Rewitalizacja zabytkowego budynku Hotelu Reymont w Łodzi
W Łodzi, przy ulicy Legionów trwa generalny remont istniejącego Hotelu Reymont. Budynek powstał w okresie międzywojennym, pierwotnie pełniąc rolę koszarowca. Obiekt został wpisany do rejestru zabytków, a prace odbywają się pod ścisłą kontrolą Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma ALSTAL Grupa Budowlana.
Projekt rewitalizacji zakłada odświeżenie budynku z zewnątrz, nadanie nowoczesnego stylu wewnątrz, a także zagospodarowanie przylegającego terenu, tak aby stał się funkcjonalny. Dzięki temu,
XX-wieczny budynek odzyska swój dawny blask. Zmodernizowany, trzygwiazdkowy hotel funkcjonować będzie pod szyldem znanej i międzynarodowej marki Aiden by Best Western.
Zakres prac remontowych obejmuje wymianę elementów konstrukcyjnych, w tym stropów i ścian. Dodatkowo wzmocnione zostaną fundamenty, a więźba dachowa zostanie wymieniona. Modernizacja obiektu ma na celu dostosowanie go do wymogów i standardów Aiden by Best Western. Zrewitalizowany budynek wyposażony będzie w nowe instalacje, a w tym wentylację mechaniczną, klimatyzację i system sygnalizacji pożaru. Zakres prac prowadzonych przez firmę ALSTAL obejmuje również kompleksowe umeblowanie hotelu.
- Cieszę się na współpracę z Polskim Holdingiem Hotelowym. Nasza firma ma bardzo duże doświadczenie w rewitalizacjach zabytkowych obiektów. Jestem przekonany, że dzięki naszym kompetencjom i doskonałej kadrze inżynierskiej, sprawnie zrealizujemy generalny remont obiektu, a Inwestor będzie w przyszłości czerpać same korzyści z tej wymagającej inwestycji. – powiedział Łukasz Jabłoński, Dyrektor Oddziału Łódź firmy ALSTAL Grupa Budowlana.
W nowym hotelu znajdzie się 61 pokoi w tym dwa apartamenty. Na parterze zlokalizowana zostanie restauracja, bar oraz zaplecze kuchenne. W budynku powstaną trzy sale konferencyjne oraz siłownia.
Inwestorem rewitalizacji hotelu Reymont jest PHH Hotele. Projekt remontu przygotowała pracownia KM Rubaszkiewicz z Warszawy, a wszystkie prace nadzoruje Wojewódzki Konserwator Zabytków.
Generalnym wykonawcą prac jest firma ALSTAL Grupa Budowlana, która posiada bardzo duże doświadczenie w tego typu projektach. Bydgoska Spółka zrewitalizowała w ostatnich latach m.in. XIX-wieczny, dawny budynek koszar we Wrocławiu, Komisariat Policji Stare Miasto w Poznaniu, a także Collegium Heliodori Święcicki UAM w Poznaniu. Obecnie ALSTAL przeprowadza generalny remont zabytkowego budynku Opery Śląskiej w Bytomiu, a w stolicy Wielkopolski dostosowuje XIX-wieczny koszarowiec do potrzeb Uniwersytetu Adama Mickiewicza.
O ALSTAL Grupa Budowlana
ALSTAL Grupa Budowlana to bydgoska, rodzinna firma budowlana ze 100-procentowym udziałem kapitału polskiego. Od 47 lat specjalizuje się w projektowaniu i generalnym wykonawstwie inwestycji budowlanych obiektów przemysłowych, mieszkaniowych, biurowych, sportowo-rekreacyjnych, basenowych, szpitalnych, energetycznych, a także renowacją zabytków. Działalność firmy została doceniona przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego, przez co ALSTAL jest posiadaczem Godła Teraz Polska.

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.