Złoty październik - najwyższe laury dla MLEKOVITY
Październik obfitował w liczne nagrody dla lidera branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej. Produkty MLEKOVITY zdobyły najwyższe laury w plebiscycie branżowym „Perły Rynku FMCG” oraz konkursie „Złote Innowacje FMCG & Retail”. Nagrody potwierdzają ich wysoką jakość, walory smakowe i odżywcze. Firma zdobyła także nagrodę specjalną redakcji magazynu „Handel” za innowacyjne i ekologiczne podejście do biznesu.
– Mlekovita już od ponad 90 lat zdobywa zaufanie konsumentów i wyznacza trendy na rynku, proponując najwyższej jakości produkty mleczarskie. Dbamy o to, by w polskich domach nie zabrakło tradycyjnych, polskich wyrobów mleczarskich. Nieustannie poszerzamy także ofertę mlecznych artykułów premium, funkcjonalnych czy ekologicznych. Cieszymy się, że nasze produkty są doceniane zarówno przez konsumentów, detalistów, jak i ekspertów. Jednocześnie, jako lider branży mleczarskiej w Polsce oraz największa grupa mleczarska w Europie Środkowo-Wschodniej, pamiętamy o tym, by rozwijać nasz biznes w odpowiedzialny i zrównoważony sposób. Dążymy do wprowadzania i utrzymywania najwyższych standardów w zakresie ochrony środowiska. Nieustannie pracujemy nad tym, aby wdrażać w naszej firmie innowacyjne i proekologiczne rozwiązania, ponieważ dobro środowiska jest dla nas bardzo istotne – mówi Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusz Sapiński.
Aż 5 produktów MLEKOVITY znalazło się wśród laureatów badania „Perły Rynku FMCG 2020” – ogólnopolskiego, niezależnego plebiscytu branżowego, w którym detaliści wskazują najlepsze nowości spożywcze, kosmetyczne i chemii gospodarczej. „Złotą Perłę Rynku FMCG” w kategorii „Produkty śniadaniowe” w tegorocznej edycji konkursu otrzymały sery długodojrzewające z linii Diamenty Konesera. Na podium znalazły się również: linia mlecznych napojów proteinowych Super Body Active (w kategorii „Napoje funkcjonalne i energetyczne”), ser sałatkowo-kanapkowy Favita bez laktozy (w kategorii „Produkty dietetyczne (bez glutenu, bez laktozy, bez cukru)”), BIO ekologiczne mleko UHT (w kategorii „Produkty bio, eko, vege”) oraz Super Body Active koncentrat białek serwatkowych WPC 80 instant (w kategorii „Produkty sypkie”).
Z kolei za tegoroczną nowość w swoim asortymencie produktowym – batoniki twarogowe w polewie czekoladowej MiaMu – firma otrzymała Nagrodę Kolegium Redakcyjnego w konkursie „Złote Innowacje FMCG & Retail 2020”. MLEKOVITA jest jedynym polskim producentem tego innowacyjnego, stanowiącego alternatywę dla tradycyjnych słodyczy, produktu.
MLEKOVITA została także doceniona za innowacyjne i ekologiczne podejście do biznesu. Działania w tym zakresie zyskały uznanie redakcji magazynu „Handel”, która przyznała jej nagrodę specjalną w konkursie „Hit Handlu 2020”. Firma w swojej działalności kieruje się ideą zrównoważonego rozwoju. Świadoma swojego oddziaływania na środowisko, podejmuje wiele działań, aby zapobiegać jego zanieczyszczaniu. Wśród nich są rozwiązania mające na celu ograniczenie ilości tworzyw sztucznych w opakowaniach produktów. Konsekwentne zmiany w tym zakresie, m.in. zmniejszenie grubości folii w opakowaniach sera w plastrach czy wprowadzenie kubków z bezpośrednim nadrukiem etykiety dla jogurtu naturalnego, pozwolą MLEKOVICIE zredukować ilość tworzyw sztucznych aż o 100 tys. kg w skali roku. Nagrodą „Hit Handlu 2020” doceniono również innowacyjność w zakresie handlu: uruchomienie e-sklepu sba.com.pl, w którym można zaopatrzyć się w produkty bogate w białko. Już w listopadzie uruchomiony został drugi sklep: mlekovitka.pl, w którym dostępny jest szeroki asortyment produktów od MLEKOVITY.

Smak zaczyna się od mięsa

Dlaczego na świątecznych stołach zostaje tyle jedzenia?

„Herbapol. We współpracy z naturą.”
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.