Myśliwska marki Duda liderem rynku
Najnowsze badania firmy Nielsen potwierdzają silną pozycję kiełbasy myśliwskiej marki Duda na rynku. Po raz kolejny kiełbasa myśliwska produkowana przez Zakłady Mięsne Silesia utrzymała pozycję lidera w swoim sektorze sprzedaży.
Zakłady Mięsne Silesia, właściciel marki Duda, to firma znana z produkcji kultowych, suchych wędlin, które mocno zadomowiły się na rynku. Tradycyjne polskie receptury, podane w nowoczesnej formie, to trzon linii „Nasze Polskie”. Smak kiełbasy myśliwskiej Duda to nie tylko doskonale wyważone połączenie smaków wieprzowiny, czosnku, jałowca, soli i pieprzu, ale także nadzwyczajna i bardzo doceniana przez smakoszy kruchość wędliny. Jak tłumaczą przedstawiciele Zakładów Mięsnych Silesia, o wyjątkowości tej kiełbasy decyduje tajemnica długiego wędzenia oraz suszenia i od wielu lat niezmienny smak.
Po raz kolejny badania rynku udowodniły, że kiełbasa myśliwska Duda to numer 1 w Polsce, co roku to właśnie po nią sięga największa ilość konsumentów. Myśliwska marki Duda to jednak nie tylko najchętniej wybierana kiełbasa myśliwska w Polsce, to także szeroka gama produktów myśliwskich, wśród których znajduje się także wersja plastrowana, kabanos myśliwski oraz kiełbasa z grzybami, z mięsem jeleniem i wyjątkowa kiełbasa myśliwska dedykowana na deskę wędlin.

Smak zaczyna się od mięsa

Dlaczego na świątecznych stołach zostaje tyle jedzenia?

„Herbapol. We współpracy z naturą.”
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Niepewność gospodarcza rosnącym zagrożeniem dla firm. Sytuację pogarszają zawirowania w światowym handlu
Wojna handlowa i trudna sytuacja geopolityczna stanowią zagrożenie dla funkcjonowania firm. Niepewność sytuacji gospodarczej to obok wysokich kosztów pracowniczych najczęściej wskazywana bariera utrudniająca działalność. 60 proc. właścicieli i zarządzających firmami w Polsce uważa ją za największe zagrożenie. – Kryzysy są tyleż szokiem dla systemu, co szansą. Jeśli wykorzystamy nowo tworzące się sytuacje, mamy szansę wyjść wzmocnieni – ocenia Małgorzata Mroczkowska-Horne, dyrektor generalna Konfederacji Lewiatan.
Transport
Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.
Edukacja
Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.