Komunikaty PR

Mars Pet Nutrition Europe osiąga kolejny cel w kierunku zrównoważonego rozwoju

2022-06-09  |  09:45
Biuro prasowe
Do pobrania zdjęcie ( 0.13 MB )

Mars Pet Nutrition, dywizja Mars Petcare, ogłasza osiągnięcie założonego celu pozyskiwania ze zrównoważonych źródeł 100% ryb wykorzystywanych do europejskiej produkcji jedzenia dla zwierząt, zgodnie z wytycznymi zakupowymi przyjętymi przez firmę Mars. Europejskie marki, wykorzystujące ryby jako składniki do produkcji, to: SHEBA®, WHISKAS®, PEDIGREE®, CESAR®, PERFECT FIT®, DREAMIES®, CRAVE™, JAMES WELLBELOVED™, CHAPPIE® i KITEKAT®.

Deri Watkins, Regional President, Mars Pet Nutrition Europe: – W Mars Petcare wszystko, co robimy skupia się na naszej Misji: Lepszy Świat dla Zwierząt - a lepszy świat to świat bardziej zrównoważony, zarówno dla zwierząt domowych, jak i dla ludzi oraz dla planety. Ryby są składnikami produktów z portfolio Mars Pet Nutrition, ponieważ dzięki nim zwierzęta mogą cieszyć się zbilansowaną i zdrową karmą wysokiej jakości. Choć udział naszego biznesu w globalnym rynku ryb i owoców morza jest niewielki, to wciąż chcemy wspierać zdrową przyszłość dla ekosystemów oceanicznych oraz dla sektora ryb i owoców morza, pomagając wszystkim rozwijać się i prosperować w odpowiedzialny sposób.

Helen Warren-Piper, Chief Growth Officer, Mars Pet Nutrition Europe: – Marki Mars Petcare cieszą się wyjątkową pozycją na rynku, dzięki której mogą budować wartość dla opiekunów zwierząt domowych, które obsługujemy, dla zwierząt, które kochamy, oraz dla planety, która należy do nas wszystkich. Teraz, gdy zgodnie z naszymi wytycznymi pozyskujemy w sposób zrównoważony 100% ryb do naszych produktów w Europie, opiekunowie zwierząt mogą mieć jeszcze większą pewność, że wybory, jakich dokonują z myślą o swoich pupilach, są podejmowane w sposób zrównoważony. W ramach naszego zaangażowania w ochronę oceanów oraz przyszłości ryb, marka SHEBA® pracuje również nad największym na świecie programem odbudowy raf koralowych i planuje do 2029 roku odtworzyć rafy koralowe o powierzchni ponad 185 000 metrów kwadratowych – co odpowiada powierzchni ok. 148 basenów olimpijskich – w kluczowych miejscach na całym świecie.

Mars Petcare oczekuje, że dostawcy ryb będą przestrzegać Kodeksu Postępowania Dostawców Mars, który wyraża społeczne, środowiskowe i etyczne oczekiwania Mars wobec dostawców, zawiera globalnie dopasowane standardy, a jego podstawy odnoszą się do prawa międzynarodowego. Firma definiuje termin ryby pozyskiwane ze zrównoważonych źródeł,  jako dostawy certyfikowane lub zatwierdzane przez wiarygodne strony trzecie, oraz dąży do pozyskiwania ryb z łowisk zarządzanych w sposób zachowujący różnorodność ekosystemu rybnego. Program zrównoważonego pozyskiwania ryb firmy Mars, realizowany przy technicznym wsparciu World Wildlife Fund (WWF), zapewnia także, że nie będą pozyskiwane żadne gatunki ryb zagrożonych wyginięciem wymienione w Czerwonej Księdze Gatunków Zagrożonych Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody (IUCN). Firma angażuje organizacje certyfikujące oraz ekspertów branżowych z całego świata do weryfikacji, wprowadzania innowacji oraz rozwijania jej podejścia do bardziej zrównoważonego pozyskiwania ryb.

Zrównoważone pozyskiwanie ryb jest elementem misji Mars Incorporated, która zakłada pomoc w budowaniu zdrowej planety, na której wszyscy będą mogli dobrze prosperować. Na tym przekonaniu opiera się przyjęty Plan Zrównoważonego Rozwoju w Jednym Pokoleniu o wartości 1 mld USD.

Więcej informacji o podejściu firmy Mars do zrównoważonego rybołówstwa można uzyskać pod adresem https://www.mars.com/about/policies-and-practices/sustainable-fish-sourcing

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł spożywczy Wakacyjne odchudzanie - jak utrzymać motywację podczas zrzucania kilogramów? Biuro prasowe
2024-06-25 | 23:20

Wakacyjne odchudzanie - jak utrzymać motywację podczas zrzucania kilogramów?

Zapewne myślami jesteś już na wakacjach w nadmorskim kurorcie, ale sporym wyzwaniem wydaje się utrzymanie zdrowej diety podczas błogiego lenistwa na all inclusive. Ale jak tu nie
Przemysł spożywczy Etniczny street food i klasyka w nowej odsłonie
2024-06-24 | 11:15

Etniczny street food i klasyka w nowej odsłonie

Kolejną okazją do tego były warsztaty dla influencerów, zorganizowane w siedzibie Akademii – zabytkowym Dworku Ziemiańskim w Woli Suchożebrskiej. Tematem było grillowanie, a
Przemysł spożywczy Roślinna Instalacja Sferyczna w Lublinie na 75-lecie Herbapolu-Lublin
2024-06-24 | 11:10

Roślinna Instalacja Sferyczna w Lublinie na 75-lecie Herbapolu-Lublin

Świętując w tym roku 75. urodziny, Herbapol-Lublin szeroko podkreśla główne wartości firmy, którymi są przywiązanie i szacunek do natury, a także docenianie jej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Samorządy mogą liczyć na rekordowe finansowanie w tej perspektywie finansowej UE. Pierwsze środki już do nich trafiają

– Poza środkami własnymi samorządy mają dostęp do środków unijnych i do kredytów. To są trzy nogi, na których stoi finansowanie jednostek samorządu terytorialnego – podkreśla Mateusz Walewski, główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego. Bank w kwietniu br. uruchomił pierwszy instrument finansowany z KPO, czyli pożyczki wspierające zieloną transformację miast, z budżetem wynoszącym prawie 9 mld euro. Samorządy będą mogły sfinansować z tych środków inwestycje, które powodują, że miasto jest bardziej zielone, nowoczesne i przyjazne dla mieszkańców. Samorządy z niecierpliwością wyczekują również reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego, która ma ustabilizować ich sytuację po zmianach wprowadzonych w tzw. Polskim Ładzie.

Regionalne –

Przyspiesza dekarbonizacja ciepłownictwa. Elektrociepłownia w Bydgoszczy od przyszłego roku zrezygnuje z kolejnych kotłów węglowych

Elektrociepłownia Bydgoszcz II, należąca do PGE Energia Ciepła, wchodzi w kluczowy etap inwestycji, która ma doprowadzić do wyłączenia dwóch z czterech kotłów węglowych i ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 17 proc. To oznacza, że od II kwartału 2025 roku mieszkańcy Bydgoszczy będą korzystać z ciepła wytworzonego w nowych niskoemisyjnych źródłach. To jeden z kilku realizowanych projektów PGE Energia Ciepła, które zmierzają do dekarbonizacji w ciepłownictwie.

Nauka

Polski przemysł kosmiczny jest gotowy na zwiększanie udziału w programach Europejskiej Agencji Kosmicznej. Do tego będzie potrzebować coraz więcej wykwalifikowanych kadr

Pierwsza grupa młodych inżynierów z Polski rozpoczęła dwuletni staż w ośrodkach Europejskiej Agencji Kosmicznej w Niderlandach, Hiszpanii, Francji i Niemczech. W sumie do 2025 roku na staże do ESA zostanie skierowanych 30 kandydatów z Polski, którzy wezmą udział w kluczowych przedsięwzięciach naukowych i technologicznych agencji. To tylko jedna z inicjatyw nakierowanych na kształcenie kadr do pracy w sektorze kosmicznym. Sytuacja w tym zakresie poprawiła się na przestrzeni ostatnich lat, jednak w związku z szybkim rozwojem branży w nadchodzących latach zapotrzebowanie na wykwalifikowanych ekspertów będzie rosło.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.