Rozmowa przez telefon za kółkiem? Oto słuchawki Bluetooth od marki Hama
Firma wprowadziła na rynek dwa modele bezprzewodowych zestawów słuchawkowych z obsługą asystentów głosowych, przyciskiem wielofunkcyjnym i możliwością sparowania z dwoma smartfonami. Umożliwią spokojną rozmowę telefoniczną w aucie przez długie godziny.
Na początek warto wspomnieć, że według obowiązującego od tego roku znowelizowanego taryfikatora mandatów, za rozmowę telefoniczną w czasie jazdy autem - trzymając w ręku smartfon lub słuchawkę - można dostać mandat w wysokości 500 zł. Dlatego tak ważne dla każdego kierowcy jest, by mieć na wyposażeniu słuchawkę Bluetooth do swobodnego prowadzenia konwersacji za kierownicą. Marka Hama dołączyła do swojej oferty dwie propozycje tego rodzaju, które raz na zawsze rozwiążą ten palący problem.
Pierwsze urządzenie to słuchawka Mono BT MyVoice 1300 z dołączoną w zestawie stacją ładującą USB. Dzięki niej można używać zestawu słuchawkowego w dowolnym momencie, np. w samochodzie, korzystając z zasilacza lub laptopa. Doskonale posłuży też ona jako uchwyt na słuchawkę, gdy nie jest używana. Sama słuchawka jest mała (waga 12 g), łączy się z telefonem oczywiście poprzez technologię Bluetooth 5.0 (zasięg działania wynosi 10 m). Wyposażono ją w przycisk wielofunkcyjny, który uwalnia nas od konieczności trzymania smartfona w dłoni. Technologia CVC 6.0 poprawia jakość głosu z mikrofonu, sprawiając, że hałas z otoczenia jest aktywnie redukowany. W efekcie słyszmy tylko głos rozmówcy. Co więcej, ten model pozwala na jednoczesne połączenie zestawu słuchawkowego z dwoma smartfonami.
Słuchawka obsługuje asystentów językowych Apple Siri, Google Assistant i Microsoft Cortana, co oznacza możliwość swobodnego sterowania nią komendami głosowymi. Poziom głośności możemy oczywiście regulować, a urządzenie powiadomi nas po angielsku o stanie zestawu słuchawkowego, np. pomyślnym połączeniu, najwyższym poziomie głośności czy niskim poziom baterii. Jeśli już o tym ostatnim mowa, to maksymalnie naładowany akumulator pozwala na 80 godzin czuwania i cztery godziny ciągłej rozmowy. Samo zasilanie energią trwa dwie godziny.
W zestawie znajdziemy silikonowe wkładki w trzech różnych rozmiarach (S, M, L), gwarantujące idealne przyleganie słuchawek do uszu.
Sugerowana cena detaliczna słuchawki Hama Mobo BT MyVoice 1300 wynosi 119 zł.
W portfolio marki Hama znajduje się jeszcze kompaktowy model Bluetooth 5.0 MyVoice 1500 o wadze 15 g. Jest to tańsza oferta (cena 74,90 zł), czyli sama słuchawka bez stacji ładującej, za to zaopatrzona w zdejmowany klips do założenia na małżowinę uszną. I tu nie zabrakło obsługi asystentów głosowych, przycisku wielofunkcyjnego, regulacji głośności, opcji połączenia z dwoma smartfonami oraz silikonowych wkładek w tych samych rozmiarach.
Czas czuwania wynosi w tym przypadku 280 godzin (!), a rozmawiać możemy nieprzerwanie przez 15 godzin. Słuchawka spokojnie więc nada się nawet na długie telekonferencje w dalekiej trasie. Czas ładowania to trzy godziny, a sam ten proces przeprowadza się poprzez złącze micro USB.
Na oba urządzenia producent daje dwa lata gwarancji. Więcej szczegółów na temat omawianych produktów znajdziemy na stronie https://pl.hama.com.

Wygraj przejazd supersamochodem na lotnisko! Easy Parking i Cylindersi zapraszają do konkursu

Nowego Mercedesa zamówisz w kolorze „Beczki” swojego dziadka albo wymarzonego klasyka

Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.