Rewitalizacja zabytkowego budynku Hotelu Reymont w Łodzi
W Łodzi, przy ulicy Legionów trwa generalny remont istniejącego Hotelu Reymont. Budynek powstał w okresie międzywojennym, pierwotnie pełniąc rolę koszarowca. Obiekt został wpisany do rejestru zabytków, a prace odbywają się pod ścisłą kontrolą Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma ALSTAL Grupa Budowlana.
Projekt rewitalizacji zakłada odświeżenie budynku z zewnątrz, nadanie nowoczesnego stylu wewnątrz, a także zagospodarowanie przylegającego terenu, tak aby stał się funkcjonalny. Dzięki temu,
XX-wieczny budynek odzyska swój dawny blask. Zmodernizowany, trzygwiazdkowy hotel funkcjonować będzie pod szyldem znanej i międzynarodowej marki Aiden by Best Western.
Zakres prac remontowych obejmuje wymianę elementów konstrukcyjnych, w tym stropów i ścian. Dodatkowo wzmocnione zostaną fundamenty, a więźba dachowa zostanie wymieniona. Modernizacja obiektu ma na celu dostosowanie go do wymogów i standardów Aiden by Best Western. Zrewitalizowany budynek wyposażony będzie w nowe instalacje, a w tym wentylację mechaniczną, klimatyzację i system sygnalizacji pożaru. Zakres prac prowadzonych przez firmę ALSTAL obejmuje również kompleksowe umeblowanie hotelu.
- Cieszę się na współpracę z Polskim Holdingiem Hotelowym. Nasza firma ma bardzo duże doświadczenie w rewitalizacjach zabytkowych obiektów. Jestem przekonany, że dzięki naszym kompetencjom i doskonałej kadrze inżynierskiej, sprawnie zrealizujemy generalny remont obiektu, a Inwestor będzie w przyszłości czerpać same korzyści z tej wymagającej inwestycji. – powiedział Łukasz Jabłoński, Dyrektor Oddziału Łódź firmy ALSTAL Grupa Budowlana.
W nowym hotelu znajdzie się 61 pokoi w tym dwa apartamenty. Na parterze zlokalizowana zostanie restauracja, bar oraz zaplecze kuchenne. W budynku powstaną trzy sale konferencyjne oraz siłownia.
Inwestorem rewitalizacji hotelu Reymont jest PHH Hotele. Projekt remontu przygotowała pracownia KM Rubaszkiewicz z Warszawy, a wszystkie prace nadzoruje Wojewódzki Konserwator Zabytków.
Generalnym wykonawcą prac jest firma ALSTAL Grupa Budowlana, która posiada bardzo duże doświadczenie w tego typu projektach. Bydgoska Spółka zrewitalizowała w ostatnich latach m.in. XIX-wieczny, dawny budynek koszar we Wrocławiu, Komisariat Policji Stare Miasto w Poznaniu, a także Collegium Heliodori Święcicki UAM w Poznaniu. Obecnie ALSTAL przeprowadza generalny remont zabytkowego budynku Opery Śląskiej w Bytomiu, a w stolicy Wielkopolski dostosowuje XIX-wieczny koszarowiec do potrzeb Uniwersytetu Adama Mickiewicza.
O ALSTAL Grupa Budowlana
ALSTAL Grupa Budowlana to bydgoska, rodzinna firma budowlana ze 100-procentowym udziałem kapitału polskiego. Od 47 lat specjalizuje się w projektowaniu i generalnym wykonawstwie inwestycji budowlanych obiektów przemysłowych, mieszkaniowych, biurowych, sportowo-rekreacyjnych, basenowych, szpitalnych, energetycznych, a także renowacją zabytków. Działalność firmy została doceniona przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego, przez co ALSTAL jest posiadaczem Godła Teraz Polska.

CIMA i Templar Executives podpisały memorandum o współpracy w celu wzmocnienia odporności cybernetycznej w Europie

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.