Komunikaty PR

Rynek walutowy wart miliardy – podsumowanie wydarzeń w 2021 r.

2022-02-03  |  07:13
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna
Katarzyna

Poznań
61-608 Poznan
ka|interia.pl| |ka|interia.pl
+48 111 111 111
interia.pl

Jak wygląda dziś wartość rynku kantorów internetowych w Polsce oraz jakie wydarzenia wpłynęły na rynek walutowy w 2021? Eksperci Currency One przygotowali raport podsumowujący te zagadnienia i miniony rok. Całą branżę kantorów internetowych szacują na około 60 mld zł. 

 

Rok 2021 był rekordowy w serwisach wymiany walut należących do Currency One. InternetowyKantor.pl i Walutomat zanotowały rekord obrotów, odnotowując dwucyfrowy wzrost rok do roku. Na ten imponujący wynik Currency One wpływ miały przede wszystkim sytuacja na rynkach, spowodowana dużymi wahaniami kursów, związanymi m.in. z pandemią, ale również rozwój samych serwisów i nowe usługi wprowadzone dla klientów. 

- Warto przypomnieć, że w zeszłym roku wdrożyliśmy  m.in. nowe waluty w Walutomacie, nastąpił też rozwój aplikacji mobilnych. Także nasze usługi przelewów natychmiastowych w euro, czyli SEPA Instant, przyniosły małą rewolucję na rynku jeśli chodzi o tę metodę przelewów zagranicznych. Jesteśmy pierwszą polską instytucją, i jak dotąd jedyną, która wprowadziła tę możliwość – wylicza Maciej Przygórzewski, szef Działu Operacyjnego Currency One. 

Cała branża kantorów internetowych notuje w ostatnich dwóch latach wielkie wzrosty. Rok 2021 dla Currency One, jednej z największych spółek na polskim rynku wymiany walut był rekordowy także jeśli chodzi o liczbę przelewów zagranicznych. Wzrosły one o 183 proc. Użytkownicy też chętniej korzystali z nowych metod wpłat, o czym świadczy ponad 280-procentowy  wzrost transakcji dokonywanych przez BLIKA, 120 proc. przez Google Pay. Wzrosła również średnia wartość transakcji, wynosi ona 7650 zł.

Jeśli chodzi o Walutomat i InternetowyKantor.pl w poprzednim roku dało się zauważyć dużo większe zainteresowanie euro – o 15,4% zwiększyła się wartość ofert kupna na parze EUR/PLN. Euro było również walutą największego, jednorazowego zlecenia wymiany w wysokości 5 milionów EUR. 

Kto wymienia waluty online? Z danych Currency One wynika, że statystycznie (ok. 47%) są to osoby w wieku 30-45 lat, dwóch na trzech klientów to mężczyźni. 

Aby poznać szczegóły podsumowania zeszłego roku, jeśli chodzi o rynki walutowe i kantory internetowe, a także to jakimi wydarzeniami będą żyły rynki w 2022 roku, zapraszamy do pełnej lektury raportu przygotowanego przez Currency One SA, który można znaleźć pod linkiem:

https://currency-one.com/wordpress/wp-content/uploads/2022/02/Raport-Currency-One-2022.pdf

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Katarzyna
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Pożyczki online dla Polaków mieszkających za granicą – kto może je dostać i na jakich warunkach? Biuro prasowe
2025-07-17 | 08:00

Pożyczki online dla Polaków mieszkających za granicą – kto może je dostać i na jakich warunkach?

Pożyczki online a emigracja – dlaczego warto o nich mówić?  Coraz więcej Polaków wybiera życie za granicą, szukając stabilizacji, lepszych zarobków
Finanse Nie tylko dla gigantów. Jak zarządzanie emisjami pomaga MŚP sięgać po zielone finansowanie
2025-07-17 | 06:00

Nie tylko dla gigantów. Jak zarządzanie emisjami pomaga MŚP sięgać po zielone finansowanie

Dzisiaj zarządzanie firmą to znacznie więcej niż troska o produkcję, sprzedaż czy świadczenie usług. Przedsiębiorca, który chce skutecznie się rozwijać i utrzymać
Finanse Jak zapewnić bezpieczne transakcje w swoim sklepie online?
2025-07-09 | 14:40

Jak zapewnić bezpieczne transakcje w swoim sklepie online?

Zakupy internetowe zapewniają dużą wygodę. Nie trzeba jeździć po sklepach w różnych lokalizacjach, by znaleźć coś dla siebie. To duża oszczędność czasu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Handel

Handel

Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.

Prawo

Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.