają określony kształt zewnętrzny, jak również do wielu innych zastosowań typu pick-and-place, gdzie orientacja jest szczególnie istotna. System Eyes oferuje również możliwość postrzegania głębi w ramach przystępnej cenowo i łatwej do wdrożenia technologii 2,5D.
„2,5D szybko zyskuje miano idealnej technologii do zastosowań wizyjnych. W porównaniu do 2D dostarcza nie tylko informacji o długości i szerokości, ale także wysokości danej części, co jest idealnym rozwiązaniem w przypadku, gdy obiekty mogą mieć różną wysokość lub gdy muszą być ułożone w stosy" – mówi Enrico Krog Iversen.
System Eyes można z łatwością zamontować na nadgarstku robota lub na zewnątrz stanowiska. Można go zintegrować ze wszystkimi czołowymi robotami współpracującymi i lekkimi robotami przemysłowymi dzięki OnRobot One System Solution, jednolitemu interfejsowi mechanicznemu i komunikacyjnemu opartemu na systemie Quick Changer, stanowiącym obecnie integralną część wszystkich produktów OnRobot.
Nowy system wizyjny bezpośrednio łączy się z innymi urządzeniami OnRobot, dzięki czemu jest on niezwykle prosty w obsłudze wraz z jakimkolwiek chwytakiem OnRobot. W podwójnej konfiguracji, wykorzystującej podwójny Quick Changer, punkt centralny (TCP) chwytaka może być automatycznie konfigurowany za pomocą systemu Eyes. Pozwala to wyeliminować wszelkie potencjalne konflikty pomiędzy różnorodnymi pakietami oprogramowania różnych producentów narzędzi. Optymalny sposób montażu uzależniony jest od zastosowania. Niektóre z zalet montażu systemu Eyes na zewnętrz stanowiska to eliminacja problemów związanych z kablami biegnącymi wzdłuż robota i możliwość optymalizacji czasu cyklu – system Eyes jest w stanie robić zdjęcia i przetwarzać je, podczas gdy robot wykonuje inną operację.
O OnRobot
Oferta OnRobot obejmuje szeroki asortyment rozwiązań do zastosowań współpracujących, m.in. chwytaki elektryczne, siły i momentu, chwytak podciśnieniowy, laureata wielu nagród – chwytak Gecko oraz zmieniarki narzędzi. Ta nowa kombinacja produktów od OnRobot umożliwia szybszą i prostszą automatyzację takich zadań jak pakowanie, kontrola jakości, przenoszenie materiałów, obsługa maszyn, montaż oraz wykańczanie powierzchni. Siedziba główna OnRobot znajduje się w duńskim Odense, a biura lokalne mieszczą się w Dallas, Soest (Niemcy), Barcelonie, Warszawie, Szanghaju, Tokio, Singapurze i Budapeszcie. Więcej informacji na stronie www.onrobot.com
Więcej informacji: Omega Communication, Zofia Bielska, zbielska@communication.pl, +48 882 502 401

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.