Gobarto nagrodziło hodowców
– Ostatnie lata były trudne na rynku wieprzowiny. Nie popadamy ani w skrajny optymizm ani pesymizm. Twardo stąpamy po ziemi – mówił prezes Gobarto SA. podczas balu Hodowcy Gobarto 2022. Wydarzenie było okazją do spotkania się hodowców trzody chlewnej współpracujących z firmą oraz nagrodzenia ich za najlepsze wyniki.
Po okresie pandemicznych obostrzeń Gobarto powróciła do organizowania cyklicznych spotkań dla hodowców współpracujących w ramach tuczu kontraktowego oraz programu Gobarto 500. Do Uniejowa przybyło 150 zaproszonych gości.
– Firmę Cedrob założyła grupa hodowców. To od nich wszystko się zaczęło. Dlatego nie bez przyczyny w Grupie przykładamy ogromną wagę do pracy hodowlanej. Wiemy, jak istotne jest gospodarskie oko – powiedział Marcin Śliwiński, prezes Gobarto SA, stanowiącej część Grupy Kapitałowej Cedrob. – Patrzymy długoterminowo i trzymamy się ustalonych zasad, mimo zawirowań na rynku – wskazał prezes podczas gali wieczoru.
Wcześniej w panelu szkoleniowym przedstawiciele Grupy opowiedzieli hodowcom o zmianach zachodzących na globalnym i krajowym rynku trzody, przedstawili proces produkcji pasz w Cedrob Pasze i funkcjonowanie Zakład Usług Weterynaryjnych Cedrob. Szczegółowo omówiona została także interakcja środowiska i hodowli trzody chlewnej.
– Współpracują z nami hodowcy, którzy stawiają na nowoczesność, profesjonalizację produkcji i bioasekurację. Podczas spotkania mieliśmy okazję wymienić się doświadczeniami, podzielić wiedzą i nagrodzić tych, którzy uzyskają najlepsze wyniki – wyjaśnił Jacek Jagiełłowicz, prezes Gobarto Hodowca. To ta spółka Gobarto bezpośrednio odpowiada za współpracę z hodowcami.
Na balu nagrodzeni zostali najlepsi hodowcy III kwartału 2022 r. Goście mogli także wziąć udział w konkursie na najlepsze hasło reklamowe Gobarto, w którym główną nagrodą był skuter elektryczny. Wydarzenie było okazją do integracji i podziękowania hodowcom za całoroczną współpracę. Organizatorzy liczą, że w przyszłym roku uda się spotkać jeszcze w większym gronie osób, którym bliska jest nowoczesna hodowla trzody chlewnej.
Smak zaczyna się od mięsa
Dlaczego na świątecznych stołach zostaje tyle jedzenia?
„Herbapol. We współpracy z naturą.”
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.