Komunikaty PR

ROCKWOOL nagrodzony w konkursie TOPBuilder

2020-04-06  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

Nagrodzone płyty z wełny skalnej FRONTROCK FS oraz FRONTROCK FS to jedyne na rynku rozwiązanie, którego właściwości i parametry są zgodne z wytycznymi SITP dotyczącymi projektowania ocieplenia elewacji budynków z uwagi na bezpieczeństwo pożarowe. Produkty te przeznaczone są do zabezpieczeń fasad ETICS ze styropianu w postaci poziomych barier oraz naroży okiennych. Płyty świetnie sprawdzą się również w przypadku przeprowadzania prac termomodernizacyjnych istniejących już budynków, szczególnie wielorodzinnych, np. przy ich dociepleniu.

Płyty z wełny skalnej FRONTROCK FS i FRONTROCK FSN idealnie odpowiadają na potrzebę zapewnienia minimalnego poziomu bezpieczeństwa pożarowego. Dziś, zważywszy na grubość ocieplenia domu, ryzyko szybkiego rozprzestrzenienia się pożaru znacząco się zwiększyło. Dlatego tak istotne jest, by w procesie ocieplania budynku wykonawcy wykorzystywali materiały o najwyższej klasie reakcji na ogień A1, które zapewniają całkowitą stabilność termiczną pozwalającą na wykonanie szczelnych i skutecznych pasów przeciwpożarowych. Nowe płyty ROCKWOOL: FRONTROCK FS i FRONTROCK FSN, to rozwiązania spełniające wymogi w zakresie bezpieczeństwa pożarowego.

Cechy produktów FRONTROCK FS i FRONTROCK FSN:

  • FRONTROCK FS – płyty z wełny skalnej do zabezpieczeń ogniowych ociepleń ścian zewnętrznych w metodzie ETICS (lekkiej mokrej) o współczynniku przewodzenia ciepła  λD = 0,036 W/mK. Można mocować je na wszelkich podłożach na których dopuszczalne jest stosowanie systemów ETICS, zarówno w budynkach nowych, jak i poddawanych termomodernizacji.
  • FRONTROCK FSN – płyty z wełny skalnej przeznaczone do zabezpieczeń ogniowych otworów okiennych elewacji wykonywanych metodą ETICS o współczynniku przewodzenia ciepła λD = 0,036 W/mK. Płyty te są elementem dodatkowym bariery ogniowej – zabezpieczenia przeciwogniowego okien na elewacjach docieplonych metodą ETICS. Kształt i wymiary FRONTROCK FSN są dobrane do wymiarów pasów ochronnych FRONTROCK FS, co pozwala na wykonanie obróbki okna w elewacji w sposób zabezpieczający przed powstawaniem rys i pęknięć w narożach okiennych.

FRONTROCK FS i FRONTROCK FSN to produkty w pełni innowacyjne, które, jak wszystkie produkty z wełny skalnej, posiadają najwyższą klasę reakcji na ogień A1. To pierwsze takie płyty na rynku, odpowiadające na potrzebę podniesienia bezpieczeństwa pożarowego elewacji ze styropianem. Gwarantują zabezpieczenie zgodnie z najnowszymi wytycznymi SITP WP-03:2018 dotyczącymi ocieplenia elewacji budynków z uwagi na bezpieczeństwo pożarowe – mówi Łukasz Glapa, Dyrektor Marketingu ROCKWOOL Europy Środkowej i Wschodniej. – Cieszymy się, że nagrodzone zostały produkty, które odgrywają tak istotną rolę w podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa w budynkach. W Polsce, w ciągu ostatnich 25 lat, wymagania dotyczące izolacyjności cieplnej zmieniły się aż 7-krotnie. Od lat 90. grubość materiału izolacyjnego zwiększyła się 3-4-krotnie: od 5 cm do 15-20 cm. Tymczasem wymagania pożarowe nie zostały zaktualizowane do zmieniających się grubości izolacji. W przypadku wykorzystania palnych materiałów może to prowadzić do szybszego rozprzestrzeniania się ognia. 

Obydwa rozwiązania ROCKWOOL to produkty, które dzięki unikalnym właściwościom wełny skalnej pozwalają ograniczyć rozprzestrzenianie się ognia po fasadzie budynku. Coraz powszechniejsza termomodernizacja sprawia, że jest to niezwykle istotne. W dobie coraz wyższych wymagań dotyczących współczynnika przewodzenia ciepła, stosujemy grubsze izolacje, co wpływa na poziom bezpieczeństwa pożarowego budynku. Zgodnie z rekomendacjami SITP, niepalne pasy z wełny skalnej są podstawowym środkiem spowalniającym rozprzestrzenianie się ognia. Gwarancją całkowitego zabezpieczenia przed tym zjawiskiem jest kompleksowe rozwiązanie w postaci izolacji całych ścian niepalnymi materiałami.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie Biuro prasowe
2024-12-20 | 11:00

Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie

Jest to niestety rekord, z którego nikt się nie cieszy, zwłaszcza w kluczowej dla polskiej gospodarki Europie Zachodniej – mającej największy wkład w globalną liczbę
Gospodarka SHEIN wygenerował w 2023 roku 119 mln euro do polskiego PKB
2024-12-20 | 08:00

SHEIN wygenerował w 2023 roku 119 mln euro do polskiego PKB

SHEIN, globalny sklep internetowy z modą i produktami lifestyle’owymi, umacnia swój pozytywny wpływ na lokalne gospodarki. Firma zleciła firmie doradczej Oxford Economics
Gospodarka Pierwszy Kreuzberg Kraft Kebap poza stolicą – Chajzer postawił na Manufakturę
2024-12-19 | 15:06

Pierwszy Kreuzberg Kraft Kebap poza stolicą – Chajzer postawił na Manufakturę

Łódź to pierwsze miasto poza Warszawą, w którym rozwijająca się sieć Kreuzberg Kraft Kebap Filipa Chajzera znalazła swoją lokalizację. Foodtruck

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania

Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.

Przemysł

Polskie firmy przemysłowe bardziej otwarte na technologie. Sztuczną inteligencję wdrażają z ostrożnością [DEPESZA]

Innowacje cyfrowe w przemyśle, choć wiążą się z kosztami i wyzwaniami, są jednak postrzegane przez firmy jako szansa. To podejście przekłada się na większą otwartość do ich wdrażania i chęć inwestowania. Ponad 90 proc. firm przemysłowych w Polsce, które wprowadziły co najmniej jedno rozwiązanie Przemysłu 4.0, dostrzega wyraźną poprawę efektywności procesów produkcyjnych – wynika z nowego raportu Autodesk. Choć duża jest wśród nich świadomość narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, na razie tylko 14 proc. wykorzystuje je w swojej działalności.

Prawo

Przez „wrzutkę legislacyjną” saszetki nikotynowe mogły zniknąć z rynku. Przedsiębiorcy domagają się konsultowania nowych przepisów

Coraz popularniejsze na rynku saszetki z nikotyną do tej pory funkcjonują poza systemem fiskalnym i zdrowotnym. Nie są objęte akcyzą ani zakazem sprzedaży osobom niepełnoletnim. Dlatego też sami producenci od dawna apelują do rządu o objęcie ich regulacjami, w tym podatkiem akcyzowym, żeby uporządkować rosnący rynek i zabezpieczyć wpływy budżetowe państwa. Ministerstwo Zdrowia do projektu ustawy porządkującej rynek e-papierosów bez zapowiedzi dodało regulację dotyczącą saszetek nikotynowych, która jednak w praktyce mogła zlikwidować tę kategorię wyrobów na rynku. Przedsiębiorcy nie kryją rozczarowania sposobem, w jaki wprowadzane są zmiany w przepisach regulujących rynek.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.