Komunikaty PR

Urządzenia medyczne Made in Poland

2020-04-22  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Dorota Zadroga
PMM

ul. Batorego 2/30
31-135 Kraków
dorota.zadroga|pmm.org.pl| |dorota.zadroga|pmm.org.pl
698989141
pmm.org.pl
Do pobrania 3D ( 0.07 MB )

Trwająca pandemia w krótkim czasie pokazała, z jakimi problemami sprzętowymi mierzą się szpitale na całym świecie. Wysokie koszty i długi czas oczekiwania na profesjonalne maszyny przegrał z amatorskim drukiem 3D. Czy po zakończeniu pandemii dalej będziemy korzystać z rozwiązań, które pojawiły się w kryzysie?

W obecnej sytuacji na całym świecie właściciele drukarek 3D – zarówno pojedyncze osoby, posiadające urządzenia o niewielkich mocach przerobowych wykorzystywane dotychczas na własny użytek, jak i wielkie firmy wyspecjalizowane w tej technice tworzą sprzęt medyczny,  zaspokajający przynajmniej część potrzeb szpitali. Szybkość wykonania, prostota i jednorazowość są dużą przewagą i niezbędnym wsparciem. Czy w przyszłości szpitale zapełnią się takimi urządzeniami?

- Nigdy nie doświadczyliśmy takiej sytuacji i nie mierzyliśmy się z kryzysem zdrowotnym na taką skalę. Pomoc w postaci przygotowywania prowizorycznych respiratorów, a nawet uchwytów pozwalających medykom na wielogodzinne noszenie maseczek bez obciążania uszu, to wspaniałe pomysły. Wiemy jednak, że nie te rozwiązania nie zastąpią sprzętu medycznego, jaki jest niezbędny na oddziałach i w karetkach, i nie możemy liczyć, że w przyszłości będziemy mogli tanio i w prosty sposób stworzyć brakujące narzędzia dla placówek medycznych – mówi Marek Bernaciak, założyciel firmy AMB Technic. AMB Technic specjalizuje się w technologiach precyzyjnego dozowania płynów, od ponad 25 lat wykonując zlecenia dla branży medycznej, elektronicznej i motoryzacyjnej. W nowoczesnym laboratorium doświadczalnym pomagają firmom z całej Europy testować najskuteczniejsze rozwiązania montażowe, m.in. z wykorzystaniem plazmy, uszczelniaczy, past lutowniczych.

- Jak pokazuje doświadczenie – im więcej elementów ruchomych, tym więcej elementów narażonych na szybkie zniszczenie. O ile plastik wykorzystywany w drukarkach 3D sprawdzi się, w granicach swojej wytrzymałości, przy niektórych narzędziach, tak nie zastąpi profesjonalnego sprzętu medycznego. Nie tylko ze względu na długowieczność, ale też na właściwości fizyczne materiału, jego odkażanie, przechowywanie. Na ten moment takie urządzenia nie spełniają warunków decydujących o dopuszczeniu ich do szerokiej dystrybucji. Szczególnie w szpitalach, gdzie niewłaściwe materiały mogą zagrozić zdrowiu pacjentów.

Czy w takim razie szpitale pozostaną branżą, w której możliwości oferowane przez druk 3D będą wykorzystane w sposób marginalny? Wszystko wskazuje na to, że bez szeroko idących zmian i intensywnego rozwoju branży nie możemy liczyć na dostarczanie zaawansowanych urządzeń medycznych w miarę bieżących potrzeb. 

 

 

 

AMB Technic – polska firma specjalizująca się w technologiach precyzyjnego dozowania płynów montażowych (jak kleje, żywice, smary). Założona w 1995 roku w Kole, obecnie obsługująca klientów m.in. z sektorów produkcji motoryzacyjnej, elektronicznej i urządzeń medycznych.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Automatyczny wózek STILL nominowany do IFOY 2024 Biuro prasowe
2024-03-27 | 11:05

Automatyczny wózek STILL nominowany do IFOY 2024

Automatycznie prowadzony wózek podnośnikowy STILL serii EXV w technologii samodzielnej jazdy i nawigacji STILL iGo został nominowany do nagrody IFOY 2024 w kategorii robotów
Przemysł Zielona rewolucja w e-commerce dzięki innowacyjnym produktom RAJA
2024-03-18 | 11:23

Zielona rewolucja w e-commerce dzięki innowacyjnym produktom RAJA

RAJA prezentuje katalog z okazji 70-lecia firmy, a w nim ponad 3000 dostępnych od ręki innowacyjnych opakowań, materiałów do biur, wyposażenia dla firm, oraz pełnej gamy
Przemysł BRAK ZDJĘCIA
2024-03-15 | 07:00

Branża obróbki metali inwestuje w park maszyn i urządzeń

Jeden na trzech (34 proc.) przedsiębiorców z branży obróbki metali planuje zwiększyć nakłady na odnowienia parku maszyn i urządzeń (MiU) w najbliższych miesiącach. Taki sam odsetek zamierza podnieść poziom automatyzacji

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Kongres MOVE

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Sektor ochrony zdrowia odpowiada za większe emisje CO2 niż lotnictwo. Zielone zmiany wymagają drastycznego przyspieszenia

Sektor ochrony zdrowia ponosi znaczące konsekwencje wynikające z rosnącej liczby ekstremalnych zjawisk klimatycznych, ale też poważnego zanieczyszczenia powietrza, a koszty z tym związane będą rosły. Z drugiej strony sam sektor też się przyczynia do zmian klimatycznych – odpowiada za 4 proc. emisji CO2, czym wyprzedza takie branże jak żegluga czy lotnictwo. O potrzebie przyspieszenia zielonych zmian w ochronie zdrowia coraz więcej się mówi, ale to wymaga konkretnych działań. Temu ma służyć powołana właśnie do życia Zielona Koalicja dla Zdrowia, w której uczestniczy prawie 30 podmiotów i której patronuje m.in. Narodowy Fundusz Zdrowia.

Ochrona środowiska

Nowa kadencja samorządów pod znakiem działań energetycznych i klimatycznych. 15 mld euro z UE może przyspieszyć zmiany w tym zakresie

Do wyborów samorządowych pozostał nieco ponad tydzień. Jak pokazuje nowy raport Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju, na samorządowców nadchodzącej kadencji będzie czekać wiele wyzwań związanych z energetyką i polityką klimatyczną, które wynikają zarówno z regulacji UE, jak i oczekiwań społecznych. Jednak w praktyce możliwości aktywnego działania samorządów w tym obszarze są tak szerokie, jak umożliwiają im to regulacje prawne. – Tutaj pewnych rozwiązań po prostu nie ma albo są w dość dokuczliwy sposób szczegółowe i stwarzają samorządom duże trudności. Dlatego potrzebna jest interwencja rządu, żeby umożliwić samorządom aktywne działania – ocenia dr Wojciech Szymalski, prezes Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju.

Prawo

Postęp technologiczny rewolucjonizuje pracę specjalistów ds. finansów. Stają się strategicznymi doradcami biznesu

Częste zmiany regulacyjne i postęp technologiczny wymuszają na specjalistach ds. finansów ciągłe nabywanie nowych kompetencji, doszkalanie i uaktualnianie swojej wiedzy. Ci, którzy potrafią się dostosować do szybkich zmian i wesprzeć swoimi umiejętnościami rozwój biznesu, mogą jednak liczyć na większe możliwości rozwoju kariery. – Finanse operują w świecie, który coraz szybciej się zmienia. To powoduje, że w przyszłości ludzie z obszaru finansów będą musieli poświęcać dużo więcej energii na to, żeby dotrzymać tempa – mówi Kuba Neneman, head of finance.ai, commercial data science manager w Shellu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.