Komunikaty PR

Pyszny posiłek w międzynarodowym wydaniu, czyli Europejski Dzień Śniadania

2022-04-22  |  01:00

Z pewnością większość z nas spotkała się ze stwierdzeniem, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Odpowiednio skomponowane będzie stanowić niezbędną dawkę energii od rana! Dlatego warto zainwestować czas na pyszne i pożywne śniadanie. 24 kwietnia, w Europejski Dzień Śniadania, przypominamy o tym, że posiłek ten pełni ważną rolę w codziennym żywieniu, a także dajemy garść inspiracji na smaczne i proste przepisy na poranne posiłki. Tym razem szef kuchni Knorr zachęca do wprowadzenia na talerze barwnych, wiosennych akcentów. Po udanym posiłku powitamy nowy dzień z szerokim uśmiechem.

Dlaczego nie należy pomijać śniadania?

Po nocnej przerwie, która dla organizmu stanowi czas odpoczynku i regeneracji, nasz organizm potrzebuje solidnego zastrzyku energii. Dzięki temu będziemy bardziej skoncentrowani na działaniach i unikniemy stanów rozkojarzenia czy rozdrażnienia. Warto więc zainwestować odrobinę czasu o poranku, by nasz dzień szedł jak z płatka.

Zdrowe i pożywne śniadanie powinno być skomponowane zgodnie z zasadami talerza zdrowego żywienia. To produkty, których nie może zabraknąć w naszym porannym menu:

  • różnorodne, sezonowe i lokalne warzywa i/lub owoce – ½ talerza
  • pełnoziarniste produkty zbożowe  – ¼ część talerza,
  • produkty będące źródłem białka -  – ¼ część talerza,
  • produkty będące źródłem zdrowych tłuszczów: nasiona, pestki i orzechy – jako uzupełnienie diety.  

Warto pamiętać także o odpowiednim nawodnieniu organizmu.

Prostota przede wszystkim!

Skomponowanie śniadania, które zawiera wszystkie wymienione składniki wydaje się być zadaniem skomplikowanym i czasochłonnym? Nic bardziej mylnego! Są przepisy, które idealnie wpiszą się w nasze smaki i przede wszystkim w ograniczony czas, jakim dysponujemy. Jednym z takich przepisów jest tofucznica z warzywami - wegańska alternatywa popularnej jajecznicy.  Wystarczy kwadrans na przyrządzenie posiłku dla dwóch osób z tofu, szpinaku, pomidorów i oleju roślinnego. Serwując ją w towarzystwie pełnoziarnistego chleba na zakwasie otrzymamy pełnowartościowe śniadanie.
 

Tofucznica

Czas przygotowania: 15 min.

Ilość porcji: 2

Składniki:

  • 1 tofu
  • 1 łyżka oleju
  • 8 pomidorków koktajlowych
  • 1 garść świeżego szpinaku
  • 3 łyżki wody
  • 1 łyżeczka przyprawy włoskiej Knorr, grubo mielona
  • 0,5 łyżeczki kurkumy z Indii Knorr
  • 10 liści świeżej bazylii

Sposób przygotowania:

  1. Pomidorki pokrój na pół, tofu pokrusz widelcem.
  2. Na patelni rozgrzej olej i podsmaż tofu. Następnie wlej wodę i dopraw przyprawą włoską Knorr i kurkumą.
  3. Gdy woda odparuje, a tofu się zarumieni, dodaj pomidorki koktajlowe i szpinak. Smaż jeszcze 5 min. Przed podaniem udekoruj listkami bazylii.
     

Jak zaoszczędzić czas o poranku?

Rano każda minuta jest na wagę złota. Wie o tym, nie tylko śpioch, któremu trudno jest opuścić wygodne łóżko. Perspektywa smacznego posiłku może ułatwić poranne wstawanie. Doskonale sprawdzą się tipy, które maksymalnie skrócą czas potrzebny na zrobienie wiosennego śniadania pełnego warzyw. Niektóre składniki możemy przygotować już dzień wcześniej. Jeśli rano mamy ochotę na kanapki z pastą jajeczną ze szczypiorkiem, samą pastę zróbmy wieczorem i wstawmy do lodówki. Rano pozostanie tylko ułożenie jej na chlebie lub bułce i dodanie warzyw.

Kanapki z pastą jajeczną ze szczypiorkiem

Czas przygotowania: 20 min.

Ilość porcji: 4

Składniki:

  • 4 jajka
  • 4 kromki chleba razowego
  • 3 łyżki majonezu Hellmann's Babuni
  • 1 szczypta pieprzu czarnego z Wietnamu, mielony Knorr
  • 1 szczypta soli
  • 1 pęczek szczypiorku
  • 1 papryka
  • 4 listki sałaty masłowej
  • 4 pomidorki koktajlowe

Sposób przygotowania:

  1. Jajka ugotuj na twardo w lekko osolonej wodzie następnie obierz. Warzywa umyj. Paprykę, jajka oraz szczypiorek posiekaj i przełóż do miski.
  2. Dodaj majonez, dopraw solą i pieprzem – wymieszaj. No kromce pieczywa ułóż sałatę następnie pastę jajeczną i udekoruj przekrojonymi na pół pomidorkami koktajlowymi.

Kanapki inaczej

Kromka pieczywa z dodatkami nadal jest jednym z najbardziej oczywistych wyborów śniadaniowych. Nie musi jednak oznaczać nudnej kanapki z plastrem wędliny albo sera. Udekorujmy ją zieloną sałatą albo roszponką, rzodkiewką i kiełkami. Świeży twarożek będzie stanowił doskonałe uzupełnienie smaku i źródło białka. Alternatywą może być kanapka na ciepło w formie bruschetty z pomidorami, świeżą bazylią i mozzarellą – to idealny pomysł na śniadanie we włoskim stylu! Jeśli mamy trochę więcej czasu, spróbujmy swoich sił w przygotowaniu wytrawnych gofrów, które z powodzeniem zastąpią pieczywo.

Wiosenne miksowanie

Dobre śniadanie to dobry humor i zastrzyk energii na cały dzień. Warto zjeść je spokojnie w domu, a nie w biegu, kupując przypadkowe przekąski. Koktajle owocowo-warzywne z dodatkiem płatków owsianych, koniecznie w towarzystwie jogurtu, kefiru albo maślanki śmiało można nazwać bombą energetyczną. Dla osób, które preferują napój sojowy bez dodatku cukru zamiast mleka, proponujemy zmiksować go z truskawkami i płatkami owsianymi. Do takich koktajli warto dodać też orzechy, nasiona i pestki. Sam widok tak barwnych kompozycji sprawi, że wyruszymy z domu w doskonałym humorze i pełni sił witalnych!

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł spożywczy Zapewnienia bezpieczeństwa żywieniowego wyzwaniem Światowego Dnia Ludności Biuro prasowe
2024-07-11 | 10:00

Zapewnienia bezpieczeństwa żywieniowego wyzwaniem Światowego Dnia Ludności

39% dorosłych Polaków i 41% matek w imieniu swoich dzieci deklaruje zaangażowanie w ograniczenie zmian klimatycznych[1] – wynika z badania „Talerz Polaka – Nawyki
Przemysł spożywczy Z jakimi wyzwaniami mierzą się producenci czekolady?
2024-07-10 | 17:00

Z jakimi wyzwaniami mierzą się producenci czekolady?

  Nadchodzący Dzień Czekolady (7 lipca) jest doskonałą okazją do refleksji nad podejmowaniem bardziej zrównoważonych i proekologicznych praktyk w całym łańcuchu
Przemysł spożywczy DANONE w grupie ekspertów tworzących normy ISO
2024-07-09 | 16:40

DANONE w grupie ekspertów tworzących normy ISO

Grupa spółek DANONE dołączyła do Komitetu Technicznego Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Tym samym stała się częścią Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej (ISO[1]) i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Od przyszłego roku akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75 proc. To trzy razy więcej niż na tradycyjne papierosy

 Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – mówi Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Infrastruktura

Zielone zamówienia publiczne stanowią dziś zaledwie kilka procent rynku. Rządowy zespół ma opracować specjalne kryteria dla nich

Zielone zamówienia publiczne stają się w ostatnich latach coraz bardziej powszechną praktyką, choć w Polsce odpowiadają za kilka procent ogólnej liczby zamówień. Duży nacisk na ten aspekt, w postaci nowych regulacji i wytycznych, kładzie także Unia Europejska. Dlatego też w maju br. zarządzeniem prezesa Rady Ministrów został powołany specjalny rządowy zespół, którego zadaniem będzie uwzględnienie aspektów środowiskowych w polskim systemie zamówień publicznych oraz opracowanie wytycznych dla zamawiających. – Ważne, żeby te opracowywane kryteria były dostosowane do realiów polskiego rynku – wskazuje Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

IT i technologie

Boom na sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia ma dopiero nastąpić. Wyzwaniem pozostają regulacje i zaufanie do tej technologii

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby zrewolucjonizować podejście do profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów, jednocześnie redukując ich koszty. W globalnej skali wartość rynku rozwiązań opartych na AI w opiece zdrowotnej rośnie lawinowo – w ub.r. wynosiła ponad 32 mld dol., ale do 2030 roku ta kwota ma się zwiększyć ponad sześciokrotnie. Również w Polsce narzędzia bazujące na AI zaczynają być wdrażane coraz szerzej, choć – jak wynika z lipcowego raportu SGH – prawdziwy rozwój potencjału sztucznej inteligencji w polskiej branży ochrony zdrowia ma dopiero nastąpić. Warunkiem jest stworzenie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla rozwoju tej technologii, opartego na regulacjach prawnych i zaufaniu wszystkich interesariuszy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.