Komunikaty PR

REAKTO w programie akceleracyjnym #StartUP Małopolska

2022-04-11  |  14:45
Biuro prasowe
Kontakt
Ewa Mościcka
InnerValue

Koszykowa 54
00-675 Warszawa
e.moscicka|innervalue.pl| |e.moscicka|innervalue.pl
535 562 945
https://innervalue.pl/

Start-up technologiczny, tworzący system szybkiego reagowania dedykowany agencjom ochrony
– REAKTO – zakwalifikował się do 9. edycji programu akceleracyjnego #StartUP Małopolska. Uczestnictwo w inicjatywie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego to okazja, by zdobyć nowe kompetencje oraz wprowadzić nowe produkty i usługi na rynek.
W drugim kwartale br. spółka rozpoczyna pilotaż swojej usługi we współpracy z partnerskimi agencjami ochrony.

- Udział w #StartUp Małopolska to dla zespołu REAKTO możliwość nawiązania relacji z potencjalnymi klientami korporacyjnymi, dopracowanie lejka sprzedażowego oraz propozycji wartości dla klientów końcowych i partnerów, będąc wspieranym przez ekspertów w tych dziedzinach. To również okazja do poszerzenia wachlarza kompetencji w obszarach biznesowych, co wpisuje się w naszą wizję budowania interdyscyplinarnego zespołu. Przed nami kilka warsztatów, m.in. z pozyskiwania leadów, komunikacji czy ochrony własności intelektualnej. Odświeżenie oraz uzupełnienie wiedzy w tych tematach z całą pewnością wesprze nasze działania w najbliższych miesiącach, które zapowiadają się bardzo intensywnie - mówi Wojciech Stawiarski, założyciel i CEO REAKTO. - Dodatkową korzyścią jest możliwość poznania przedstawicieli ciekawych startupów – uczestników programu, a także specjalistów i szkoleniowców z różnych dziedzin. Networking pozwala nie tylko na budowanie kontaktów biznesowych, ale i poszerza horyzonty oraz ukazuje nowe płaszczyzny do rozwoju - dodaje.

REAKTO to firma, która zajmuje się tworzeniem i kompleksową obsługą systemu szybkiego reagowania dedykowanego przede wszystkim agencjom ochrony oraz ich klientom– indywidualnym i biznesowym. Spółka rozwija autorską technologię półautonomicznych, a docelowo autonomicznych lotów patrolowych i interwencyjnych za pomocą dronów.

#StartUP Małopolska to intensywny, kilkutygodniowy program akceleracji, skierowany do startupowców, małych i średnich przedsiębiorców o największym potencjale z terenu Małopolski, którzy chcą rozwijać swój biznes. Dzięki udziałowi w programie firmy mają okazję zdobyć nowe kompetencje i umiejętności, dzięki którym rozwiną swoje firmy, udostępnią nowe produkty i usługi oraz wprowadzą je na nowe rynki. Dla każdej z firm zostanie przygotowany szczegółowy plan akceleracji oparty na aktualnych potrzebach, wcześniej zdefiniowanych podczas warsztatów przedakceleracyjnych i indywidualnych konsultacji. Akceleracja kończy się sporządzeniem szczegółowego końcowego raportu dla każdej firmy wraz z rekomendacjami co do dalszych działań i kierunku rozwoju.

- Przy wyborze startupów do 9. edycji akceleratora #StartUP Małopolska głównie braliśmy pod uwagę przede wszystkim potencjał biznesowy, doświadczenie i zapał do pracy zespołu, a także potencjał skalowalności biznesu zgłoszonych spółek. REAKTO wyróżnia innowacyjność produktu, która jest połączona z przemyślanym modelem biznesowym. To te czynniki zdecydowały o zakwalifikowaniu się tej firmy do programu - podsumowuje Szymon Struszyński z Rebels Valley, firmy realizującej program na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Według analityków rynek dronów w najbliższych latach ma podwoić swoją wartość. Branży sprzyjają regulacje prawne, w szczególności na rynkach europejskich oraz szybki wzrost samego rynku. MarketsandMarkets szacuje, że oczekiwana wartość globalnego rynku dronów w 2026 r. wyniesie ok. 58,4 mld USD.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: InnerValue
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Edukacja

Konsument

Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.

Handel

W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.