Przekąski sezamowe coraz bardziej w trendzie
38 pr & content communication
Łódź
91-035 Łódź
38|pr.pl| |38|pr.pl
000000000
www.38pr.pl
Czy funkcjonowanie w aktualnie utrudnionej rzeczywistości pozwala dostrzec pozytywny wpływ na branżę spożywczą? Obecna sytuacja może wzmacniać już obecne trendy żywieniowe, choćby prozdrowotność, w które wpisują się przekąski sezamowe. O tym, dlaczego warto je oferować konsumentom opowiada Svetlana Vnučko, Marketing Director w firmie Unitop Sp. z o.o.
Konsument nadal chce zdrowszej przekąski
- Mimo panującej sytuacji, w tym momencie nie obserwujemy mniejszego zainteresowania naszymi przekąskami. Dlaczego? Jednym z powodów z pewnością jest to, że ludzie wciąż poszukują słodkiej chwili wytchnienia, podczas której mogą sięgnąć po ulubioną przekąskę. Jednocześnie trend prozdrowotny, który jest już obecny od kilku lat, nadal nie słabnie, a w dobie Covid-19 nabiera dodatkowego znaczenia. Nawet jeśli sięgamy po słodycze, to szukamy tych zdrowszych i korzystniejszych dla naszego organizmu. Nasza marka parasolowa Amki Snacks oferuje sezamki o prostym składzie, z dużą ilością sezamu, bogate w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, stanowiące źródło błonnika, a przy tym nie zawierające glutenu. Co więcej, Amki Superfoods, czyli nasze innowacyjne batony sezamowe, zawierają dodatek naturalnego miodu i ekspandowanych zbóż, które dodatkowo wzbogacają przekąskę. Benefity funkcjonalne i czysta etykieta to również trendy, na które pandemia nie ma negatywnego wpływu, a wręcz może zwiększać ich wagę – komentuje Svetlana Vnučko, Marketing Director w firmie Unitop Sp. z o.o.
Garść sezamu w formie przekąsek
Dlaczego przekąski sezamowe szczególnie wpisują się w korzystne dla zdrowia trendy? Sam sezam jest źródłem wielu cennych składników, minerałów czy witamin, a około 50% jego składu to wartościowe tłuszcze. Warto jeść garść sezamu dziennie, a właśnie przekąski sezamowe są jedną z możliwych form jego podania. Jak wskazuje dietetyk Celina Kinicka, ziarna sezamu zwierają też dużo innych mikroelementów niezbędnych do poprawnego funkcjonowania organizmu, choćby fosfor, magnez, żelazo, cynk, miedź czy selen. Dzięki obecności lecytyny sezam poprawia pamięć i koncentrację, a przeciwutleniacze – sezamol i sezaminol – zapobiegają nowotworom i opóźniają proces starzenia się oraz podnoszą odporność organizmu. Ponadto sezam ma właściwości wykrztuśne, reguluje ciśnienie krwi, zapobiega tworzeniu się skrzepów, ma również działanie moczopędne. Do tego pomaga na zaparcia i hemoroidy, wzmacnia kości, uzębienie, włosy i paznokcie. Zawiera też wiele cennych witamin, m.in. A, E oraz te z grupy B.

Zakład PepsiCo w Żninie uruchamia nowoczesną linię produkcyjną Pepsi

Oferta Zimowa od marki Wawel

Delecta z najwyższą jakościową certyfikacją na rynku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Elektryfikacja floty będzie wyzwaniem dla warsztatów i producentów części zamiennych. Popyt na klasyczne komponenty znacząco spadnie
Dopiero w 2038 roku po europejskich drogach będzie jeździć więcej elektryków niż samochodów spalinowych – wynika z prognoz kancelarii Roland Berger i Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Części Motoryzacyjnych CLEPA. Rynek części zamiennych i warsztatów musi jednak już dziś się przygotować na znaczące przyspieszenie elektryfikacji, która pociągnie za sobą spadek popytu na klasyczne komponenty. Z drugiej strony musi być także gotowy na konieczność równoległej obsługi jeszcze przez wiele lat floty spalinowej oraz elektrycznej. Chociaż nadchodzące lata będą okresem dużych zmian i wyzwań, to rynek widzi też dla siebie szanse.
Problemy społeczne
O pracownikach 50+ krąży wiele szkodliwych stereotypów. Ta grupa wiekowa wymaga dostrzeżenia i docenienia na rynku pracy

Wraz ze starzeniem się społeczeństwa na polskim rynku pracy przybywa osób w wieku 50+ i ten trend będzie się tylko nasilać. Ich sytuacja jest jednak skomplikowana: z jednej strony pracodawcy doceniają ich staż, lojalność i doświadczenie, z drugiej strony nadal obecne jest zjawisko ageizmu, a wielu pracodawców – niezależnie od kompetencji dojrzałych pracowników – preferuje zatrudnienie młodszych osób, które mają niższe oczekiwania płacowe. Statystyki pokazują, że w tej sytuacji dla wielu starszych pracowników rozwiązaniem jest własny biznes – według danych CEIDG w 2022 roku osoby po 50-tce założyły ponad 35 tys. nowych, jednoosobowych działalności gospodarczych, czyli 12 proc. wszystkich zarejestrowanych w tym czasie.
Prawo
Algorytmy mają niższą skuteczność w wykrywaniu plagiatów muzycznych niż ludzie. Mogą być jednak cennym narzędziem pomocniczym

Sztuczna inteligencja nie zastąpi ludzi w ocenianiu, czy dany utwór muzyczny jest plagiatem – uważają naukowcy z Auckland. Analizie poddano 40 historycznych spraw o plagiat. Sztuczna inteligencja wykazała o 8 pkt proc. niższą skuteczność niż ludzie. Do podstawowych ograniczeń zastosowania algorytmów w takich sprawach zalicza się zbyt małą i obarczoną błędem selekcji bazę wiedzy. Sztuczna inteligencja opiera się bowiem na sprawach, w których zapadły wyroki, nierzadko kontrowersyjne. Większość sporów z oczywistym wynikiem było natomiast rozstrzyganych poza wokandą.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.