Komunikaty PR

„Herbapol-Lublin” S.A. kończy tegoroczne zbiory

2022-12-08  |  10:10
Biuro prasowe

Sezon zbiorów rozpoczął się już w kwietniu, a poprzedzony był wieloma działaniami przygotowawczymi, związanymi z planowaniem, ustaleniem harmonogramu i zawarciem umów z dostawcami. Teraz nadszedł czas na jego finalny etap, który również wiąże się z pozyskaniem ważnych dla produkcji surowców. Trwa rozpoczęty jeszcze we wrześniu skup owoców bzu czarnego, ze stanu naturalnego, przede wszystkim z rejonów województwa warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i podkarpackiego. Również z Podkarpacia oraz z terenów wałów rzecznych Odry i Wisły pochodzą owoce dzikiej róży, która dla firmy „Herbapol-Lublin” S.A. jest niezwykle istotnym surowcem. Czas pierwszych przymrozków to także najlepszy moment na zbiory owoców głogu i tarniny.

Dobiega końca skup ziół z plantacji, z tzw. „drugiego pokosu”. Firma realizuje obecnie duże zakupy swych strategicznych surowców ziołowych, czyli melisy lekarskiej oraz mięty pieprzowej. Skupowana melisa pochodzi w dużej mierze z rejonu Fajsławic, gdzie znajduje się jeden z oddziałów „Herbapol-Lublin” S.A. Zakończył się zbiór innych ziół, takich jak pokrzywa, lipa, krwawnik, rdest, skrzyp i dziurawiec. Czwarty kwartał to również czas pozyskiwania surowców korzeniowych, czyli kozłka lekarskiego, prawoślazu i mniszka. Ich skup będzie kontynuowany jeszcze na początku przyszłego roku.

Zbigniew Ostasz, Kierownik Zakupów Ziół w „Herbapol-Lublin” S.A., pozytywnie ocenia kończący się sezon zbiorów. – Nasze potrzeby w zakresie pozyskania surowców roślinnych są bardzo duże – podkreśla Zbigniew Ostasz. – Chodzi tu zarówno o ich wolumen, jak i różnorodność, gdyż nasza firma skupuje aż 70 ich rodzajów. Jest to więc ogromne wyzwanie, którego realizacja wymaga starannie zaplanowanych i sprawnie prowadzonych działań. Nasze wieloletnie doświadczenie w tym zakresie, jak i współpraca ze sprawdzonymi dostawcami, po raz kolejny pomogły nam osiągnąć założone cele zakupowe.

Wszystkie surowce pozyskane przez „Herbapol-Lublin S.A.” są poddawane badaniom, zgodnym z obowiązującymi normami i dodatkowymi standardami firmy. Ich potwierdzona, wysoka jakość jest gwarancją smaku i dobroczynnych właściwości powstających na ich bazie produktów marek Herbapol, Big-Active i Zioła Mnicha.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł spożywczy Smak zaczyna się od mięsa Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:20

Smak zaczyna się od mięsa

W nowej kampanii marketingowej firma Sokołów skupia się na wysokiej jakości swojego surowca i produktów. – W Sokołowie wiemy, że smak zaczyna się od mięsa –
Przemysł spożywczy Dlaczego na świątecznych stołach zostaje tyle jedzenia?
2024-12-20 | 01:00

Dlaczego na świątecznych stołach zostaje tyle jedzenia?

Ponad 60 proc. polskich gospodarstw domowych przyznaje, że po świętach zostaje im nadmiar jedzenia – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie sieci Netto[1]. Choć większość
Przemysł spożywczy „Herbapol. We współpracy z naturą.”
2024-12-19 | 11:27

„Herbapol. We współpracy z naturą.”

Jej założeniem jest pokazanie, że marka Herbapol, która poszczycić się może bogatą wiedzą i wieloletnim doświadczeniem w zakresie ziół i owoców, jednocześnie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.