Rohlig SUUS Logistics rozwija połączenie na linii Polska-Ukraina
Znaczenie Polski w międzynarodowej wymianie handlowej Ukrainy ciągle rośnie. Dlatego Rohlig SUUS Logistics rozwija ofertę dla klientów zainteresowanych tym kierunkiem. Największy polski operator logistyczny oferuje stałe połączenie w drobnicowym transporcie drogowym, a także obsługę celną w oddziale w Rzeszowie czy dalszą dystrybucję na zachód Europy.
– W ostatnim czasie obserwujemy wzrost zapytań komercyjnych dotyczących transportu na linii Polska-Ukraina. To wyraźny sygnał dotyczący potencjału wzrostu biznesowego, który niesie ze sobą rynek ukraiński. Dlatego rozwijamy drobnicowy transport drogowy na tym kierunku. Nasz serwis wyróżniają szybkie i terminowe dostawy – mówi Piotr Szałkiewicz, dyrektor drobnicy międzynarodowej w Rohlig SUUS Logistics. Dzięki rozbudowanej sieci zapewniamy także zasięg na całą Europę, a poza tym obsługę celną produktów w magazynie czasowego składowania w rzeszowskim oddziale, wsparcie i doradztwo zespołu profesjonalnych spedytorów i agentów celnych (również w języku ukraińskim) czy ubezpieczenie przesyłek – dodaje.
SUUS oferuje regularne wyjazdy, dwa razy w tygodniu na kierunku Polska-Ukraina z oddziału w Rzeszowie. Operator dostarcza towary z i do Lwowa, gdzie transit time wynosi 24-48 godz., a dalej z i do Łucka, Kijowa, Zaporoża, Poltavy, Mikołajowa oraz Krzywego Rogu. Poza transportem komercyjnym firma organizuje także przewozy związane z pomocą humanitarną.
Polska bramą na Ukrainę
Wojna w Ukrainie diametralnie zmieniła szlaki wymiany handlowej na wschodzie Europy. Zamknięcie ruchu na Morzu Czarnym czy wyłączenie przestrzeni powietrznej sprawiły, że Polska stała się bramą dla Ukrainy do światowego rynku oraz jej głównym partnerem handlowym. Polskie obroty w handlu międzynarodowym z Ukrainą wzrosły w 2022 r. o 56 proc., w tym eksport o 59%, a import o 52%.
– Polska jest naturalnym hubem logistycznym pomiędzy Ukrainą a Zachodem Europy. Już teraz obserwujemy rozwój biznesu na tym kierunku, a wierzę, że nasz kraj będzie także ważnym graczem przy odbudowie Ukrainy. Niewątpliwie kluczową rolę w łańcuchu dostaw stanowią i będą stanowić Rzeszów – skąd oferujemy nasze drobnicowe połączenie na wspomnianym kierunku – oraz Lublin, gdzie także mamy nasz oddział – mówi Krzysztof Gąsiewski, dyrektor regionalny w Rohlig SUUS Logistics. Polski operator niedawno otworzył nowy magazyn w stolicy województwa lubelskiego, zwiększając swoją zdolność operacyjną w regionie o 30%. – Korzystna lokalizacja i cały czas rozwijająca się infrastruktura czynią Lubelszczyznę i Podkarpacie atrakcyjnym hubem dla firm, które chcą rozwijać swoją działalność w Ukrainie, a także dla ukraińskich przedsiębiorców, którzy stawiają na ekspansję w Środkowej czy Zachodniej Europie – dodaje.

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.