Herbapol Warszawa Sp. z o.o. z nowym Prezesem Zarządu
Herbapol Warszawa Sp. z o.o. jest podmiotem w 100% zależnym od Herbapol-Lublin S.A.
Obejmując stanowisko Prezesa Zarządu spółki Herbapol Warszawa Sp. z o.o., Artur Bielak zastąpił Romana Górnego, piastującego tę funkcję od 2012 roku. Nowy Prezes posiada wieloletnie doświadczenie w branży, zdobyte różnych na stanowiskach zarządczych. Przez ponad sześć lat pełnił funkcję Prezesa Zarządu Big-Active Sp. z o. o., gdzie był odpowiedzialny za zarządzanie spółką, restrukturyzację wszystkich jej działów, a także zmianę profilu działalności wraz ze wzrostem rentowności.
Artur Bielak od ponad 12 lat jest Dyrektorem Finansowym, a także Członkiem Zarządu grupy Herbapol-Lublin S.A. Kieruje tu istotnymi działami spółki: finansowym, kontrolingu, zakupów, BOK, audytem i prawnym. Pełni nadzór nad spółkami w Grupie, jak również nad zakładem produkcyjnym w Lublinie. Jest współodpowiedzialny za budowanie strategii Grupy. Bierze ponadto czynny udział w zakresie badań due dilligence. Od ponad 16 lat jest również biegłym rewidentem.
Artur Bielak jest absolwentem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (kierunek Zarządzanie i Marketing). Ukończył również studia podyplomowe na Politechnice Lubelskiej (Rachunkowość Zarządcza i Kontroling).
Smak zaczyna się od mięsa
Dlaczego na świątecznych stołach zostaje tyle jedzenia?
„Herbapol. We współpracy z naturą.”
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.