Komunikaty PR

ROCKWOOL nagrodzony w konkursie TOPBuilder

2020-04-06  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

Nagrodzone płyty z wełny skalnej FRONTROCK FS oraz FRONTROCK FS to jedyne na rynku rozwiązanie, którego właściwości i parametry są zgodne z wytycznymi SITP dotyczącymi projektowania ocieplenia elewacji budynków z uwagi na bezpieczeństwo pożarowe. Produkty te przeznaczone są do zabezpieczeń fasad ETICS ze styropianu w postaci poziomych barier oraz naroży okiennych. Płyty świetnie sprawdzą się również w przypadku przeprowadzania prac termomodernizacyjnych istniejących już budynków, szczególnie wielorodzinnych, np. przy ich dociepleniu.

Płyty z wełny skalnej FRONTROCK FS i FRONTROCK FSN idealnie odpowiadają na potrzebę zapewnienia minimalnego poziomu bezpieczeństwa pożarowego. Dziś, zważywszy na grubość ocieplenia domu, ryzyko szybkiego rozprzestrzenienia się pożaru znacząco się zwiększyło. Dlatego tak istotne jest, by w procesie ocieplania budynku wykonawcy wykorzystywali materiały o najwyższej klasie reakcji na ogień A1, które zapewniają całkowitą stabilność termiczną pozwalającą na wykonanie szczelnych i skutecznych pasów przeciwpożarowych. Nowe płyty ROCKWOOL: FRONTROCK FS i FRONTROCK FSN, to rozwiązania spełniające wymogi w zakresie bezpieczeństwa pożarowego.

Cechy produktów FRONTROCK FS i FRONTROCK FSN:

  • FRONTROCK FS – płyty z wełny skalnej do zabezpieczeń ogniowych ociepleń ścian zewnętrznych w metodzie ETICS (lekkiej mokrej) o współczynniku przewodzenia ciepła  λD = 0,036 W/mK. Można mocować je na wszelkich podłożach na których dopuszczalne jest stosowanie systemów ETICS, zarówno w budynkach nowych, jak i poddawanych termomodernizacji.
  • FRONTROCK FSN – płyty z wełny skalnej przeznaczone do zabezpieczeń ogniowych otworów okiennych elewacji wykonywanych metodą ETICS o współczynniku przewodzenia ciepła λD = 0,036 W/mK. Płyty te są elementem dodatkowym bariery ogniowej – zabezpieczenia przeciwogniowego okien na elewacjach docieplonych metodą ETICS. Kształt i wymiary FRONTROCK FSN są dobrane do wymiarów pasów ochronnych FRONTROCK FS, co pozwala na wykonanie obróbki okna w elewacji w sposób zabezpieczający przed powstawaniem rys i pęknięć w narożach okiennych.

FRONTROCK FS i FRONTROCK FSN to produkty w pełni innowacyjne, które, jak wszystkie produkty z wełny skalnej, posiadają najwyższą klasę reakcji na ogień A1. To pierwsze takie płyty na rynku, odpowiadające na potrzebę podniesienia bezpieczeństwa pożarowego elewacji ze styropianem. Gwarantują zabezpieczenie zgodnie z najnowszymi wytycznymi SITP WP-03:2018 dotyczącymi ocieplenia elewacji budynków z uwagi na bezpieczeństwo pożarowe – mówi Łukasz Glapa, Dyrektor Marketingu ROCKWOOL Europy Środkowej i Wschodniej. – Cieszymy się, że nagrodzone zostały produkty, które odgrywają tak istotną rolę w podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa w budynkach. W Polsce, w ciągu ostatnich 25 lat, wymagania dotyczące izolacyjności cieplnej zmieniły się aż 7-krotnie. Od lat 90. grubość materiału izolacyjnego zwiększyła się 3-4-krotnie: od 5 cm do 15-20 cm. Tymczasem wymagania pożarowe nie zostały zaktualizowane do zmieniających się grubości izolacji. W przypadku wykorzystania palnych materiałów może to prowadzić do szybszego rozprzestrzeniania się ognia. 

Obydwa rozwiązania ROCKWOOL to produkty, które dzięki unikalnym właściwościom wełny skalnej pozwalają ograniczyć rozprzestrzenianie się ognia po fasadzie budynku. Coraz powszechniejsza termomodernizacja sprawia, że jest to niezwykle istotne. W dobie coraz wyższych wymagań dotyczących współczynnika przewodzenia ciepła, stosujemy grubsze izolacje, co wpływa na poziom bezpieczeństwa pożarowego budynku. Zgodnie z rekomendacjami SITP, niepalne pasy z wełny skalnej są podstawowym środkiem spowalniającym rozprzestrzenianie się ognia. Gwarancją całkowitego zabezpieczenia przed tym zjawiskiem jest kompleksowe rozwiązanie w postaci izolacji całych ścian niepalnymi materiałami.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka Wyższa na dłużej – rentowność papierów skarbowych w USA Biuro prasowe
2024-04-30 | 11:10

Wyższa na dłużej – rentowność papierów skarbowych w USA

W skrócie:  • Rentowności amerykańskich 10-letnich obligacji skarbowych wzrosły powyżej 4,6% w związku z oczekiwaniami wolniejszego cyklu obniżek stóp procentowych
Gospodarka Rynki finansowe gospodarek wschodzących – czas zapiąć pasy
2024-04-30 | 11:00

Rynki finansowe gospodarek wschodzących – czas zapiąć pasy

Banki centralne z rynków wschodzących są obecnie między młotem a kowadłem: wzrost gospodarczy wymaga obniżenia stóp, ale spowolnienie cięć w głównych gospodarkach
Gospodarka Małe firmy myślą, że windykacja jest tylko dla dużych
2024-04-26 | 08:00

Małe firmy myślą, że windykacja jest tylko dla dużych

Co 5. firma nie reguluje zobowiązań wobec kontrahentów, bo sama nie otrzymuje zapłaty od klientów – wynika z badania „Przeterminowanie faktur w polskich

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.