Komunikaty PR

OnRobot wprowadza na rynek "Eyes", system wizyjny 2,5D

2020-04-16  |  14:45
Biuro prasowe

Zaawansowany, przystępny cenowo system wizyjny 2,5D Eyes oferuje możliwość postrzegania głębi i rozpoznawania części w przypadku większości ramion robotycznych. Eyes zapewnia płynną integrację, jednoobrazową kalibrację, intuicyjne programowanie – jest prostszy niż inne dostępne na rynku systemy wizyjne. System Eyes może być dowolnie montowany zarówno na nadgarstku robota, jak i na zewnątrz, dzięki czemu idealnie nadaje się do niemalże każdego nieustrukturyzowanego zastosowania, które wymaga użycia systemu wizyjnego.


Warszawa, 16 kwietnia 2020 r.: Ramiona robotyczne często mają za zadanie kompletowanie przedmiotów ułożonych w różnych kierunkach lub różnorodnych pod względem rozmiaru i kształtu. W celu zapewnienia spójnego rozmieszczenia, producenci nierzadko dodają osprzęt, podajniki bębnowe i inne elementy, zwiększając koszty i złożoność tego, co ostatecznie staje się sztywnymi aplikacjami, pozbawionymi możliwości łatwej kompletacji różnych przedmiotów lub szybkiego przezbrojenia.

„Duża część naszych klientów nie chce być zmuszona do utrzymywania stałej pozycji wejściowej produktu, który chcą skompletować," mówi prezes OnRobot, Enrico Krog Iversen. "Użytkownicy chętnie wyeliminowaliby skomplikowane, nieporęczne i drogie podajniki części i osprzęt, ale do tej pory systemy wizyjne były poza ich zasięgiem. Nasz nowy system wizyjny Eyes to zmienia”.

W przeciwieństwie do innych systemów wizyjnych dostępnych na rynku, system Eyes potrzebuje tylko jednego obrazu w celu kalibracji i rozpoznawania części, posiada również funkcję automatycznego ustawiania ostrości umożliwiającą pracę na różnych odległościach w ramach tej samej aplikacji.

System Eyes jest idealny do sortowania różnych przedmiotów lub do maszyn CNC obsługujących elementy metalowe, które posiadają określony kształt zewnętrzny, jak również do wielu innych zastosowań typu pick-and-place, gdzie orientacja jest szczególnie istotna. System Eyes oferuje również możliwość postrzegania głębi w ramach przystępnej cenowo i łatwej do wdrożenia technologii 2,5D.

„2,5D szybko zyskuje miano idealnej technologii do zastosowań wizyjnych. W porównaniu do 2D dostarcza nie tylko informacji o długości i szerokości, ale także wysokości danej części, co jest idealnym rozwiązaniem w przypadku, gdy obiekty mogą mieć różną wysokość lub gdy muszą być ułożone w stosy" – mówi Enrico Krog Iversen.
 

System Eyes można z łatwością zamontować na nadgarstku robota lub na zewnątrz stanowiska. Można go zintegrować ze wszystkimi czołowymi robotami współpracującymi i lekkimi robotami przemysłowymi dzięki OnRobot One System Solution, jednolitemu interfejsowi mechanicznemu i komunikacyjnemu opartemu na systemie Quick Changer, stanowiącym obecnie integralną część wszystkich produktów OnRobot.

 

Nowy system wizyjny bezpośrednio łączy się z innymi urządzeniami OnRobot, dzięki czemu jest on niezwykle prosty w obsłudze wraz z jakimkolwiek chwytakiem OnRobot. W podwójnej konfiguracji, wykorzystującej podwójny Quick Changer, punkt centralny (TCP) chwytaka może być automatycznie konfigurowany za pomocą systemu Eyes. Pozwala to wyeliminować wszelkie potencjalne konflikty pomiędzy różnorodnymi pakietami oprogramowania różnych producentów narzędzi. Optymalny sposób montażu uzależniony jest od zastosowania. Niektóre z zalet montażu systemu Eyes na zewnętrz stanowiska to eliminacja problemów związanych z kablami biegnącymi wzdłuż robota i możliwość optymalizacji czasu cyklu – system Eyes jest w stanie robić zdjęcia i przetwarzać je, podczas gdy robot wykonuje inną operację.

 

O OnRobot

Oferta OnRobot obejmuje szeroki asortyment rozwiązań do zastosowań współpracujących, m.in. chwytaki elektryczne, siły i momentu, chwytak podciśnieniowy, laureata wielu nagród – chwytak Gecko oraz zmieniarki narzędzi. Ta nowa kombinacja produktów od OnRobot umożliwia szybszą i prostszą automatyzację takich zadań jak pakowanie, kontrola jakości, przenoszenie materiałów, obsługa maszyn, montaż oraz wykańczanie powierzchni. Siedziba główna OnRobot znajduje się w duńskim Odense, a biura lokalne mieszczą się w Dallas, Soest (Niemcy), Barcelonie, Warszawie, Szanghaju, Tokio, Singapurze i Budapeszcie. Więcej informacji na stronie www.onrobot.com

 

Więcej informacji: Omega Communication, Zofia Bielska, zbielska@communication.pl, +48 882 502 401

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic Biuro prasowe
2024-12-27 | 17:30

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic

Adaptico to firma z siedzibą w Katowicach, która zajmuje się dystrybucją produktów i systemów zwiększających bezpieczeństwo w zakładach pracy. Firma
Przemysł Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
2024-12-23 | 08:00

Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę

To już pewne - międzynarodowy koncern branży motoryzacyjnej zainwestuje w Żagańskiej Strefie Gospodarczej. Mowa o firmie CEFA Poland, będącej częścią grupy Samvardhana
Przemysł Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
2024-12-19 | 11:15

Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe

Firma STILL prezentuje nowy podnośnikowy wózek widłowy EXV 10C-16C. Kompaktowe i zwrotne urządzenie zapewnia wysoką wydajność transportu wewnętrznego w ograniczonych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]

Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.

Edukacja

Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami

Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.

Fundusze unijne

Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty

Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.