Rohlig Suus Logistics rozwija usługi 4PL i otwiera nowy oddział w Czechach
W kwietniu br. Rohlig Suus Logistics, jeden z największych operatorów logistycznych w Europie Centralnej, otworzył czwarty oddział w Czechach. Nowe biuro w Pilźnie specjalizuje się w realizacji usługi 4PL, odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie rynku CEE na kompleksowe zarządzanie łańcuchami dostaw.
Nowy oddział w Pilźnie specjalizuje się w realizacji usługi 4PL (Fourth Party Logistics), czyli modelu współpracy polegającym na zleceniu zarządzania całym łańcuchem dostaw i logistyką jednemu usługodawcy. Operator 4PL odpowiada za koordynację działań różnych operatorów logistycznych – w tym zarówno za usługę celną, logistykę kontraktową, jak również spedycję w ramach wszystkich frachtów. Model ten pozwala na planowanie, realizację oraz kontrolę działań na każdym etapie operacji w czasie rzeczywistym.
– W Pilźnie zarządzamy procesami logistycznymi zarówno pod kątem ekonomicznym, jak również zapewniamy audyt kosztów transportu. Nasze usługi przynoszą realne korzyści dla klientów, jak m.in. uproszczenie procesów, oszczędności czasu i zwiększoną kontrolę nad łańcuchem dostaw. Możemy również wspierać klientów w pojedynczych elementach, jak np. audycie kosztów transportu i w ich optymalizacji – mówi David Rákos, dyrektor oddziału Rohlig Suus Logistics w Pilźnie.
Pilzno to czwarty oddział Rohlig Suus Logistics w Czechach i będzie kierowany przez Davida Rákosa i Václava Rábę, którzy mają ponad 10-letnie doświadczenie w logistyce 4PL, zdobyte w ramach organizacji takich jak: DHL Freight czy Sony DADC. Obaj będą zajmować się organizacją i optymalizacją dostaw dla klientów Grupy SUUS.
– Usługi 4PL to naturalny kierunek rozwoju dla kompleksowych operatorów logistycznych, takich jak SUUS. Od lat specjalizujemy się w usługach typu VMI (Vendor-Managed Inventory) czy Control Tower, w ramach których wspieramy zarządzanie skomplikowanymi łańcuchami dostaw w ujęciu globalnym. W ubiegłym roku rozwinęliśmy nasze kompetencje w przygotowywaniu klientów do zawirowań w łańcuchach dostawa i projektowaniu bezpiecznych łańcuchów, uruchamiając jednostkę doradztwa logistycznego, Suus Advisory oraz Logistics Solution Design – mówi Piotr Iwo Chmielewski, członek zarządu Rohlig Suus Logistics. – Od kilku miesięcy obserwujemy wzmożone zainteresowanie takimi usługami w całym naszym regionie. Cieszymy się, że od teraz możemy uzupełnić nasz portfel Supply Chain Solutions o wsparcie 4PL realizowane przez specjalistów z tak świetnym doświadczeniem – dodaje członek zarządu.

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Jednorazowe opakowania z plastiku mają do 2030 roku zniknąć z lokali gastronomicznych. Przekonanie klientów do pojemników wielorazowych może być wyzwaniem
Unijne przepisy zobowiązują firmy z branży HoReCa do ograniczenia w perspektywie 2030 roku jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych i zastąpienia choć części z nich opakowaniami wielorazowymi. Choć wielu Europejczyków pozytywnie odnosi się do oferowania opakowań wielorazowych przez lokale gastronomiczne, zaangażowanie użytkowników w zwrot pojemników może się okazać wyzwaniem.
Handel
Zbliża się szczyt UE–Chiny. Głównym tematem spotkania będzie polityka handlowa, w tym cła

Unia Europejska i Chiny odpowiadają łącznie za niemal 30 proc. światowego handlu, ale Europa wciąż ma ogromny deficyt handlowy w wymianie z Państwem Środka. Ostatnio relacje między Pekinem a Brukselą były pełne napięć, choćby w kwestii europejskich ceł na elektryki, chińskich ograniczeń eksportu metali ziem rzadkich, czy braku równowagi w dostępie do rynków. Szczyt UE–Chiny odbędzie się ponad półtora roku po poprzednim.
Polityka
Dane statystyczne pomogą przyspieszyć rozwój turystyki. Posłużą również do promocji turystycznej Polski

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z resortem turystyki buduje nowoczesny portal analityczny Turystyka+. To interaktywne narzędzie, które umożliwia śledzenie zmian i porównywanie danych. Celem projektu jest wsparcie rozwoju turystyki na wielu poziomach – nie tylko krajowym, ale również lokalnym i regionalnym. Ma on być pomocny zarówno w podejmowaniu decyzji politycznych dotyczących infrastruktury turystycznej, jak i dla przedsiębiorców, co ma się przełożyć na rozwój sektora i gospodarki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.