Komunikaty PR

Planty - nowa roślinna marka na polskim rynku

2022-03-14  |  15:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.2 MB )

W marcu 2022 roku na polski rynek produktów roślinnych wkracza nowa marka – Planty. W jej ofercie znalazły się roślinne alternatywy m.in. burgerów, kiełbasek czy klopsików. Misją marki jest pokazanie Polakom, że dania bazujące na warzywach nie odbiegają smakiem i jakością od tych bez mięsa. Dlaczego właściciele nowej marki Planty, od lat specjalizujący się w kuchni roślinnej, właśnie teraz postanowili wejść do sklepów ze swoimi produktami?

Nienasycony rynek roślinny

Produkty roślinne nie są już nowością na półkach supermarketów. Według danych GfK Polonia w Polsce do listopada 2020 roku sprzedaż roślinnych zamienników mięsa w ujęciu rocznym wzrosła wartościowo o 138%, a ilościowo o 107%. Z raportu Roślinniejemy wynika zaś, że więcej niż 40% Polaków ograniczyło lub całkowicie zrezygnowało z produktów mięsnych. Na rynku polskim pojawiła się więc wyraźna potrzeba. Planty postanowiło na nią odpowiedzieć.

Pierwszy kwartał 2022 roku okazał się doskonałym terminem na wprowadzenie na rynek nowych roślinnych produktów. Od lat byliśmy obecni w branży, tworząc produkty pod marki własne dużych sieci handlowych. Ostatnie badania pokazują, że ta część gastronomii rośnie w siłę, a zapotrzebowanie na to, co roślinne, przeżywa w naszym kraju swój złoty wiek. Z drugiej strony, śledząc trendy i obserwując zmiany zachodzące w branży, mamy przekonanie, że rynek nie został jeszcze nasycony. Z tego względu znaleźliśmy w nim przestrzeń, którą wypełniliśmy produktami Planty – Rafał Maranowski, Członek Zarządu.

Według raportu Nielsen, przedstawionego w 2021 roku na zlecenie organizacji ProVeg, jedną z największych trudności w ograniczaniu mięsa jest tęsknota za jego smakiem. To właśnie on jest czynnikiem, który ma przekonać konsumentów do zakupu produktów Planty. Marka postawiła sobie bowiem za cel odwieść Polaków od przekonania, że roślinnie znaczy monotonnie i bez smaku. Planty udowadnia, że unikając mięsa, nie trzeba rezygnować z przyjemności.

Roślinne propozycje dań

Dania na opakowaniach produktów Planty kuszą swoim wyglądem – ale to nie wszystko. Marka przedstawia szybkie, smaczne i nieskomplikowane przepisy dla tych, którzy poszukują kulinarnych inspiracji. Sycące burgery czy kiełbaski serwowane z dodatkami to tylko niektóre z propozycji podania roślinnych produktów Planty.

W tej chwili w ofercie Planty dostępne są m.in: soczyste burgery z grochu, z buraka, z pieczarek, ze słonecznikiem, delikatne dukaty z ciecierzycy, z fasolą, apetyczne kiełbaski, mięsiste klopsiki oraz wyrazista kaszanka. Mogę jednak zdradzić, że to jest dopiero początek, ponieważ cały czas pracujemy nad poszerzaniem naszego asortymentu – wskazuje Rafał Maranowski.

Ponieważ twórcom Planty zależało na szerokim dostępie do ich roślinnych dań, produkty proponowane przez markę będzie można znaleźć na półkach sklepowych takich sieci, jak: Carrefour, Auchan, Frisco, Jush i Spar.

Jakość i pochodzenie kluczem do sukcesu

Sprawdzanie pochodzenia i składu produktów przed ich zakupem przestaje już powoli dziwić. Świadomi konsumenci szybko to weryfikują, dlatego producenci muszą stale dbać o swój asortyment, stawiając poprzeczkę coraz wyżej. Twórcy marki Planty deklarują, że wszystkie produkty powstają w Polsce z wysokiej jakości składników

Jako specjaliści w produkcji wyrobów roślinnych od lat obserwujemy, jak rynek wege rośnie w siłę i jak zmienia się podejście konsumenta, który coraz częściej wie, czego chce, sprawdza jak krótkie są składy produktów i jest skłonny zapłacić więcej za te, które spełniają jego oczekiwania. Naszą wiedzę oraz doświadczenie postanowiliśmy przekuć w nową markę i zaoferować odbiorcom to, czego potrzebują – dodaje Rafał Maranowski.

Mówiąc o konsumentach, nie sposób pominąć grupy docelowej Planty. Marka chce dotrzeć ze swoimi produktami nie tylko do wegan czy wegetarian, ale także flexitarian oraz osób otwartych na nowe wyzwania kulinarne, prezentując dania roślinne jako urozmaicenie dobrze zbilansowanej diety. Marka skupia się także na niemarnowaniu żywności w procesie produkcyjnym. Twórcy Planty podkreślają również, jak istotną wartością jest dla nich ekologia oraz wpływ na środowisko. Konsumenci wybierający Planty działają z korzyścią nie tylko dla swojego zdrowia, lecz także dla planety.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł spożywczy Premiera halloweenowych słodyczy reklamowych SLODKIE Biuro prasowe
2023-09-19 | 13:00

Premiera halloweenowych słodyczy reklamowych SLODKIE

„Takich słodyczy domagali się klienci” Halloween – nieprzypadkowo kojarzone z kulturą amerykańską – obchodzone jest rokrocznie w ostatni październikowy
Przemysł spożywczy Rynek czekolady 2023 – krótkoterminowe wyzwania i długoterminowy optymizm
2023-09-18 | 14:00

Rynek czekolady 2023 – krótkoterminowe wyzwania i długoterminowy optymizm

Aktualna sytuacja na polskim rynku słodyczy czekoladowych nie jest tak zmienna jak w ubiegłym roku, jednak trudno o duży entuzjazm, ponieważ nadal towarzyszą nam gospodarcze skutki konfliktu
Przemysł spożywczy Kompaktowa kartoniarka zapewnia szybkość i jakość pakowania przekąsek
2023-09-15 | 10:00

Kompaktowa kartoniarka zapewnia szybkość i jakość pakowania przekąsek

  14/09/2023, Warszawa                                            Informacja

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Kongres Nowej Mobilności

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

E-handel coraz bardziej ekologiczny. InPost umożliwi sprawdzanie oszczędzonego śladu węglowego na każdej paczce

Branża kurierska mocno stawia na zielone formy dostawy. Temu służyć ma chociażby elektryfikacja flot samochodów dostawczych, których przybywa na polskich drogach, ale wciąż zbyt wolno. Druga kwestia to dostawy do punktów odbioru i automatów paczkowych. Jak wskazuje InPost, kurier jest w stanie w tym samym czasie dostarczyć do nich dziesięciokrotnie więcej paczek niż w przypadku dowozów do domów. To z kolei oznacza mniejsze korki i ograniczenie emisji spalin. Nadający i odbierający w Paczkomatach przesyłki niedługo w aplikacji będą mogli sprawdzić, jaki jest ślad węglowy poszczególnych transakcji i jak wypada to na tle innych form dostawy.

Infrastruktura

Wojna w Ukrainie zaburzyła rozwój gospodarki i turystyki Podkarpacia. Strategia Karpacka na szczeblu UE szansą dla całego regionu

Wojna w Ukrainie mocno wpływa na biznes i turystykę na Podkarpaciu. – Przedsiębiorstwa, które są blisko granicy, odczuwają pewien niepokój i nie ma już wśród nich tak dynamicznego rozwoju – mówi Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego. Jak wskazuje, Podkarpacie współpracuje z ukraińskimi podmiotami nad wdrażaniem wspólnych projektów, a po zakończeniu konfliktu tamtejsze firmy chcą wziąć udział w powojennej odbudowie. Władze województwa mają też nadzieję na zacieśnienie polsko-ukraińskiej współpracy nad piątą makroregionalną strategią UE dla regionu Karpat, która jak na razie wciąż jest w trakcie prac na forum unijnym.

Edukacja

Szkoły zawodowe coraz popularniejsze. Wybiera je już prawie 60 proc. uczniów po podstawówce

Po latach zaniedbania i niedofinansowania szkolnictwo zawodowe zaczyna się cieszyć w Polsce rosnącą popularnością. Jak podaje MEiN, obecnie 58,5 proc. młodych ludzi po szkole podstawowej wybiera kształcenie branżowe i techniczne. To dobra wiadomość dla firm, dla których niedobór wykwalifikowanych kadr o odpowiednich kompetencjach jest jedną z głównych bolączek. – Naszą rolą – biznesu i pracodawców – jest wspomaganie szkolnictwa zawodowego, żeby tworzyć warunki do nauczania przedmiotów technicznych na najnowszych technologiach i sprzęcie – podkreśla Michał Walczak z Festool Polska.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.