Komunikaty PR

REAKTO w programie akceleracyjnym #StartUP Małopolska

2022-04-11  |  14:45
Biuro prasowe
Kontakt
Ewa Mościcka
InnerValue

Koszykowa 54
00-675 Warszawa
e.moscicka|innervalue.pl| |e.moscicka|innervalue.pl
535 562 945
https://innervalue.pl/

Start-up technologiczny, tworzący system szybkiego reagowania dedykowany agencjom ochrony
– REAKTO – zakwalifikował się do 9. edycji programu akceleracyjnego #StartUP Małopolska. Uczestnictwo w inicjatywie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego to okazja, by zdobyć nowe kompetencje oraz wprowadzić nowe produkty i usługi na rynek.
W drugim kwartale br. spółka rozpoczyna pilotaż swojej usługi we współpracy z partnerskimi agencjami ochrony.

- Udział w #StartUp Małopolska to dla zespołu REAKTO możliwość nawiązania relacji z potencjalnymi klientami korporacyjnymi, dopracowanie lejka sprzedażowego oraz propozycji wartości dla klientów końcowych i partnerów, będąc wspieranym przez ekspertów w tych dziedzinach. To również okazja do poszerzenia wachlarza kompetencji w obszarach biznesowych, co wpisuje się w naszą wizję budowania interdyscyplinarnego zespołu. Przed nami kilka warsztatów, m.in. z pozyskiwania leadów, komunikacji czy ochrony własności intelektualnej. Odświeżenie oraz uzupełnienie wiedzy w tych tematach z całą pewnością wesprze nasze działania w najbliższych miesiącach, które zapowiadają się bardzo intensywnie - mówi Wojciech Stawiarski, założyciel i CEO REAKTO. - Dodatkową korzyścią jest możliwość poznania przedstawicieli ciekawych startupów – uczestników programu, a także specjalistów i szkoleniowców z różnych dziedzin. Networking pozwala nie tylko na budowanie kontaktów biznesowych, ale i poszerza horyzonty oraz ukazuje nowe płaszczyzny do rozwoju - dodaje.

REAKTO to firma, która zajmuje się tworzeniem i kompleksową obsługą systemu szybkiego reagowania dedykowanego przede wszystkim agencjom ochrony oraz ich klientom– indywidualnym i biznesowym. Spółka rozwija autorską technologię półautonomicznych, a docelowo autonomicznych lotów patrolowych i interwencyjnych za pomocą dronów.

#StartUP Małopolska to intensywny, kilkutygodniowy program akceleracji, skierowany do startupowców, małych i średnich przedsiębiorców o największym potencjale z terenu Małopolski, którzy chcą rozwijać swój biznes. Dzięki udziałowi w programie firmy mają okazję zdobyć nowe kompetencje i umiejętności, dzięki którym rozwiną swoje firmy, udostępnią nowe produkty i usługi oraz wprowadzą je na nowe rynki. Dla każdej z firm zostanie przygotowany szczegółowy plan akceleracji oparty na aktualnych potrzebach, wcześniej zdefiniowanych podczas warsztatów przedakceleracyjnych i indywidualnych konsultacji. Akceleracja kończy się sporządzeniem szczegółowego końcowego raportu dla każdej firmy wraz z rekomendacjami co do dalszych działań i kierunku rozwoju.

- Przy wyborze startupów do 9. edycji akceleratora #StartUP Małopolska głównie braliśmy pod uwagę przede wszystkim potencjał biznesowy, doświadczenie i zapał do pracy zespołu, a także potencjał skalowalności biznesu zgłoszonych spółek. REAKTO wyróżnia innowacyjność produktu, która jest połączona z przemyślanym modelem biznesowym. To te czynniki zdecydowały o zakwalifikowaniu się tej firmy do programu - podsumowuje Szymon Struszyński z Rebels Valley, firmy realizującej program na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Według analityków rynek dronów w najbliższych latach ma podwoić swoją wartość. Branży sprzyjają regulacje prawne, w szczególności na rynkach europejskich oraz szybki wzrost samego rynku. MarketsandMarkets szacuje, że oczekiwana wartość globalnego rynku dronów w 2026 r. wyniesie ok. 58,4 mld USD.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: InnerValue
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce Biuro prasowe
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną
IT i technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,
IT i technologie Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
2025-03-03 | 12:05

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai

W zeszłym roku Motorola i Lenovo utworzyły ekosystem Smart Connect, aby umożliwić płynną współpracę smartfonów, tabletów oraz komputerów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Niepewność gospodarcza rosnącym zagrożeniem dla firm. Sytuację pogarszają zawirowania w światowym handlu

Wojna handlowa i trudna sytuacja geopolityczna stanowią zagrożenie dla funkcjonowania firm. Niepewność sytuacji gospodarczej to obok wysokich kosztów pracowniczych najczęściej wskazywana bariera utrudniająca działalność. 60 proc. właścicieli i zarządzających firmami w Polsce uważa ją za największe zagrożenie. – Kryzysy są tyleż szokiem dla systemu, co szansą. Jeśli wykorzystamy nowo tworzące się sytuacje, mamy szansę wyjść wzmocnieni – ocenia Małgorzata Mroczkowska-Horne, dyrektor generalna Konfederacji Lewiatan.

Transport

Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.

Edukacja

Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.