Komunikaty PR

Rakuten Symphony i F5 udostępniają F5 Cloud-Native w Symworld™

2022-04-12  |  01:00
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

Rakuten Symphony i F5 informują, że wprowadzą nowe funkcje BIG-IP Next Cloud Native Functions (CNF) F5 na platformę Rakuten Symphony Symworld™[1] dla globalnej bazy klientów. Rakuten Mobile wykorzysta również CNF w swoim natywnym dla chmury wdrożeniu sieci 5G w Japonii.

CNF od F5[2] przeznaczone jest dla dostawców usług migrujących usługi sieciowe do chmury lub wdrażających 5G. Ogłoszona współpraca ma na celu umożliwienie operatorom telekomunikacyjnym uproszczenie wdrażania natywnych dla chmury funkcji bezpieczeństwa i sieci.

 

Tradycyjnie wdrażanie aplikacji w sieci komórkowej wymaga ręcznego testowania i instalacji w procesie, który może trwać miesiącami. W chwili, gdy aplikacje znajdują się już w sieci, zarządzanie ich cyklem życia może być więc powolne i wymagać znacznych zasobów.

Rakuten Symphony i F5 udostępniając F5 CNF w środowisku Symworld przyspieszają i upraszczają ten proces dla operatorów telekomunikacyjnych. Dzieje się tak za sprawą funkcji natywnych dla chmury i modelowi dostarczania skracającemu wdrażanie aplikacji z miesięcy do minut. F5 zyskuje tym samym lepszy dostęp do rynku i może oferować operatorom telekomunikacyjnym znacznie szybszą aktualizację sieci, co ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa.

 

F5 BIG-IP Next CNC zostaną również wdrożone przez Rakuten Mobile w sieci 5G w Japonii. Jest to wynikiem trzyletniej współpracy między Rakuten i F5, która obejmowała wdrożenie pierwszej na świecie w pełni zwirtualizowanej sieci 4G. Wykorzystując to doświadczenie, F5 i Rakuten wspólnie upraszczają operacje i wzmacniają bezpieczeństwo oraz optymalizację ruchu na potrzeby wdrożenia 5G Rakuten Mobile w chmurze.

F5 BIG-IP Next CNF zostaną również wdrożone przez Rakuten Mobile w jej japońskiej sieci 5G. 3-letnie partnerstwo i współpraca przy wdrożeniu pierwszej na świecie, w pełni wirtualnej sieci 4G przyniosły Rakuten i F5 wiedzę do wdrożenia 5G Cloud Native dla uproszczenia operacji i wykorzystania pełnych możliwości w zakresie bezpieczeństwa i optymalizacji ruchu.

 

F5 jest najważniejszym partnerem w rozwoju Rakuten, operatora telefonii komórkowej. Od wielu lat aktywnie współpracujemy dla rozwoju branży. Jestem dumny, że nowo opracowane rozwiązania F5 zostaną wdrożone przez Rakuten Mobile i oferowane przez Symworld. W dzisiejszych czasach branża telekomunikacyjna potrzebuje prostego oraz łatwego dostarczania oprogramowania. Nasza współpraca zapewni tę prostotę i umożliwi sektorowi szybsze wdrożenia, wyższe zyski oraz zwiększenie poziomu innowacyjności – powiedział Tareq Amin, CEO of Rakuten Symphony  

 

Gdy dostawcy usług będą już mogli wykorzystywać technologie natywne dla chmury i moc ich modeli operacyjnych na własnych warunkach, wiele zyskają. Cieszymy się, że możemy współpracować z Rakuten – jednym z myślących perspektywicznie dostawców usług najbardziej doświadczonych w chmurze. Wspólnym celem pozostaje zintegrowanie nowego oprogramowania natywnego dla chmury od F5 zarówno z siecią Rakuten Mobile w Japonii, jak i globalnym środowiskiem Symworld. Wspólnie z Rakuten chcemy umożliwić dostawcom usług telekomunikacyjnych na całym świecie łatwe wdrożenia rozszerzającego się pakietu funkcji natywnych dla chmury F5, dzięki czemu będą mogli wzbogacać i chronić swoje sieci oraz ofertę 5G – powiedział Ahmed Guetari, VP of Products for Service Providers, F5

 

Rynek Symworld został stworzony, aby uprościć proces wdrażania aplikacji telekomunikacyjnych (zatwierdzone, ogólnodostępne dla klientów Symworld). Platforma Symworld digitalizuje wszystkie procesy telekomunikacyjne w celu planowania, wdrażania, zabezpieczania i monitorowania oprogramowania w sieciach telekomunikacyjnych w real-time. Sprawia też, że aplikacje Symworld Marketplace dzieli od wdrożenia jedno kliknięcie.

 


[1]Symworld jest znakiem towarowym Rakuten Symphony Singapore Pte. Ltd.

[2] F5 CNF oferują dynamiczną elastyczność i skalowalność przy jednoczesnym wsparciu continuous deployment (CD) i automatyzacji. Dostępne jeszcze w tym roku funkcje będą obejmować BIG-IP Next Edge Firewall CNF, BIG-IP Next Policy Enforcer CNF, BIG-IP Next DNS CNF, BIG-IP Next CGNAT CNF. Będą one obsługiwać bogaty zestaw zastosowań, które można wprowadzić w prosty i zautomatyzowany sposób, aby zabezpieczyć oraz ulepszyć wdrożenia 5G.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Edukacja

Konsument

Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.

Handel

W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.