Rozszerzenie działalności klubu szansą na rekordową ekspozycję marki
Sposób działania Chemeko-System Gwardii Wrocław potwierdza tezę, że poszukując własnej drogi, warto podążać mniej utartym szlakiem. Wrocławski klub, występujący w siatkarskiej TAURON 1. Lidze, pod koniec zeszłego roku dość niespodziewanie zaangażował się w siatkówkę plażową. Udział w tegorocznych PKN ORLEN Mistrzostwach Polski przyniósł gwardzistom nie tylko wynik sportowy, ale też rekordową ekspozycję medialną.
– Kiedy wpadłem na pomysł otworzenia się na siatkówkę plażową, nie wszyscy w naszym środowisku wierzyli w jego powodzenie. Od początku powtarzaliśmy jednak, że naszym celem jest medal mistrzostw Polski, a w dalszej perspektywie udział w igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Konsekwentnie będziemy do tego dążyć, budując przy okazji marketingowy potencjał Gwardii – mówił Łukasz Tobys, prezes Chemeko-System Gwardii Wrocław.
Przystępując do rywalizacji, reprezentujący Gwardię Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski nie należeli do faworytów. W walce o złoto mierzyli się ze świeżo upieczonymi olimpijczykami z Tokio – Michałem Brylem i Bartoszem Łosiakiem.
Zwycięstwo wrocławian było olbrzymią niespodzianką i odbiło się szerokim echem w całym kraju, co przełożyło się na wysokie wskaźniki związane z ekspozycją marki Gwardia. Raport autorstwa Sponsoring Insight pokazał, że występy Zdybka i Lewandowskiego od lutego do sierpnia 2021 roku wygenerowały łącznie 1 141 publikacji medialnych. Pozyskany z nich szacunkowy ekwiwalent medialny wyniósł aż 861 756,41 zł, z czego ponad 80% jego wartości stanowiły materiały o zasięgu ogólnopolskim. Dla klubu z zaplecza PlusLigi tak duża efektywność marketingowa wydawała się niemal niemożliwa do osiągnięcia.
– Uważam, że siatkówka plażowa oraz halowa nie muszą ze sobą konkurować, a mogą stanowić unikalne połączenie, u podstaw którego leży pasja do tego sportu. Start w turnieju przyniósł sukces sportowy, ale był też elementem budowy rozpoznawalności marki Gwardia wśród kibiców siatkówki w całym kraju. Nasz przykład najlepiej pokazuje, że warto poszukiwać nieoczywistych rozwiązań, zarówno w obszarze sportu, jak i marketingu – podkreśla Kajetan Maćkowiak, współwłaściciel Gwardia Wrocław sp. z o. o.
Chemeko-System Gwardia Wrocław gra obecnie w TAURON 1. Lidze. Celem wrocławskiego klubu jest powrót do krajowej elity.

Doskonale warunki na narty w Szczyrku. Narciarze tłumnie odwiedzają Beskid Sport Arenę!

Znamy datę Rosa Challenge Tour 2025

Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.