Nowa maszyna pakująca od Ishidy – zaprojektowana, by sprostać nowym wyzwaniom
Ishida Europe wprowadza na rynek nową maszynę do formowania, napełniania i zgrzewania opakowań w układzie pionowym (VFFS). INSPIRA Boxmotion, dzięki 30% wzrostowi prędkości w porównaniu z poprzednimi modelami, stanowi efektywne rozwiązanie dla producentów żywności, którzy chcą obniżyć koszty. Dzięki nowej maszynie proces produkcji odbywa się bez błędów, przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności, co pozwala sprostać stale zmieniającym się potrzebom klientów.
Jak wynika z prognoz Euromonitor International, w latach 2022-2026 sprzedaż wartościowa przekąsek będzie wykazywać wyższe stopy wzrostu niż w latach 2020 i 2021, a najwyższy skumulowany roczny wskaźnik wzrostu (CAGR) ma osiągnąć sektor zdrowych przekąsek. Sektor napędzać będą innowacje, poprzez rozwój trendów takich jak wprowadzanie zrównoważonych opakowań, różnorodnych smaków żywności z całego świata, żywności funkcjonalnej, przekąsek na wynos oraz rozwiązań pozwalających obsługiwać większą gamę rozmiarów i formatów opakowań w celu zaspokojenia potrzeb konsumentów.
Aby sprostać nowym wyzwaniom przed którymi stoją dziś firmy z branży przekąsek, takim jak rosnące koszty energii, niedobór wykwalifikowanych pracowników i problemy z łańcuchem dostaw, producenci przekąsek poszukują maszyn pakujących o ponadprzeciętnych zdolnościach adaptacyjnych i rozwiązań, które zabezpieczą ich przyszłość.
Maszyna Ishida INSPIRA Box Motion zaprojektowana została tak, by pracować zarówno w trybie ruchu ciągłego, jak i przerywanego. Dzięki temu może obsługiwać bardzo zróżnicowane formaty produktów i opakowań, np. umożliwiając wprowadzenie nadających się do recyklingu opakowań foliowych i papierowych, przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej jakości i integralności zgrzewu.
Technologia Box Motion umożliwia ruch szczęki zgrzewającej zarówno w płaszczyźnie pionowej, jak i poziomej. Oznacza to, że nacisk wywierany jest na całą powierzchnię szczęk, podczas gdy szczęki obrotowe, które obracają się razem, mogą wykonać tylko jeden punkt styku. Oprócz zapewnienia bardziej spójnego i niezawodnego zgrzewania, technologia Box Motion może obsługiwać wszystkie najnowsze formaty opakowań, które oprócz opakowań typu pillow pack, obejmują opakowania typu gusset, block bottom, chain bag oraz flat bottom.
INSPIRA Box Motion posiada również nowy pasek świetlny stołu pod szczękami, który ułatwia i przyspiesza automatyczne łączenie folii, co pozwala przezwyciężyć wyzwania związane z koniecznością ręcznej interwencji. Maszyna jest w stanie zakończyć cykl łączenia folii w zaledwie 20 sekund. Dzięki tej innowacji, operatorzy mogą zarządzać większą liczbą maszyn, co wiąże się z ogromnymi oszczędnościami kosztów operacyjnych.
Rosnące zapotrzebowanie konsumentów na ulepszanie i rozszerzanie oferty smakowej i zróżnicowanie porcji, sprawia, że wiele przekąsek może mieć krótsze serie produkcyjne. W tej sytuacji, czynnikiem maksymalizującym przepustowość staje się czas potrzebny na przezbrojenia.
Przełączenia między ruchem ciągłym i przerywanym można przeprowadzić za pomocą wstępnych ustawień maszyny, bez konieczności wymiany części lub interwencji operatora. Podobnie inteligentne, zautomatyzowane funkcje centrowania folii, zarządzania poziomem napełniania powietrzem i regulowania napięcia folii, zapewniają szybsze przezbrajanie przy minimalnej interwencji operatora, redukując błędy ludzkie, zużycie folii i straty produktowe oraz wpływają na zwiększenie spójności i rentowności produkcji.
Dzięki energooszczędnej konstrukcji INSPIRA Box Motion zużywa o 17% mniej energii podczas pracy i o 25% mniej energii w trybie czuwania, w porównaniu z poprzednimi modelami. Otwarta konstrukcja maszyny umożliwia również łatwy dostęp do kluczowych elementów, takich jak tuba formująca, wrzeciono nośnika szpuli i rolka napinająca. Duży ekran z systemem sterowania mechanizmem człowiek-maszyna (HMI) dostarcza danych dotyczących wydajności i diagnostykę, z wielopoziomowym dostępem za pomocą hasła w celu zapewnienia integralności danych.
„Rynek przekąsek napędzany jest przez ciągły rozwój produktów i opakowań i pozostaje bardzo konkurencyjny” – powiedział Andrew Green, Snacks Business Unit Manager w Ishida Europe. „INSPIRA Box Motion zaprojektowana została tak, aby umożliwiać producentom dostosowywanie się do najnowszych trendów rynkowych. Jednocześnie nowy model oferuje niespotykany dotąd poziom automatyzacji i wydajności, pozwalając minimalizować ryzyko błędu ludzkiego. Pomaga również konsekwentnie produkować opakowania wysokiej jakości, obniżając przy tym koszty i zwiększając rentowność – podkreślił.
Źródło: ishidaeurope.pl
Smak zaczyna się od mięsa
Dlaczego na świątecznych stołach zostaje tyle jedzenia?
„Herbapol. We współpracy z naturą.”
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
MŚP coraz więcej wnoszą do polskiego eksportu. Postęp technologiczny ułatwia im ekspansję
Polscy mikro-, mali i średni przedsiębiorcy coraz aktywniej uczestniczą w eksporcie. Dla nawet 100 tys. z nich sprzedaż zagraniczna jest dodatkowym obszarem działalności. Ekspansję międzynarodową ułatwia im rozwój e-commerce, dzięki któremu docierają do większej bazy klientów, dywersyfikują działalność i zwiększają jej opłacalność. Tylko na Amazon wartość eksportu polskich MŚP wyniosła w 2023 roku 4,7 mld zł. Taką działalność prowadziło 90 proc. obecnych w serwisie sprzedających.
Prawo
Waldemar Buda: Brakuje jasnej deklaracji w sprawie zajęcia się sprawą Mercosuru w tym półroczu. Nie są planowane też zmiany w Planie Migracyjnym
Europosłowie z opozycji krytykują wystąpienie Donalda Tuska przed Parlamentem Europejskim na temat planów polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. W ocenie polityków Prawa i Sprawiedliwości wśród priorytetów przedstawionych przez polski rząd brakuje akcentów istotnych dla naszego kraju. Szczególnie ważna według nich jest kwestia dotycząca planowanego porozumienia Unia Europejska – MERCOSUR i modyfikacja Paktu Migracyjnego.
Firma
Rynek danych dla sztucznej inteligencji rośnie w coraz szybszym tempie. Wyzwaniem jest ich przetwarzanie
Do 2032 roku obroty na rynku danych szkoleniowych dla sztucznej inteligencji zwiększą się ponad pięciokrotnie – wynika z prognoz Fortune Business Insights. Analitycy wskazują, że segmentami, w których dostęp do danych decyduje o przewadze konkurencyjnej, są IT i telekomunikacja, ale także handel detaliczny oraz medycyna. Źródeł i możliwości gromadzenia danych jest dziś bardzo dużo, w grę wchodzi nie tylko ich zakup, ale problemem jest wiedza, jakie konkretnie dane biznesowe są potrzebne i jak je skutecznie przetworzyć i zinterpretować.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.