Rusza pierwsza produkcja fabularna studia Under Ski Tower
„Game Over” w reżyserii Pawła Powolnego jest pierwszą fabularną produkcją studia Under Ski Tower. Projekt otrzymał dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „Produkcja filmów fabularnych pełnometrażowych – mikrobudżetowych PIERWSZY FILM”. Zdjęcia do produkcji zaplanowano na maj 2023 roku.
Za kamerą „Game Over” stanie Paweł Powolny – twórca krótkometrażowych filmów fabularnych, dokumentalnych oraz reklamowych, który ma na swoim koncie takie produkcje jak: „Nie dotykając gór”, „Spójrz na mnie”, „Bar Mar-Twych” czy „Nigdy dobrze”. Autorem scenariusza „Game Over” jest Jakub Litke, a za zdjęcia odpowiada Filip Madej. Produkcją filmu zajmie się studio Under Ski Tower – Paweł Jóźwik jako producent i Wojciech Stuchlik jako producent liniowy.
Kluczem do realizacji udanej produkcji jest dobra współpraca na linii reżyser-producent. W tym przypadku jestem o to spokojny, bo znamy się z Pawłem Jóźwikiem ponad 10 lat i podobnie patrzymy na proces tworzenia filmu. Dodając do tego świetny scenariusz mamy solidne podstawy, aby wspólnie zrobić po prostu dobry film – mówi Paweł Powolny, reżyser „Game Over”.
W Under Ski Tower mamy jasno określoną strategię doboru tematyki realizowanych produkcji fabularnych. Chcemy robić filmy osadzone we współczesnych realiach, które opowiadają o aktualnych problemach ludzi. Przykładem takiego kina będzie „Game Over” – mówi Paweł Jóźwik, head of production Under Ski Tower. I dodaje: Zakończyliśmy już prace literackie. Obecnie kompletujemy obsadę filmu i przygotowujemy się do zdjęć próbnych.
„Game Over” to komediodramat osadzony w realiach współczesnej Polski. Główny bohater, 30-letni gamer, w wyniku splotu różnych okoliczności musi przewartościować swoje dotychczasowe życie i przejść przyspieszony kurs dojrzewania.
Film otrzymał 900 tysięcy złotych dofinansowania z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej co stanowi 90 proc. budżetu filmu.
Zdjęcia do „Game Over” zakończą się w czerwcu tego roku.

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę

Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina

Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.