Rusza świąteczna akcja charytatywna Wroclavii
Z okazji zbliżających się świąt Wroclavia nawiązała współpracę z warsztatem renowacji obuwia Pucybuty, by wesprzeć podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. Wszyscy odwiedzający Wroclavię mogą włączyć się do akcji, nadać swoim butom drugie życie i pomóc potrzebującym w tym szczególnym czasie.
Magiczna atmosfera, przedświąteczne zakupy, przygotowania do kolacji wigilijnej – kilka grudniowych tygodni to zwykle wyjątkowy i radosny czas. Chociaż tegoroczne święta z pewnością będę inne niż poprzednie, nie powinniśmy zapominać o tych, którzy borykają się z trudnościami każdego dnia. Dlatego właśnie Wroclavia zorganizowała akcję charytatywną, do której mogą się przyłączyć wrocławianie i goście centrum handlowego.
Oddaj buty potrzebującym
10 grudnia wewnątrz Wroclavii pojawi się specjalny pojemnik, w którym wszyscy chętni będą mogli zostawiać buty dla podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. Jak włączyć się do akcji? Wystarczy przynieść do Wroclavii używane, ale niezniszczone buty i samodzielnie umieścić je w pojemniku, znajdującym się na poziomie 0, obok fontanny.
Odbiorą je stamtąd pracownicy Pucybutów, by wyczyścić i przygotować obuwie do przekazania potrzebującym: - Gorąco zapraszamy do przyłączenia się do naszej akcji. Z uwagą traktujemy potrzeby społeczne pojawiające się w naszym otoczeniu, dlatego po raz kolejny chcemy wesprzeć podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. Co więcej, to ważna inicjatywa w kontekście ekologii i recyklingu w modzie – dzięki akcji możemy nadać nieużywanym już butom nowe życie. Warto pamiętać o tym, że zamiast wyrzucać rzeczy, które dla nas nie mają już wartości, możemy wprowadzić je znów w obieg i pomagać innym. Zbiórkę obuwia planujemy prowadzić od 10 do 20 grudnia, ale jeśli spotka się ona z bardzo dużym zainteresowaniem, bierzemy pod uwagę możliwość przedłużenia akcji – mówi Anna Kula, rzecznik prasowy Wroclavii.
Czyszczenie i drobne naprawy zebranego obuwia
Buty zebrane we Wroclavii trafią do warsztatu Pucybutów – firmy zajmującej się renowacją obuwia, która jest partnerem świątecznej akcji charytatywnej Wroclavii. Centrum handlowe sfinansuje specjalistyczne czyszczenie oraz drobne naprawy butów ze zbiórki, które to naprawy wykonają doświadczeni pracownicy Pucybutów. W ramach akcji planowane jest zebranie 200 par obuwia, które następnie trafi do potrzebujących: - Działalność charytatywna jest dla nas bardzo ważna i doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że niewielkie gesty mają duże znaczenie. W naszej firmie wierzymy w prostą zasadę – dobro zawsze wraca. Dlatego gorąco zachęcamy wszystkich wrocławian do włączenia się w świąteczną akcję we Wroclavii – mówi Anna Bartoszek, właścicielka firmy Pucybuty.
Zbiórka obuwia – jak to działa?
Wystarczy znaleźć w szafie buty, których po prostu nie używamy. Najlepiej, by było to obuwie zimowe – damskie lub męskie. Buty powinny być niezniszczone – bez tłustych plam, bez rozdarć, pęknięć i dziur, bez wyraźnych śladów zasolenia oraz bez widocznych zdeformowań, np. wykrzywionych pięt. Kiedy już wybierzemy obuwie do przekazania, należy przynieść je do Wroclavii i samodzielnie umieścić w pojemniku – znajdującym się na poziomie 0, obok fontanny.
Ważne, by buty były związane ze sobą sznurówkami lub spięte rzepami, bez pudełka, reklamówki i innych opakowań. Około 20 grudnia Pucybuty zabiorą obuwie do swojego warsztatu, a kiedy tylko wszystkie będą wyczyszczone, zostaną przekazane przez Wroclavię podopiecznym wrocławskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. Serdecznie zachęcamy do odwiedzin centrum i udziału w świątecznej akcji charytatywnej!
Studniówki z małpkami w parze? Młodzi Polacy mówią o alkoholu na studniówkach
E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online
Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Prawo
Unijne przepisy zwiększą bezpieczeństwo inwestycji w kryptowaluty. Nowe regulacje mają uporządkować rynek
Wprowadzona przez Unię Europejską regulacja Markets in Crypto-Assets (MiCA) to pierwsza na świecie duża próba regulacyjna, która ma wprowadzić standaryzację i bezpieczeństwo do branży kryptowalut. Według założeń nowe przepisy mają uporządkować rynek i stanowić pierwszy krok do dogonienia Stanów Zjednoczonych. Nie brakuje jednak przeciwników takiej próby, którzy ostrzegają, że regulacje nie tylko nie spełnią swojej funkcji, ale mogą de facto zahamować rozwój kryptowalut w Europie.
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Prawo
Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.