Rozwiązania produktowe marki illbruck zastosowane w MASARYK CENTRE w Pradze
Tremco CPG Poland Sp. z o.o.
ul. Marywilska 34
03-228 Warszawa
agnieszka.bak|tremcocpg.com| |agnieszka.bak|tremcocpg.com
539815964
https://www.tremcocpg.eu/pl-pl/
Zaprojektowany przez biuro projektowe Zaha Hadid Architects kompleks biurowo-handlowy Masaryk Centre, którego deweloperem jest Penta Real Estate, powstał w czeskiej Pradze, w rejonie Dworca Masaryka, na opuszczonych dawnych terenach kolejowych. Wysokiej jakości budynki o wyjątkowej architekturze mają charakterystyczne złote elewacje. Kompleks został zrealizowany zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju i podlega certyfikacji w systemie LEED. Zastosowano w nim m.in. rozwiązania marki illbruck, eksperta w zakresie uszczelniania, klejenia oraz izolowania okien, drzwi i fasad w budownictwie energooszczędnym i pasywnym.
Ukończony w 2024 roku kompleks biurowo-handlowy Masaryk Centre ma powierzchnię 28 000 m2. Jego wschodnia część wznosi się na wysokość siedmiu, a zachodnia – dziewięciu pięter. Za sprawą zewnętrznych żeber zachodniej fasady, które zapewniają cień w lecie i nadają jego elewacji pionową kompozycję przestrzeni, budynek ten nawiązuje do iglic Starego Miasta w Pradze, nazywanej „miastem stu wież”.
Jest to pierwsza realizacja projektu Zaha Hadid Architects w czeskiej Pradze. Kompleks Masaryk Centre, który wyróżnia wyjątkowa architektura i jakość wykonania, jest certyfikowany w systemie LEED i ubiega się o najwyższy poziom tego certyfikatu – Platinum. W tworzących go budynkach zastosowano liczne zielone rozwiązania, m.in. podwójnie izolowaną fasadę, która zapewnia dostęp do naturalnego światła we wszystkich pomieszczeniach biurowych i przestrzeniach wspólnych, wentylację hybrydową i wysokowydajną instalację z systemami odzyskiwania ciepła, jak również inteligentne systemy zarządzania.
Przykładem nowoczesnych technologii wykorzystanych w kompleksie biurowo-handlowym Masaryk Centre w Pradze są innowacyjne rozwiązania marki illbruck służące do klejenia i uszczelniania złączy fasadowych. Przy montażu elewacji, dostarczonej przez firmę SIPRAL, wykorzystano materiały do uszczelniania złączy między elementami ścian osłonowych, przede wszystkim folie EPDM.
Wyjątkowy projekt kompleksu Masaryk Centre, przygotowany przez słynne biuro Zaha Hadid Architects, przy realizacji którego zastosowano innowacyjne materiały i technologie budowlane, nawiązuje do historycznego Starego Miasta w Pradze i w udany sposób łączy tradycję z nowoczesnością.
________________________________________
illbruck to marka z ponad 60-letnim doświadczeniem w klejeniu i uszczelnianiu złączy okien, drzwi i fasad w budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Jako europejski producent o zasięgu światowym firma tworzy standardy, wprowadzając oryginalne technologie montażowe. illbruck oferuje kompletne rozwiązania systemowe będące odpowiedzią na niemal każdą sytuację montażową, w tym pierwszy, kompletny system montażu trójwarstwowego w świetle muru „i3”, z 10-letnią gwarancją. Wyroby tej marki są bezpieczne dla użytkowników i środowiska, a ich skuteczność potwierdzają niezależne badania. Firma illbruck jest liderem na polskim rynku w zakresie doradztwa technicznego, m.in. oferuje nieodpłatne wsparcie techniczne na budowie dla uczestników programu partnerskiego „Ambasador Dobrego Montażu Okien”.
illbruck jest częścią Tremco Construction Products Group (Tremco CPG), regionalnego oddziału RPM International Inc., który łączy czołowe marki produktów budowlanych w Europie, takie jak illbruck, Flowcrete, Nullifire, Tremco, Vandex, Dryvit i Nudura.
Tremco CPG zatrudnia ponad 1400 osób w Europie oraz ponad 6500 osób na całym świecie i produkuje wysokiej jakości, specjalistyczne materiały budowlane, odpowiadające na złożone wymagania współczesnego budownictwa takie, jak trwałość, energooszczędność, zrównoważony rozwój. Marki skupione w Tremco CPG zaspokajają różnorodne potrzeby budowlane, od uszczelniania, klejenia i termoizolacji, po posadzki żywiczne, ochronę przeciwpożarową, hydroizolacje, systemy do budowy ścian oraz systemy dachowe.
RPM International Inc. to jedna z wiodących na świecie firm oferujących produkty budowlane dla odbiorców komercyjnych i indywidualnych, z siedzibą w Medinie, w stanie Ohio, w USA.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.