Universal Robots uruchamia nowy cykl webinariów
Warszawa, 14 kwietnia 2020 – Universal Robots, światowy lider na rynku robotów współpracujących z siedzibą w Danii, uruchamia cykl webinariów w Polsce, Czechach, Słowacji, na Węgrzech, w Rumunii i Rosji. Webinaria są odpowiedzią na aktualną, trudną sytuację rynkową.
Ze względu na obostrzenia w zakresie organizacji konferencji oraz podróżowania spowodowane rozprzestrzenianiem się koronawirusa, Universal Robots zdecydował się na uruchomienie internetowych seminariów, których celem jest dalsze edukowanie rynku na temat automatyzacji z robotami współpracującymi.
Webinaria są podzielone na trzy serie. Każde spotkanie potrwa około godzinę; udział jest bezpłatny. W każdym kraju webinaria będą odbywać się w lokalnym języku. Spotkania poprowadzą specjaliści Universal Robots – profesjonalny doradca techniczny i ekspert z obszaru biznesu. W Polsce webinaria poprowadzą: Karol Habryka, Technical Support Engineer oraz Daniel Niepsuj, Sales Development Manager. Uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytania ekspertom.
Pierwsza seria to internetowa wersja spotkań Seminar in the Box, podczas której Universal Robots zaprezentuje swoje rozwiązania, w szczególności roboty współpracujące (coboty). Podczas webinarium ekspert techniczny pokaże proces od momentu rozpakowania robota do instalacji, bazując na prostym programowaniu. Ta część będzie dedykowana początkującym użytkownikom i firmom, które chciałyby dowiedzieć się więcej o automatyzacji w małych i średnich organizacjach, oraz wszystkim osobom zainteresowanym wykorzystaniem robotów współpracujących.
Bardziej techniczna, druga seria, Application Webinars, będzie poświęcona wykorzystaniu cobotów w specyficznych aplikacjach. Eksperci omówią, jak dana aplikacja powinna wyglądać, gdzie najlepiej się sprawdzi oraz jakie coboty będą odpowiednie do danego zastosowania. Ta seria została podzielona na sześć grup tematycznych bazujących na wykorzystaniu cobotów. Szkolenia będą dotyczyły kolejno spawania, wkręcania, paletyzacji, polerowania, procesu „bin picking” i obsługi maszyn. Każdy webinar potrwa około godzinę. Informacje będą uzupełnione o historie klientów.
W trzeciej serii webinariów Universal Robots zaprezentuje dodatkowe usługi wspierające eksploatację i inwestycję w roboty współpracujące. Głównym tematem będzie bezpieczeństwo pracy z cobotami, usługa Service360 Basic wydłużająca gwarancję oraz program leasingu robotów: UR Financial Services.
Pierwsza seria webinariów rusza 17.04, drugie ze spotkań odbędzie się 21.04. Kolejne części odbędą się w maju. Więcej informacji oraz rejestracja na stronie: https://www.universal-robots.com/pl/webinars/
O Universal Robots
Firma Universal Robots powstała w 2005 roku w celu rozpowszechnienia technologii robotów, tworząc niewielkie, łatwe w użyciu, przystępne cenowo oraz elastyczne i bezpieczne we współpracy roboty przemysłowe. Od 2008 r. kiedy został wprowadzony na rynek pierwszy robot współpracujący (cobot), firma rozwija się w szybkim tempie, a przyjazne użytkownikom coboty są obecnie sprzedawane na całym świecie. Firma, która jest częścią Teradyne Inc., ma swoją siedzibę w duńskim Odense, a jej przedstawicielstwa i oddziały mieszczą się w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Turcji, Meksyku, Czechach, Polsce, Chinach, Singapurze, Indiach, Japonii, Korei Południowej oraz na Tajwanie i we Włoszech. W 2019 r. przychód Universal Robots wyniósł 246 mln USD. Więcej informacji na https://www.universal-robots.com/pl/ oraz www.blog.universal-robots.com/
Więcej informacji: Zofia Bielska, Omega Communication, zbielska@communication.pl; + 48 882 502 401
Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.