Komunikaty PR

PINTA smakuje Czechom

2021-11-09  |  10:30
Biuro prasowe
Do pobrania PINTAcz ( 0.32 MB )

Czesi nie potrzebowali piwnej rewolucji, żeby pić dobre piwa, mimo to z coraz większym uznaniem przyjmują owoce piwnej rewolucji w Polsce. 

– Polski kraft jest przyjmowany w Czechach nie gorzej niż czeskie piwa w Polsce, choć na razie nie ma tak wielu konsumentów jak koncernowe marki czeskich piw w naszym kraju – mówi Ziemowit Fałat, współwłaściciel Browaru PINTA, który od kilku lat sprzedaje swoje piwa w Czechach i inspiruje wiele tamtejszych browarów rzemieślniczych.

Ostatnim dowodem tego uznania było zaproszenie Browaru PINTA na finał dorocznego plebiscytu na najlepsze czeskie piwa, browary i osobistości piwowarskie. Plebiscyt organizowany przez Stowarzyszenia Przyjaciół Piwa, które liczy ponad 1,5 tys. członków, jest najstarszym współczesnym konkursem na czeskim rynku piwa (z tradycją sięgającą 1990 roku). W tym roku twórcy najlepszych czeskich piw górnej fermentacji (ale) otrzymali nagrody z rąk Ziemowita Fałata, twórcy receptury pierwszego, komercyjnego IPA w Polsce. Tak się złożyło, że wszystkie nagrodzone piwa to też były IPA. Pierwsze miejsce w tej kategorii zdobył rzemieślniczy Browar Volt, który ostatecznie został też czeskim browarem 2021 roku.

Dzień po wręczeniu nagród koło Hradec Králové Browar PINTA przejął krany w popularnym pubie JBM w Brnie. Choć w Czechach – podobnie jak w Polsce – nadal największą popularnością cieszą się lagery, to PINTA z powodzeniem sprzedaje tam dużo swoich piw w stylu IPA, kwasów i deserowych pastry, a nawet polskiego pilsa „Pierwsza Pomoc”. W sumie Czechy stanowią około 9% eksportu PINTY, co nie daje pierwszego miejsca wśród zagranicznych odbiorców piw browaru z Wieprza, ale i tak jest dużym osiągnięciem na tym nasyconym i konserwatywnym rynku.

Największym kraftowym rynkiem w Czechach jest Praga, gdzie sprzedaje się też dwie trzecie eksportu PINTY. Jego pozostała część znajduje konsumentów w miasteczku Podiebrady w okolicach Pragi, na Morawach we wspomnianym Brnie, a także Ołomuńcu, Zlinie, Ostrawie i Opawie. W sumie piw z PINTY można się napić w kilkunastu czeskich pubach. Jednak na regularne opróżnianie magazynów z piwem pracują przede wszystkim Praga, Brno i Ostrawa.

Jedynym importerem polskiego kraftu w Czechach jest prowadzona przez Polaków spółka Piwa.cz. W zeszłym roku spośród polskich browarów rzemieślniczych PINTA miała największy udział w sprzedaży tego importera, a nowości z browaru w Wieprzu są wysyłane do Czech co miesiąc.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł spożywczy Smak zaczyna się od mięsa Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:20

Smak zaczyna się od mięsa

W nowej kampanii marketingowej firma Sokołów skupia się na wysokiej jakości swojego surowca i produktów. – W Sokołowie wiemy, że smak zaczyna się od mięsa –
Przemysł spożywczy Dlaczego na świątecznych stołach zostaje tyle jedzenia?
2024-12-20 | 01:00

Dlaczego na świątecznych stołach zostaje tyle jedzenia?

Ponad 60 proc. polskich gospodarstw domowych przyznaje, że po świętach zostaje im nadmiar jedzenia – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie sieci Netto[1]. Choć większość
Przemysł spożywczy „Herbapol. We współpracy z naturą.”
2024-12-19 | 11:27

„Herbapol. We współpracy z naturą.”

Jej założeniem jest pokazanie, że marka Herbapol, która poszczycić się może bogatą wiedzą i wieloletnim doświadczeniem w zakresie ziół i owoców, jednocześnie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Coraz więcej Polaków widzi korzyści płynące z obecności w UE. Co ósmy wciąż jednak nie potrafi ich wskazać

Członkostwo w UE cieszy się wśród Europejczyków rekordowo wysokim poparciem – wynika z tegorocznego Eurobarometru. Korzyści dla swojego kraju dostrzega 74 proc. obywateli Unii – to odsetek najlepszy od początku badań w 1983 roku. A w Polsce jest on jeszcze wyższy. Doceniamy przede wszystkim wkład UE w bezpieczeństwo, nowe możliwości zawodowe i rozwój gospodarczy kraju. Po 21 latach naszej obecności w UE wciąż jednak potrzebna jest europejska edukacja.

Polityka

Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego

Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.

Konsument

Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.