Startuje Inicjatywa Przyszłość Polskiego Przemysłu
Inicjatywa Przyszłość Polskiego Przemysłu, której głównym celem będzie wsparcie oraz promocja polskiej nowoczesnej i innowacyjnej produkcji przemysłowej, rusza z naborem członków. Pomysłodawcą i organizatorem inicjatywy jest firma Autodesk – lider w dziedzinie oprogramowania 3D, z którego korzystają miliony organizacji z różnych branż na całym świecie, w tym wiodące przedsiębiorstwa przemysłowe w Polsce. Udział w inicjatywie jest bezpłatny.
Nadrzędnym celem inicjatywy jest wymiana wiedzy, pomoc w zrozumieniu i wdrożeniu w polskich przedsiębiorstwach innowacyjnych technologii cyfrowych, które pozwolą kreować lepsze produkty, ograniczając zużycie materiałów, czasu czy innych kluczowych zasobów. To przede wszystkim pomoc we wdrożeniu idei Przemysłu 4.0, rozumianego jako zbiór działań mających za zadanie stworzenie produkcji i związanych z nią usług, która będzie bardziej wydajna, szybciej dostarczana, bardziej innowacyjna i skupiona na kliencie.
W ramach Inicjatywy Przyszłość Polskiego Przemysłu wnosimy praktyczne podejście – chcemy pomagać właścicielom i kadrze zarządzającej polskich firm produkcyjnych i przemysłowych w praktycznym zastosowaniu nowoczesnych procesów i technologii po to, by mogły tworzyć lepsze produkty, zwiększać sprzedaż i generować większe zyski. Zapraszamy przedsiębiorstwa do dołączenia do naszej inicjatywy, korzystania z zasobów wiedzy, a w przyszłości udziału w organizowanych przez nas warsztatach dotyczących innowacji ” – mówi dr inż. Radosław Cieślak, Executive Industry Manager, Autodesk.
Dla kogo?
Inicjatywa Przyszłość Polskiego Przemysłu jest kierowana do wszystkich zarejestrowanych w Polsce firm przemysłowych, zajmujących się projektowaniem, a także szeroko pojętą produkcją, które chcą wdrożyć w swoich organizacjach ideę Przemysłu 4.0. Udział w inicjatywie pomoże zidentyfikować i wdrożyć technologie, które poprawią wydajność w 5-ciu strategicznych obszarach, istotnych dla osiągnięcia trwałej przewagi konkurencyjnej: masowa personalizacja, współpraca, elastyczna produkcja, obsługa klienta oraz produkt jako usługa.
Szereg korzyści w zasięgu ręki
Członkowie inicjatywy otrzymują między innymi:
- specjalne pakiety na wydarzenia organizowane przez Autodesk, a także od partnerów i zewnętrznych organizacji
- mogą również skorzystać z dedykowanego warsztatu Innovation Workshop dla firmy
- dostęp do webinariów tematycznych organizowanych przez Autodesk oraz partnerów.
Dodatkowo, inicjatywa jest platformą wymiany wiedzy między kluczowymi firmami z sektora. To tylko niektóre z licznych benefitów, które czekają na członków Inicjatywy Przyszłość Polskiego Przemysłu.
Więcej szczegółowych informacji na temat inicjatywy, a także na temat organizowanych wydarzeń znajduje się pod adresem: https://www.autodesk.pl/przyszlosc-polskiego-przemyslu
Inicjatywa Przyszłość Polskiego Przemysłu została objęta patronatem mediowym przez:
- Mechanik
- Production Manager
- staleo.pl
- zrobotyzowany.pl
- 3don.pl
- portalprzemyslowy.pl
tesa przedstawia tesa® 60418
Nowe kompaktowe wózki czołowe
Zakup stali przez internet – jakie są zalety?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.