MLEKOVITA numerem 1 w najbardziej prestiżowych rankingach
MLEKOVITA – największa grupa mleczarska w Europie Środkowo-Wschodniej – kontynuuje swój dynamiczny rozwój, umacniając się na pozycji lidera. Sukcesy firmy potwierdzają wielokrotne zwycięstwa w branżowych rankingach i zestawieniach. Grupa MLEKOVITA kolejny rok z rzędu zajęła 1. miejsce na Liście Najlepszych i Największych Spółdzielni Mleczarskich w 2019 roku, przygotowanej przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich. Firma została również zwycięzcą Platynowej Piątki Mleczarni, ogłoszonej w ramach tegorocznej Złotej Setki Polskiego Rolnictwa, oraz okazała się liderem branży w zestawieniu 2000 największych przedsiębiorstw.
Grupa MLEKOVITA po raz kolejny została zwycięzcą Listy Najlepszych i Największych Spółdzielni Mleczarskich w 2019 roku. Opracowana przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich lista stanowi ranking zbiorczy z 15 rankingów szczegółowych, w której w skali punktowej oceniano różne wskaźniki, m.in. ilość skupionego i przerobionego mleka, wartość przychodów ze sprzedaży, dynamika sprzedaży 2019/2018, wskaźnik eksportu, czyli udziału wartości przychodów uzyskanych z eksportu do wartości przychodów ogółem czy wysokość poniesionych nakładów inwestycyjnych w 2019 r.
Grupa MLEKOVITA nie miała sobie równych także wśród firm z sektora mleczarskiego w Złotej Setce Polskiego Rolnictwa – firma została zwycięzcą Platynowej Piątki Mleczarni. Zestawienie, uwzględniające wyłącznie podmioty z branży rolnej, opublikowała redakcja tygodnika „Wprost”. O pozycji przedsiębiorstw w rankingu decydował odpowiedni algorytm, który przelicza wyniki ich działalności na końcowy rezultat.
– MLEKOVITA, znajdując się na podium zestawienia 100 największych przedsiębiorstw branży rolno-spożywczej, po raz kolejny potwierdziła pozycję lidera mleczarstwa, czołowego gracza na rynku spożywczym i w całej polskiej gospodarce. Jesteśmy dumni, że mimo wielu perturbacji w naszej branży cały czas dynamicznie się rozwijamy, inwestujemy w nasze zakłady produkcyjne, nowe technologie i kanały sprzedaży, dzięki którym możemy jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby konsumentów – mówi Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA, Dariusz Sapiński. – A nasze starania dają znakomite wyniki. Rok 2019 był dla nas rekordowy pod względem przychodów i wartości eksportu. Jednak mogę już śmiało powiedzieć, że rok 2020 zamkniemy jeszcze lepiej, z dużym wzrostem przychodów rok do roku. Nasza Grupa bardzo mocno postawiła na najnowocześniejsze światowe technologie, dzięki czemu już co trzecia zarobiona przez nas złotówka pochodzi z eksportu. Nam pandemia nie jest straszna, a nasze ambicje sięgają wysoko. Mierzymy wysoko i liczymy, że dzięki odważnym i trafnym decyzjom biznesowym w najbliższych latach uda nam się jeszcze bardziej wzmocnić pozycję lidera – dodaje.
Istotny wkład Grupy MLEKOVITA w rozwój polskiej gospodarki potwierdza również jej silna pozycja w tegorocznej edycji prestiżowego rankingu „Lista 2000” redakcji dziennika „Rzeczpospolita”. MLEKOVITA, plasując się najwyżej spośród firm mleczarskich, umocniła swoją pozycję w setce największych firm w kraju. Przygotowane już po raz 19. zestawienie obejmuje 2000 największych przedsiębiorstw w Polsce, uszeregowanych według wielkości przychodów za poprzedni rok.
Smak zaczyna się od mięsa
Dlaczego na świątecznych stołach zostaje tyle jedzenia?
„Herbapol. We współpracy z naturą.”
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.