Komunikaty PR

Nice To Fit You jedynym cateringiem dietetycznym z certyfikatem Food Hygiene Con

2022-03-10  |  16:00
Kontakt
Weronika Rudecka
Nice To Fit You

MARSZAŁKOWSKA
00-545 WARSZAWA
weronika.rudecka|ntfy.pl| |weronika.rudecka|ntfy.pl
662945578
https://ntfy.pl/

Food Hygiene Control to globalny program certyfikacyjny dedykowany branży gastronomicznej, opracowany przez firmę Intertek. Nice To Fit You, jeden z liderów na rynku diet pudełkowych w Polsce, jest pierwszą marką w swojej branży, która pozytywnie przeszła audyt i zdobyła odznaczenie.

Jakość na rynku spożywczym odgrywa kluczową rolę. O jej weryfikację i zachowywanie zabiegają zarówno oddolnie firmy, jak i decydenci. Świadczy o tym choćby podpisana umowa w sprawie pilotażu Paszportyzacji Polskiej Żywności, która ma służyć weryfikacji szczegółowych informacji o żywności na różnych etapach całego łańcucha dostaw. Z jednej strony ma służyć konsumentom, ale z drugiej również samym producentom i to na jakości, a nie cenie, budować konkurencyjność rynkową. 

Oddolne inicjatywy samych firm w celu potwierdzenia najwyższej jakości i bezpieczeństwa są także coraz mocniej widoczne. – To szczególnie ważne, aby na takim rynku, na którym konkurencja jest bardzo liczna, konsument mógł wybrać sprawdzoną markę, co do jakości której ma pełną gwarancję. Takim rynkiem zdecydowanie jest rynek cateringów dietetycznych, a znak Food Hygiene Control stanowi takie właśnie poświadczenie najwyższych standardów – mówi Paweł Wróbel, CEO Nice To Fit You.

Program Food Hygiene Control jest zintegrowanym podejściem w odniesieniu do higieny i bezpieczeństwa żywności, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów obejmujących produkcję żywności z zachowaniem higieny osobistej personelu. Program opiera się na szeregu przyjętych dla branży gastronomicznej norm: Codex Alimentarius, Międzynarodowy Kodeks Postępowania HACCP, Ogólne Zasady Bezpieczeństwa i Higieny Żywności, GMP, FSSC 22000, ISO 9001.

Aby uzyskać odznaczenie Food Hygiene Control, zakład produkcyjny musi pozytywnie przejść wieloetapowy audyt. Wdrożenie programu FHC obejmuje także m.in. szkolenia wszystkich pracowników związanych z obszarami produkcji w zakresie dobrych praktyk produkcyjnych, higienicznych, dotyczących infrastruktury i otoczenia przygotowywania posiłków oraz ogólnie systemu zarządzania bezpieczeństwem żywności. Nice To Fit You uzyskało złoty, wiążący się z najwyższym wynikiem audytu, znak FHC. Certyfikacja wiążę się także z regularnym powtarzaniem audytów procesu produkcyjnego.

Jesteśmy dumni ze standardów, jakie oferujemy naszym klientom, a także tego, że mają kolejne wiarygodne źródło, na którym mogą się opierać przy wyborze bezpiecznego cateringu dietetycznego. Mam jednocześnie nadzieję, żę branża będzie szła w nasze ślady i dążyła do transparentności względem klientów oraz do konkurencyjności opartej właśnie na jakości – dodaje Paweł Wróbel.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Nice To Fit You
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł spożywczy Zapewnienia bezpieczeństwa żywieniowego wyzwaniem Światowego Dnia Ludności Biuro prasowe
2024-07-11 | 10:00

Zapewnienia bezpieczeństwa żywieniowego wyzwaniem Światowego Dnia Ludności

39% dorosłych Polaków i 41% matek w imieniu swoich dzieci deklaruje zaangażowanie w ograniczenie zmian klimatycznych[1] – wynika z badania „Talerz Polaka – Nawyki
Przemysł spożywczy Z jakimi wyzwaniami mierzą się producenci czekolady?
2024-07-10 | 17:00

Z jakimi wyzwaniami mierzą się producenci czekolady?

  Nadchodzący Dzień Czekolady (7 lipca) jest doskonałą okazją do refleksji nad podejmowaniem bardziej zrównoważonych i proekologicznych praktyk w całym łańcuchu
Przemysł spożywczy DANONE w grupie ekspertów tworzących normy ISO
2024-07-09 | 16:40

DANONE w grupie ekspertów tworzących normy ISO

Grupa spółek DANONE dołączyła do Komitetu Technicznego Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Tym samym stała się częścią Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej (ISO[1]) i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.