Komunikaty PR

Przyszłość historycznych holenderskich wiatraków jest bezpieczna

2024-03-28  |  15:00
Biuro prasowe
Do pobrania IP ( 0.51 MB )

Partnerstwo – z Fundacją Światowego Dziedzictwa Kinderdijk – będzie polegało na wykorzystaniu wiedzy technicznej AkzoNobel oraz innowacyjnych powłok firmy w celu konserwacji wiatraków i przywrócenia im oryginalnych kolorów.

"Kinderdijk jest wyjątkowy i niezastąpiony" - wyjaśnia Peter-Jan van Steenbergen, dyrektor Fundacji Światowego Dziedzictwa Kinderdijk. "Nasz obiekt wpisany na listę UNESCO stanowi przykład dla świata. Współpraca z AkzoNobel zagwaratuje nie tylko dostęp do profesjonalnych produktów, ale przede wszystkim jest gwarancją odpowiedniej konserwacji historycznych wiatraków. Dlatego właśnie jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy".


Wiatraki Kinderdijk, uważane przez wielu za skarb narodowy, stały się symbolem tego, jak Holendrzy opanowali sztukę inteligentnego i zrównoważonego zarządzania wodą przez setki lat. Już od dawna obiekt jest ważną  atrakcją turystyczną, którą odwiedza ponad 350 000 osób rocznie.

 
Wiatraki są położone około 15 kilometrów na wschód od Rotterdamu. Większość z nich jest nadal zamieszkana, a jedna rodzina mieszka tu aż od dziesięciu pokoleń. Pod wieloma względami uosabiają one wielowiekową walkę kraju z wodą i to, jak Holandia zdołała przetrwać poniżej poziomu morza przez tak długi czas.


"Wierzymy, że nasze doświadczenie w zakresie farb i skupienie się na zrównoważonym rozwoju mogą naprawdę zmienić Kinderdijk" – dodaje Kees-Jan Starrenburg, dyrektor krajowy AkzoNobel Holandia. "Jestem dumny, że nasze produkty są ważnym elementem tego pięknego miejsca wpisanego na listę UNESCO. To podkreśla tylko wagę, jaką przywiązujemy do ochrony dziedzictwa kulturowego dla przyszłych pokoleń".


Sześcioletnia umowa opiera się na relacji, którą AkzoNobel nawiązał z Fundacją Światowego Dziedzictwa Kinderdijk w 2016 roku.

 
Kinderdijk jest również jednym z kilku miejsc wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, w których użyto powłok firmy. Należą do nich jeszcze La Sagrada Familia w Barcelonie w Hiszpanii; Opactwo Westminsterskie w Londynie, Wielka Brytania; Göbekli Tepe w Turcji; Malakka w Malezji oraz Ouro Preto w Brazylii.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura BRAK ZDJĘCIA
2024-04-24 | 01:00

Jak dbać o prawa autorskie?

Od 1995 roku dzięki inicjatywie UNESCO obchodzimy 23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji powinniśmy przyjrzeć się dobrym praktykom dbania o prawa autorskie, np. dorobkowi Tove Jansson, autorki Muminków.
Kultura Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Chińskiego 2024
2024-04-16 | 20:00

Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Chińskiego 2024

Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” serdecznie zaprasza wszystkich na obchody Międzynarodowego Dnia Języka Chińskiego ONZ. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 20 kwietnia
Kultura Fremantle łączy siły z IBI. 150 mln na produkcję hitowych tytułów
2024-03-25 | 11:00

Fremantle łączy siły z IBI. 150 mln na produkcję hitowych tytułów

Liderzy Fremantle Jennifer Mullin, Andrea Scrosati i Guy Hameiri oraz dyrektor wykonawczy IBI Investment House Dave Lubetzky. Źródło: IBI/Fremantle IBI Investment House oraz Fremantle

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.