Nestlé Waters rozwija współpracę ze społecznością lokalną Nałęczowa i okolic
Wspólna inwestycja władz Nałęczowa i firmy Nestlé Waters w budowę systemu kanalizacji pozwoli poprawić warunki życia społeczności lokalnej, a także podnieść bezpieczeństwo ekologiczne w regionie.
Firma Nestlé Waters przekazała kilkaset tysięcy złotych na rzecz budowy kanalizacji sanitarnej w sołectwie Cynków, położonym w sąsiedztwie zakładu rozlewniczego firmy. Inwestycja, polegająca na rozbudowie linii głównej kanalizacji sanitarnej wraz z instalacją przepompowni, stworzy możliwość podłączenia gospodarstw domowych, które dotychczas nie korzystały z kanalizacji. Korzyści odniesie również zakład.
- Inwestycja zwiększy komfort życia mieszkańców, którzy dotychczas nie mogli korzystać z kanalizacji, a także poprawi bezpieczeństwo środowiskowe na tym obszarze – mówi Wiesław Pardyka, Burmistrz Nałęczowa – Nowy system umożliwi lepszy przepływ ścieków i zminimalizuje ryzyko zanieczyszczenia rzeki Bochotniczanki.
- Współfinansujemy budowę kanalizacji sanitarnej, z której będą korzystać zarówno mieszkańcy, jak i nasz zakład – mówi Artur Młotek, Dyrektor ds. Operacji Nestlé Waters Polska – Cieszymy się, że możemy wesprzeć kolejne działanie, które przyniesie liczne korzyści dla społeczności lokalnej i środowiska.
Autorem projektu kanalizacji sołectwa Cynków jest Gmina Nałęczów. Inwestycję realizuje Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji, zakończenie przewidziano na sierpień 2021 roku.
Zaangażowanie Nestlé Waters w regionie
Współfinansowanie kanalizacji to kolejny już element zaangażowania firmy w Nałęczowie i okolicach.
- Blisko 90 proc. mieszkańców Nałęczowa i okolic dobrze ocenia wpływ Nestlé Waters na rozwój lokalny – wynika z badania opinii, przeprowadzonego wiosną 2020 – dodaje Artur Młotek, Dyrektor ds. Operacji Nestlé Waters Polska – Te wyniki ogromnie nas cieszą. Będziemy kontynuować nasze zaangażowanie środowiskowe, społeczne, edukacyjne i biznesowe, by być jak najlepszym sąsiadem i jednym z filarów rozwoju naszej „małej ojczyzny”.
Rozlewnia naturalnej wody mineralnej Nałęczowianka, jako pierwszy zakład w Polsce, może pochwalić się certyfikatem Alliance for Water Stewardship (AWS). Przyznawany jest on tym zakładom, które dbają o zasoby wody z korzyścią dla lokalnych społeczności. Kontrola zewnętrznych ekspertów przed przyznaniem certyfikatu udowodniła, że Nestlé Waters troszczy się o wodę w całym procesie – na poziomie wododziałów i w całym łańcuchu dostaw.
Dodatkowo firma wspiera liczne działania edukacyjne – zarówno w obszarze zrównoważonych praktyk rolniczych (prowadzone przez Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego), dbałości o stan wód (współpraca m.in. z lokalnym kołem wędkarskim „Pstrąg”), jak i środowiskowych (m.in. akcje sprzątania środowiska, warsztaty edukacyjne dla dzieci m.in. w ramach Światowego Dnia Wody).
Nestlé Waters regularnie wspiera potrzebujących, w tym lokalny dom dziecka i hospicjum dla dzieci. Po wybuchu pandemii firma przekazała 360 tys. butelek wody z Nałęczowa na rzecz pacjentów, służby zdrowia, służb ratowniczych oraz osób na kwarantannie w całej Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem Lubelszczyzny. Firma współfinansowała także zakup maseczek ochronnych dla mieszkańców Nałęczowa.
Do grona wspieranych przez Nestlé Waters instytucji należy także Ochotnicza Straż Pożarna w Nałęczowie (współfinansowanie zakupu drabiny mechanicznej) czy kluby sportowe takie jak LKS Cisy Nałęczów (wsparcie finansowe oraz dostawy wody). Firma współfinansowała również wyposażenie ekologicznego placu zabaw dla dzieci oraz budowę chodnika w celu zwiększenia bezpieczeństwa pieszych.
Nestlé Waters planuje już kolejne działania w regionie.
Smak zaczyna się od mięsa
Dlaczego na świątecznych stołach zostaje tyle jedzenia?
„Herbapol. We współpracy z naturą.”
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.