Rój 160 dronów nad Warszawą - kosmiczny spektakl zachwycił przechodniów [VIDEO]
Rój 160 dronów nad Warszawą - kosmiczny spektakl zachwycił przechodniów [VIDEO]
W poniedziałkowy wieczór nad warszawskim niebem pojawiło się 160 migoczących obiektów przypominających spadające gwiazdy. Kosmiczne zjawisko okazało się akcją kanału FilmBox Premium HD, który z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Kosmosu zorganizował podniebny pokaz dronów inspirowany filmowymi hitami o podboju galaktyki. Taniec dronów widoczny był z odległości kilku kilometrów! Tego wieczoru na niebie obserwować można było również wschód księżyca i przelot Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Zobacz wideo i zdjęcia z wydarzenia!
Wszyscy, którzy w poniedziałek około godz. 22:00 znaleźli się na Bulwarach Wiślanych, byli świadkami nietypowej atrakcji. Na ciemnym niebie stolicy rozbłysnął cały rój migoczących punktów. Tańczącymi nad brzegiem Wisły światełkami okazały się drony, które po raz pierwszy utworzyły w Warszawie nieziemski spektakl na taką skalę. 160 dronów zaczęło układać na niebie szereg kosmicznych ilustracji, m.in. wizerunek Saturna z pierścieniami, galaktykę spiralną, marsjański łazik czy rakietę kosmiczną.
Show trwał niespełna 8 minut. To pierwszy na tak dużą skalę pokaz dronów w Warszawie. Całość była widoczna na obu brzegach Wisły z odległości kilku kilometrów, a dzięki transmisji na Facebooku niezwykłe wydarzenie mogli zobaczyć również fani kosmosu w całej Polsce.
ZOBACZ WIDEO: https://youtu.be/gizV1dz7lFg
- Wieczór, który upłynął pod hasłem „Bliżej gwiazd”, inspirowany był filmami o podboju kosmosu. Na niebie mogliśmy podziwiać ilustracje nawiązujące do filmu „Ad Astra”, który już w najbliższą sobotę kanał FilmBox Premium HD pokaże na swojej antenie z okazji Światowego Dnia Kosmosu — mówi Patrycja Gałązka, Dyrektor Marketingu i Rozwoju Biznesu w Grupie Kino Polska
Akcji towarzyszyła również obserwacja nocnego nieba, na którym tej nocy wyjątkowo obserwować można było efektowny wschód księżyca w pełni oraz przelot Międzynarodowej Stacji Kosmicznej!
Dla wszystkich, którzy chcą celebrować międzygalaktyczne podróże i Światowy Dzień Kosmosu, przypadający na 21 maja, kanał FilmBox Premium HD przygotował cykl filmów: Proxima (godz. 19:15), Ad Astra (godz. 21:00), Kosmiczny grzech (godz. 23:00), Zanosi się na burzę (godz. 00:25), Atlantis down (godz. 01:55).
Realizatorem technicznym pokazu jest polski start-up Astranate, a za koncept kreatywny odpowiada agencja Flywheel.
Zdjęcia wysokiej rozdzielczości do pobrania na:
https://www.dropbox.com/scl/fo/l75ol4zk9nan58brwcros/h?dl=0&rlkey=fk2jlhee3p7brf2jani9lh83p

Jak performance marketing pomaga rosnąć firmom?

25. Kongres Public Relations – ćwierć wieku refleksji, wiedzy i inspiracji

VOICE IMPACT AWARD – ogólnopolski konkurs grantowy dla dziennikarzy i studentów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.