Komunikaty PR

Rozciągnięty komfort pracy, spodnie robocze ze stretchem!

2020-02-03  |  12:45
Biuro prasowe

Wielu fachowców zna to z doświadczenia: uciążliwe klękanie, wiążące się z koniecznością każdorazowego wcześniejszego podciągnięcia spodni nad kolanami. A czasem skutkujące zsunięciem spodni z pleców i ujawnieniem – w najlepszym wypadku – koloru bielizny. Taki dyskomfort nie grozi użytkownikom spodni, w których zastosowano stretch. W zależności od modelu spodni, wstawki z elastycznego materiału są wszywane w tak newralgicznych miejscach jak kolana, krok, łydki czy plecy, zdecydowanie zwiększając swobodę ruchów użytkownika. W połączeniu z systemami pomysłowo zaprojektowanych kieszeni i uchwytów oraz atrakcyjnym designem przekłada się to na obraz spodni roboczych jako w pełni funkcjonalnego, wygodnego i dobrze się prezentującego narzędzia pracy dla zróżnicowanych profesjonalistów oraz ambitnych majsterkowiczów, pracujących w najróżniejszych warunkach.

Co istotne, w spodniach tworzonych przez firmę Blåkläder stretch jest często łączony z Cordurą – tkaniną ekstremalnie odporną na przetarcia – oraz z technologią potrójnych szwów, objętych wieczystą gwarancją trwałości. Problemem nie będzie też dobór odpowiedniego rozmiaru, ponieważ szwedzki producent stosuje bardzo szeroką i elastyczną rozmiarówkę, pozwalającą każdemu dobrać idealnie dopasowany model spodni.

W ofercie skandynawskiej marki znaleźć można szeroką paletę spodni, w których dzięki zastosowaniu stretchu udało się znacząco podnieść wygodę i funkcjonalność użytkowania. Fachowcy nieuznający kompromisów między praktycznością a estetyką z pewnością zwrócą uwagę na spodnie rzemieślnicze X1900, wykorzystujące połączenie stretchu w kroku i na łydkach z „pancerną” i jednocześnie elastyczną Cordurą®Denim-Stretch. Funkcjonalność podnoszą takie elementy jak superszerokie kieszenie na gwoździe, wyposażone w uchwyty i przegródki na narzędzia oraz wzmocniona kieszeń na linijkę, z uchwytem na nóż i kieszonką o trzech poziomach głębokości z przeznaczeniem na ołówek, który w miarę użytkowania staje się coraz krótszy. Cenionym przez fachowców rozwiązaniem są też kieszenie na nakolanniki, ładowane od góry, z klapką i zapięciem na rzep. Dla bardziej ergonomicznego kroju zostały wykonane ze stretchu - zarówno w środku, jak i na zewnątrz. 

W ekstremalnych warunkach pracy doskonale sprawdzają się z kolei naturalnie ognioodporne spodnie multistandard 1587. Przeznaczone są m.in. do prac serwisowych w miejscach narażonych na działanie czynników szkodliwych, wymagających szczególnej ochrony użytkownika. O jego doskonałą widoczność i związane z tym bezpieczeństwo dba kolorystyka High-Vis i taśmy odblaskowe, przyszyte podwójnym szwem. Spodnie zostały wykonane ze specjalnie dobranych materiałów, w tym supermocnego Rip-Stop, dzięki czemu spełniają wyśrubowane normy bezpieczeństwa: EN ISO 20471, Klasa 2: EN 1149-5: IEC 61482-2, Klasa 1 oraz EN ISO 11612 A1, B1, C1, F1. Wygodę zapewniają wstawki ze stretchu w kroku i na plecach oraz praktyczne kieszenie.

Popularnością zarówno wśród profesjonalistów, jak i domowych majsterkowiczów cieszą się lekkie i trwałe spodnie warsztatowe 1459 z szybkoschnącego materiału. Zwiększoną swobodę ruchów zapewniają wstawki ze stretchu w kroku, na plecach oraz kolanach, poddanych dodatkowo wstępnemu ukształtowaniu. Spodnie posiadają kieszeń wewnętrzną na komórkę oraz kieszeń na długopis i nóż, przystosowaną zarówno dla osób prawo-, jak i leworęcznych. W razie potrzeby istnieje także możliwość przedłużenia dołu nogawki. Warto zwrócić uwagę, że model jest dostępny w aż 10 wariantach kolorystycznych. Jak większość elementów kolekcji Blåkläder, oferuje możliwość naniesienia na materiał logotypu użytkownika, pozwalając na personalizację stroju i unifikację wyglądu firmowego zespołu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł BRAK ZDJĘCIA
2024-08-14 | 10:00

Firma Beko wyróżniona w prestiżowym rankingu TIME

Beko zajęło wysokie, 44. miejsce na prestiżowej liście najbardziej zrównoważonych firm na świecie, przygotowanej przez magazyn TIME i Statistę. W corocznym konkursie udział wzięło 5000 przedsiębiorstw z całego globu,
Przemysł Wydajny magazyn na 49 tys. palet - case study
2024-07-31 | 11:15

Wydajny magazyn na 49 tys. palet - case study

W odpowiedzi na rosnący popyt na urządzenia HVAC, firma TROTEC zdecydowała się usprawnić procesy logistyczne, konsolidując magazyny i tworząc centralne, wydajne centrum dystrybucji
Przemysł Nowe regulacje i trendy: Co czeka polski rynek mebli do siedzenia?
2024-07-31 | 06:31

Nowe regulacje i trendy: Co czeka polski rynek mebli do siedzenia?

Najnowszy raport agencji badawczej MarketHub ujawnia kluczowe trendy i zmiany na polskim rynku mebli do siedzenia. Meble tapicerowane wciąż dominują, jednak meble nietapicerowane odnotowują

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Kosmiczne śmieci są coraz większym problemem. Ich obecność na orbicie generuje znaczne koszty

Liczba kosmicznych odpadów stale rośnie. Ich źródłem są obiekty, które zostały wysłane w kosmos, zakończyły misję lub uległy rozpadowi. Krążące w przestrzeni kosmicznej fragmenty tych obiektów stwarzają ryzyko kolizji z tymi, które są obecnie eksploatowane. Unikanie takich zdarzeń wiąże się z koniecznością ponoszenia wydatków na monitoring zagrożeń czy zwiększeniem zużycia paliwa poprzez obieranie niekolizyjnych kursów. Jednym ze sposobów na zmniejszenie tego problemu jest wydłużenie eksploatacji obiektów poprzez ich tankowanie na orbicie. Polacy pracują nad taką technologią.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.