PSH Lewiatan awansuje w prestiżowych rankingach
Polska Sieć Handlowa Lewiatan kolejny rok z rządu notuje awans w rankingach największych przedsiębiorstw działających w Polsce. Największa polska sieć franczyzowa uplasowała się na 17. miejscu „Listy 500” Największych Polskich Przedsiębiorstw, 7. wśród Największych Polskich Pracodawców w plebiscycie dziennika Rzeczpospolita oraz 11. na liście 200 Największych Polskich Firm tygodnika Wprost.
PSH Lewiatan, jako trzecia największa sieć handlowa i największa sieć franczyzowa od ponad 25 lat zrzesza w swoich strukturach 2.100 polskich przedsiębiorców, którzy prowadzą ponad 3.200 sklepów pod znaną, rozpoznawalną i cenioną przez klientów marką. Sieć plasuje się w ścisłej czołówce organizacji handlowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, a jej obroty w 2019 roku przekroczyły 13,6 mld zł. Dotychczasowe działania podejmowane przez PSH Lewiatan zapewniły jej najwyższe w historii 17. miejsce na Liście 500 Największych Polskich Przedsiębiorstw, a także 7. wśród Największych Polskich Pracodawców dziennika Rzeczpospolita i 11. na liście 200 Największych Polskich Firm wg. tygodnika Wprost.
– Dzięki jasno określonym celom oraz bliskiej współpracy z zaangażowanymi, polskimi przedsiębiorcami od lat z sukcesem rozwijamy naszą sieć sklepów. To dla nas ogromna satysfakcja, że nasza działalność jest systematycznie doceniana przez branżę, a praca jaką od lat konsekwentnie wkładamy w rozwój sieci, znajduje swoje odzwierciedlenie w tak prestiżowych rankingach. Stanowi to dla nas dodatkowe źródło motywacji do dalszej intensywnej pracy – mówi Robert Rękas, Prezes PSH Lewiatan.
Jednym z głównych priorytetów strategii PSH Lewiatan jest rozwój sieci poprzez przystępowanie do niej nowych przedsiębiorców, jak też wsparcie biznesów tych, którzy już działają pod szyldem Lewiatana. Obecnie w sieci działa już ponad 3.200 sklepów, które zatrudniają około 30.000 pracowników. Dwutorowa ścieżka ekspansji pozwoliła sieci na uruchomienie w bieżącym roku już 65 nowych placówek handlowych Lewiatana. Nowo otwarte sklepy zostały przystosowane do standardów sieci oraz kompleksowo dopasowane do potrzeb lokalnych klientów.
***
Polska Sieć Handlowa Lewiatan to jedna z najdłużej funkcjonujących sieci franczyzowych oraz najbardziej rozpoznawalnych marek sklepów detalicznych na polskim rynku. Obecnie na terenie całej Polski zrzesza ponad 3.200 placówek handlowych zatrudniających 30.000 pracowników. PSH Lewiatan zajęła w 2019 roku 7. miejsce w rankingu „Największych pracodawców” w Rzeczpospolitej. Łączne obroty, które w 2019 roku przekroczyły 13,6 mld zł, stawiają Sieć w ścisłej czołówce organizacji handlowych w Polsce.
E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online
Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO
Reduta jedynym centrum w stolicy z dwoma marketami spożywczymi!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.