Radosław Wiśniewski zaangażuje się w rozwój Top Secret
Główny akcjonariusz oraz członek Rady Nadzorczej Redanu zamierza zainwestować prywatne środki w finansowanie nowych kolekcji Top Secret. Zabezpieczeniem będzie przejęcie kontroli nad spółką zależną zarządzającą sprzedażą w sklepach tradycyjnych i online. Redan podpisał z Radosławem Wiśniewskim w tym zakresie list intencyjny w celu określenia szczegółów możliwej współpracy. W celu dokonania transakcji konieczne będzie również uzyskanie zgody UOKiK.
Redan podpisał z Radosławem Wiśniewskim, założycielem, członkiem Rady Nadzorczej i większościowym akcjonariuszem (ma 45,8% głosów na WZA) list intencyjny dotyczący wzajemnej współpracy stron i przejęcia przez niego 100% udziałów spółki zależnej Top Secret sp. z o.o.
„Naszym głównym celem jest dalszy rozwój marki Top Secret. Dla zapewnienia bezpiecznego działania sieci modowej konieczne jest jednak jej dofinansowanie. Ze względu na aktualną sytuację rynkową związaną z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2, nie jest realne pozyskanie finansowania ani poprzez zwiększenie zadłużenia finansowego, ani przez emisję akcji. Nie kwalifikujemy się również do wsparcia w postaci instrumentów preferencyjnych w ramach tzw. tarcz antykryzysowych. W takiej sytuacji Radek Wiśniewski postanowił udzielić wsparcia finansowego Top Secret” - powiedział Bogusz Kruszyński, Prezes Zarządu Redan.
„Z każdym kolejnym tygodniem po okresie zamknięcia z powodu epidemii koronawirusa, sprzedaż w sklepach Top Secret systematycznie rośnie, szybko zbliżając się do poziomów z 2019 roku. Oceniam, że potwierdza to, iż wyciągnęliśmy właściwe wnioski z wyników 2019 r. i odpowiednio zmodyfikowaliśmy kolekcję, tak aby cieszyła się ona zainteresowaniem klientów Top Secret. Oznacza to, że mamy właściwy model biznesowy, także na obecne trudne czasy” - mówi Radosław Wiśniewski, który zobowiązał się do udostępnienia środków na sfinansowanie zakupu nowej kolekcji marki Top Secret do wysokości 10 mln zł. Dla zapewnienia bezpieczeństwa tych środków główny akcjonariusz oczekuje jednak pełnej kontroli nad kanałami dystrybucji tak, aby w negatywnym scenariuszu, móc odzyskać zaangażowane środki w toku sprzedaży towarów po cenach detalicznych, a nie w ramach hurtowej wyprzedaży. W związku z tym Radosław Wiśniewski oczekuje przejęcia kontroli nad udziałami Top Secret sp. z o.o., która prowadzi sprzedaż w sklepach off- i on-line w Polsce.
Redan na bieżąco uczestniczy w operacjach gospodarczych marki Top Secret, prowadząc dla niej wszystkie operacje logistyczne, obsługę IT oraz w mniejszym zakresie wsparcie w zakresie usługi back-office. Radosław Wiśniewski deklaruje, że spółka Top Secret utrzyma współpracę z Redanem we wskazanych powyżej obszarach na niezmienionych zasadach, gdyż leży to w interesie samej spółki Top Secret.
W celu dokonania transakcji zbycia udziałów Top Secret sp. z o.o., Radosław Wiśniewski złoży w ciągu miesiąca wniosek o zgłoszenie zamiaru koncentracji do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Strony nie wykluczają możliwości odkupu przez Redan udziałów spółki zależnej w przyszłości.

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł
Koncern Philip Morris International (PMI) zakończył wartą niemal 1 mld zł modernizację fabryki w Krakowie. Nowe linie produkcyjne są w stanie wyprodukować w skali roku do 11 mld sztuk wkładów tytoniowych do podgrzewania, w tym do najnowszego systemu podgrzewania tytoniu, który właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. To część globalnego planu firmy dotyczącego stopniowego wygaszania papierosów. W ciągu dekady PMI wprowadził blisko 30 proc. mniej papierosów na rynek. Zgodnie z planami do 2030 roku 2/3 globalnych przychodów PMI ma pochodzić z wyrobów bezdymnych, w tym z tytoniu do podgrzewania.
Transport
Eksperci apelują o przyspieszenie wdrożenia ETCS na polskiej kolei. Można to zrobić taniej i szybciej

Tylko w 2024 roku doszło na polskiej kolei do niemal 200 tzw. zdarzeń SPAD, czyli najczęściej przejechania przez pociąg sygnału „Stój”. Liczba takich incydentów z roku na rok rośnie, co może prowadzić do poważnych zagrożeń. Ograniczeniu konsekwencji ludzkich błędów ma służyć Europejski System Sterowania Ruchem Kolejowym (ETCS). Obecnie jest on wdrożony na zaledwie 1 tys. km linii kolejowych w Polsce, mimo że pierwotne plany zakładały zakończenie wdrożenia do 2023 roku.
Ochrona środowiska
W najbliższych latach wzrośnie zapotrzebowanie na metale i energię. To będzie wpływać na notowania surowców

Początek 2025 roku przyniósł zwyżkę cen niektórych surowców. Podrożało nie tylko złoto, ale także gaz, miedź czy aluminium. Ma to związek m.in. z ogólną niepewnością geopolityczną i gospodarczą, cłami, a także z postępującą elektryfikacją i rosnącym zapotrzebowaniem na energię. Cła i zmiany klimatu będą z kolei najmocniej wpływać na notowania surowców rolnych. Po kilku miesiącach stabilizacji już wzrosły ceny pszenicy i kukurydzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.