Komunikaty PR

Universal Robots uruchamia nowy cykl webinariów

2020-04-14  |  14:10
Biuro prasowe

Warszawa, 14 kwietnia 2020 – Universal Robots, światowy lider na rynku robotów współpracujących z siedzibą w Danii, uruchamia cykl webinariów w Polsce, Czechach, Słowacji, na Węgrzech, w Rumunii i Rosji. Webinaria są odpowiedzią na aktualną, trudną sytuację rynkową.

Ze względu na obostrzenia w zakresie organizacji konferencji oraz podróżowania spowodowane rozprzestrzenianiem się koronawirusa, Universal Robots zdecydował się na uruchomienie internetowych seminariów, których celem jest dalsze edukowanie rynku na temat automatyzacji z robotami współpracującymi.

Webinaria są podzielone na trzy serie. Każde spotkanie potrwa około godzinę; udział jest bezpłatny. W każdym kraju webinaria będą odbywać się w lokalnym języku. Spotkania poprowadzą specjaliści Universal Robots – profesjonalny doradca techniczny i ekspert z obszaru biznesu. W Polsce webinaria poprowadzą: Karol Habryka, Technical Support Engineer oraz Daniel Niepsuj, Sales Development Manager. Uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytania ekspertom.

Pierwsza seria to internetowa wersja spotkań Seminar in the Box, podczas której Universal Robots zaprezentuje swoje rozwiązania, w szczególności roboty współpracujące (coboty). Podczas webinarium ekspert techniczny pokaże proces od momentu rozpakowania robota do instalacji, bazując na prostym programowaniu. Ta część będzie dedykowana początkującym użytkownikom i firmom, które chciałyby dowiedzieć się więcej o automatyzacji w małych i średnich organizacjach, oraz wszystkim osobom zainteresowanym wykorzystaniem robotów współpracujących.

Bardziej techniczna, druga seria, Application Webinars, będzie poświęcona wykorzystaniu cobotów w specyficznych aplikacjach. Eksperci omówią, jak dana aplikacja powinna wyglądać, gdzie najlepiej się sprawdzi oraz jakie coboty będą odpowiednie do danego zastosowania. Ta seria została podzielona na sześć grup tematycznych bazujących na wykorzystaniu cobotów. Szkolenia będą dotyczyły kolejno spawania, wkręcania, paletyzacji, polerowania, procesu „bin picking” i obsługi maszyn. Każdy webinar potrwa około godzinę. Informacje będą uzupełnione o historie klientów.

W trzeciej serii webinariów Universal Robots zaprezentuje dodatkowe usługi wspierające eksploatację i inwestycję w roboty współpracujące. Głównym tematem będzie bezpieczeństwo pracy z cobotami, usługa Service360 Basic wydłużająca gwarancję oraz program leasingu robotów: UR Financial Services.

Pierwsza seria webinariów rusza 17.04, drugie ze spotkań odbędzie się 21.04. Kolejne części odbędą się w maju. Więcej informacji oraz rejestracja na stronie: https://www.universal-robots.com/pl/webinars/

 

O Universal Robots

Firma Universal Robots powstała w 2005 roku w celu rozpowszechnienia technologii robotów, tworząc niewielkie, łatwe w użyciu, przystępne cenowo oraz elastyczne i bezpieczne we współpracy roboty przemysłowe. Od 2008 r. kiedy został wprowadzony na rynek pierwszy robot współpracujący (cobot), firma rozwija się w szybkim tempie, a przyjazne użytkownikom coboty są obecnie sprzedawane na całym świecie. Firma, która jest częścią Teradyne Inc., ma swoją siedzibę w duńskim Odense, a jej przedstawicielstwa i oddziały mieszczą się w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Turcji, Meksyku, Czechach, Polsce, Chinach, Singapurze, Indiach, Japonii, Korei Południowej oraz na Tajwanie i we Włoszech. W 2019 r. przychód Universal Robots wyniósł 246 mln USD. Więcej informacji na https://www.universal-robots.com/pl/ oraz www.blog.universal-robots.com/  

Więcej informacji: Zofia Bielska, Omega Communication, zbielska@communication.pl; + 48 882 502 401

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł tesa przedstawia tesa® 60418 Biuro prasowe
2024-11-28 | 12:00

tesa przedstawia tesa® 60418

Taśma tesa® 60418 posiada bardzo cienki materiał nośnika z poliestru, który w 85% składa się z materiału pochodzącego z recyklingu pokonsumenckiego, co stanowi 60% całego
Przemysł Nowe kompaktowe wózki czołowe
2024-11-28 | 11:15

Nowe kompaktowe wózki czołowe

Firma STILL Polska wprowadza na rynek nową serię wózków elektrycznych. Należące do portfolio Classic Line pojazdy RCE 15-20 są zoptymalizowane pod kątem dostępności,
Przemysł Zakup stali przez internet – jakie są zalety?
2024-11-21 | 13:00

Zakup stali przez internet – jakie są zalety?

W dobie dynamicznego rozwoju cyfryzacji zakupy online stają się standardem również w branżach przemysłowych. Coraz więcej firm decyduje się na zakup stali przez internet,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.