Mars z prestiżową nagrodą Top Brand Pet Food w konkursie MSC Awards Poland 2023
Marine Stewardship Council (MSC) podsumowała 10 lat działalności w Polsce i przyznała nagrody podmiotom, które w ciągu ostatniej dekady wyróżniły się największym zaangażowaniem w rozwój Programu MSC w naszym kraju. Firma Mars Polska zdobyła tytuł Top Brand Pet Food za wieloletnie działania na rzecz zrównoważonego rybołówstwa.
Organizacja pozarządowa Marine Stewardship Council (MSC) działa w Polsce od 2013 roku. W tym czasie wielkość produkcji przetwórstwa rybnego w naszym kraju wzrosła o ponad 38%[1], a sprzedaż certyfikowanych produktów zaliczyła blisko 14-krotny wzrost[2]. Wraz z rozwojem branży zmieniała się również świadomość dotycząca wpływu rybołówstwa na planetę i ekosystemy morskie. Organizacja nie tylko przyznaje certyfikaty MSC produktom, które zawierają ryby pochodzące z identyfikowalnego, zrównoważonego źródła, ale też co roku nagradza najbardziej zaangażowane organizacje i osoby w konkursie MSC Awards. W tym roku MSC, obchodząc 10-lecie działalności w Polsce, przyznała nagrody polskim podmiotom.
MSC Awards po raz pierwszy w Polsce
MSC Awards to prestiżowe nagrody, przyznawane od lat firmom i instytucjom m.in. w Wielkiej Brytanii, Australii, USA czy Hiszpanii, które wyróżniają się szczególnym zaangażowaniem na rzecz zrównoważonego korzystania z zasobów morskich. 7 września br., podczas jubileuszowej Gali 10-lecia MSC w Polsce, nagrody te po raz pierwszy w historii konkursu zostały przyznane także podmiotom z Polski, honorując ich wybitne osiągnięcia i wyniki w zakresie zrównoważonego rybołówstwa w całym spektrum biznesowym w Polsce w ciągu ostatniej dekady oraz zaangażowanie w rozwój Programu MSC w naszym kraju.
Mars Polska najlepszą marką w kategorii pet food w Polsce
Firma Mars Polska została laureatem nagrody MSC Awards Poland 2023 zdobywając tytuł Top Brand Pet Food za wieloletnie zaangażowanie w zrównoważone rybołówstwo, w tym posiadanie produktów SHEBA™ ze znakiem MSC, wdrażanie kompleksowej polityki i komunikacji dotyczącej odpowiedzialnego pozyskiwania ryb oraz zobowiązanie do kontynuowania i zwiększania asortymentu produktów z wykorzystaniem ryb z certyfikatem MSC.
– Świat, jakiego pragniemy jutro, zaczyna się od tego, jak prowadzimy nasz biznes dzisiaj. Czujemy się zobowiązani do wspierania pozytywnych zmian na rzecz ludzi, zwierząt i naszej planety. Kontynuujemy naszą podróż w kierunku zrównoważonego pozyskiwania ryb i jesteśmy dumni, że MSC uznało firmę Mars za odpowiedzialnego producenta jedzenia dla zwierząt domowych i doceniło nas nagrodą Top Brand Pet Food. Dzięki współpracy z organizacjami takimi jak MSC chcemy inspirować cały ekosystem pet care do wprowadzania zmian pomagających chronić morza i oceany, promować odpowiedzialne praktyki, a także wzmacniać świadomość, że zrównoważona przyszłość rybołówstwa jest nie tylko możliwa, ale wręcz niezbędna – mówi Marzena Ignaczak, Dyrektor ds. Korporacyjnych w Mars Polska.
Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.msc.org/pl/10-lat oraz na www.mars.pl
[1] Wielkość produkcji przetwórstwa rybnego w 2012 r. wynosiła 423,2 tys. ton (Rynek Ryb Nr 22/2014, IERIGŻ, str. 25), a w 2022 r. szacowana była na 584,3 tys. ton (Rynek Ryb Nr 33/2022, IERIGŻ, str. 26).
[2] Porównanie wolumenu sprzedaży certyfikowanych produktów MSC w Polsce w latach 2012 (1664 ton rocznie) i w 2022 (23182 ton rocznie). Dane Marine Stewardship Council.

Smak zaczyna się od mięsa

Dlaczego na świątecznych stołach zostaje tyle jedzenia?

„Herbapol. We współpracy z naturą.”
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.