Komunikaty PR

PINTA smakuje Czechom

2021-11-09  |  10:30
Biuro prasowe
Do pobrania PINTAcz ( 0.32 MB )

Czesi nie potrzebowali piwnej rewolucji, żeby pić dobre piwa, mimo to z coraz większym uznaniem przyjmują owoce piwnej rewolucji w Polsce. 

– Polski kraft jest przyjmowany w Czechach nie gorzej niż czeskie piwa w Polsce, choć na razie nie ma tak wielu konsumentów jak koncernowe marki czeskich piw w naszym kraju – mówi Ziemowit Fałat, współwłaściciel Browaru PINTA, który od kilku lat sprzedaje swoje piwa w Czechach i inspiruje wiele tamtejszych browarów rzemieślniczych.

Ostatnim dowodem tego uznania było zaproszenie Browaru PINTA na finał dorocznego plebiscytu na najlepsze czeskie piwa, browary i osobistości piwowarskie. Plebiscyt organizowany przez Stowarzyszenia Przyjaciół Piwa, które liczy ponad 1,5 tys. członków, jest najstarszym współczesnym konkursem na czeskim rynku piwa (z tradycją sięgającą 1990 roku). W tym roku twórcy najlepszych czeskich piw górnej fermentacji (ale) otrzymali nagrody z rąk Ziemowita Fałata, twórcy receptury pierwszego, komercyjnego IPA w Polsce. Tak się złożyło, że wszystkie nagrodzone piwa to też były IPA. Pierwsze miejsce w tej kategorii zdobył rzemieślniczy Browar Volt, który ostatecznie został też czeskim browarem 2021 roku.

Dzień po wręczeniu nagród koło Hradec Králové Browar PINTA przejął krany w popularnym pubie JBM w Brnie. Choć w Czechach – podobnie jak w Polsce – nadal największą popularnością cieszą się lagery, to PINTA z powodzeniem sprzedaje tam dużo swoich piw w stylu IPA, kwasów i deserowych pastry, a nawet polskiego pilsa „Pierwsza Pomoc”. W sumie Czechy stanowią około 9% eksportu PINTY, co nie daje pierwszego miejsca wśród zagranicznych odbiorców piw browaru z Wieprza, ale i tak jest dużym osiągnięciem na tym nasyconym i konserwatywnym rynku.

Największym kraftowym rynkiem w Czechach jest Praga, gdzie sprzedaje się też dwie trzecie eksportu PINTY. Jego pozostała część znajduje konsumentów w miasteczku Podiebrady w okolicach Pragi, na Morawach we wspomnianym Brnie, a także Ołomuńcu, Zlinie, Ostrawie i Opawie. W sumie piw z PINTY można się napić w kilkunastu czeskich pubach. Jednak na regularne opróżnianie magazynów z piwem pracują przede wszystkim Praga, Brno i Ostrawa.

Jedynym importerem polskiego kraftu w Czechach jest prowadzona przez Polaków spółka Piwa.cz. W zeszłym roku spośród polskich browarów rzemieślniczych PINTA miała największy udział w sprzedaży tego importera, a nowości z browaru w Wieprzu są wysyłane do Czech co miesiąc.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł spożywczy Monster Munch z loterią - Rower Dobry Dla Ducha! Biuro prasowe
2024-07-02 | 08:00

Monster Munch z loterią - Rower Dobry Dla Ducha!

Monster Munch ogłasza start wyjątkowej loterii, której motywem przewodnim jest promowanie bezpiecznej jazdy na rowerze oraz korzyści płynących z kolarstwa. Do wygrania są
Przemysł spożywczy Wakacyjne odchudzanie - jak utrzymać motywację podczas zrzucania kilogramów?
2024-06-25 | 23:20

Wakacyjne odchudzanie - jak utrzymać motywację podczas zrzucania kilogramów?

Zapewne myślami jesteś już na wakacjach w nadmorskim kurorcie, ale sporym wyzwaniem wydaje się utrzymanie zdrowej diety podczas błogiego lenistwa na all inclusive. Ale jak tu nie
Przemysł spożywczy Etniczny street food i klasyka w nowej odsłonie
2024-06-24 | 11:15

Etniczny street food i klasyka w nowej odsłonie

Kolejną okazją do tego były warsztaty dla influencerów, zorganizowane w siedzibie Akademii – zabytkowym Dworku Ziemiańskim w Woli Suchożebrskiej. Tematem było grillowanie, a

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Na rynku kapitałowym brakuje indywidualnych inwestorów. Nowe regulacje UE mają pobudzić ich zaangażowanie

– Rola rynku kapitałowego w rozwoju polskiej gospodarki jest nie do przecenienia – podkreśla Tomasz Orlik, członek zarządu PFR TFI. Jak wskazuje, obecnie kluczowy jest wzrost poziomu inwestycji, a w najbliższych latach przed nami duże wyzwanie w postaci zielonej transformacji. Rynek kapitałowy ma w tym procesie do odegrania ważną rolę, ale do tego potrzebuje aktywnych inwestorów, także indywidualnych. Dlatego pilnie potrzebne są działania, które pobudziłyby ich aktywność i zachęciły do lokowania na rynku oszczędności gospodarstw domowych. Pomóc w tym mają nowe regulacje unijne.

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Transport

Firmy budowlane wyczekują na harmonogram największych krajowych inwestycji. Problemem mogą być terminy i brak rąk do pracy

W kolejnych latach z jednej strony napłynie do Polski  strumień funduszy europejskich z nowej perspektywy oraz Krajowego Planu Odbudowy, z drugiej strony w przygotowaniu są wielkie projekty infrastrukturalne związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, kolei dużych prędkości, elektrowni jądrowej czy infrastruktury w obszarze bezpieczeństwa. – Mamy do czynienia z analizą programów po poprzednim rządzie, weryfikacją niektórych inwestycji. Firmy chcą, żeby został podany harmonogram prac – co, kiedy i w jakiej części kraju będzie realizowane, bo one też muszą się do tego przygotować – mówi Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Wyzwaniem w realizacji tych inwestycji mogą się okazać braki kadrowe.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.