Startuje Inicjatywa Przyszłość Polskiego Przemysłu
Inicjatywa Przyszłość Polskiego Przemysłu, której głównym celem będzie wsparcie oraz promocja polskiej nowoczesnej i innowacyjnej produkcji przemysłowej, rusza z naborem członków. Pomysłodawcą i organizatorem inicjatywy jest firma Autodesk – lider w dziedzinie oprogramowania 3D, z którego korzystają miliony organizacji z różnych branż na całym świecie, w tym wiodące przedsiębiorstwa przemysłowe w Polsce. Udział w inicjatywie jest bezpłatny.
Nadrzędnym celem inicjatywy jest wymiana wiedzy, pomoc w zrozumieniu i wdrożeniu w polskich przedsiębiorstwach innowacyjnych technologii cyfrowych, które pozwolą kreować lepsze produkty, ograniczając zużycie materiałów, czasu czy innych kluczowych zasobów. To przede wszystkim pomoc we wdrożeniu idei Przemysłu 4.0, rozumianego jako zbiór działań mających za zadanie stworzenie produkcji i związanych z nią usług, która będzie bardziej wydajna, szybciej dostarczana, bardziej innowacyjna i skupiona na kliencie.
W ramach Inicjatywy Przyszłość Polskiego Przemysłu wnosimy praktyczne podejście – chcemy pomagać właścicielom i kadrze zarządzającej polskich firm produkcyjnych i przemysłowych w praktycznym zastosowaniu nowoczesnych procesów i technologii po to, by mogły tworzyć lepsze produkty, zwiększać sprzedaż i generować większe zyski. Zapraszamy przedsiębiorstwa do dołączenia do naszej inicjatywy, korzystania z zasobów wiedzy, a w przyszłości udziału w organizowanych przez nas warsztatach dotyczących innowacji ” – mówi dr inż. Radosław Cieślak, Executive Industry Manager, Autodesk.
Dla kogo?
Inicjatywa Przyszłość Polskiego Przemysłu jest kierowana do wszystkich zarejestrowanych w Polsce firm przemysłowych, zajmujących się projektowaniem, a także szeroko pojętą produkcją, które chcą wdrożyć w swoich organizacjach ideę Przemysłu 4.0. Udział w inicjatywie pomoże zidentyfikować i wdrożyć technologie, które poprawią wydajność w 5-ciu strategicznych obszarach, istotnych dla osiągnięcia trwałej przewagi konkurencyjnej: masowa personalizacja, współpraca, elastyczna produkcja, obsługa klienta oraz produkt jako usługa.
Szereg korzyści w zasięgu ręki
Członkowie inicjatywy otrzymują między innymi:
- specjalne pakiety na wydarzenia organizowane przez Autodesk, a także od partnerów i zewnętrznych organizacji
- mogą również skorzystać z dedykowanego warsztatu Innovation Workshop dla firmy
- dostęp do webinariów tematycznych organizowanych przez Autodesk oraz partnerów.
Dodatkowo, inicjatywa jest platformą wymiany wiedzy między kluczowymi firmami z sektora. To tylko niektóre z licznych benefitów, które czekają na członków Inicjatywy Przyszłość Polskiego Przemysłu.
Więcej szczegółowych informacji na temat inicjatywy, a także na temat organizowanych wydarzeń znajduje się pod adresem: https://www.autodesk.pl/przyszlosc-polskiego-przemyslu
Inicjatywa Przyszłość Polskiego Przemysłu została objęta patronatem mediowym przez:
- Mechanik
- Production Manager
- staleo.pl
- zrobotyzowany.pl
- 3don.pl
- portalprzemyslowy.pl
Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.