Komunikaty PR

Sanplast = odpowiedzialny biznes dla lepszego jutra

2024-04-30  |  15:00
Biuro prasowe

Dążenie do prowadzenia biznesu w sposób etyczny i zrównoważony pozwala osiągnąć pozytywne wyniki finansowe, jednocześnie dbając o ochronę środowiska, szanując partnerów biznesowych oraz zapewniając odpowiednie warunki pracy dla pracowników.

Strategia zrównoważonego rozwoju jest dla SANPLAST jednym z kluczowych elementów całościowej strategii biznesowej. Ciągle pojawiają się nowe rozwiązania, które pozwalają działać jeszcze efektywniej i bardziej świadomie. Dlatego też zrównoważony rozwój jest dla SANPLAST ciągłym procesem.

„Zdajemy sobie sprawę, że przyszłość zależy także od nas samych. Odpowiedzialny biznes wymaga wdrożenia kompleksowej strategii z zakresu odpowiedzialności społecznej. Naszym celem jest zaspokojenie potrzeb klientów przy jednoczesnej optymalizacji produktów pod względem stosowanych materiałów, wydatków transportowych oraz energetycznych na ich wytworzenie.” – podkreśla Robert Dziak Prezes Zarządu SANPLAST SA.

SANPLAST SA patrzy na ten procen holistycznie. Działania podzielone zostały na 3 głowne grupy. Pierwsza z nich dotyczy produkcji, druga logistyki i dystrybucji, a trzecią stanowią inne obszary.

Zrównoważona produkcja w SANPLAST SA

Już na etapie projektowania przyjmowane są założenia, aby produkty SANPLAST mogły być poddane recyklingowi. Wykorzystywane są głównie materiały pochodzące ze źródeł zrównoważonych czy recyklingu. W fazie projektu produktu designerzy SANPLAST robią wszystko, aby produkty były trwałe i odporne na użytkowanie, aby jak najdłużej służyły Klientom. W produkcji kluczem jest wysoka jakość materiałów i komponenty, które zapewniają długą żywotność produktu. Jednym z najważniejszych elementów procesu produkcji jest Laboratorium Badawczo-Rozwojowe, które zajmuje się wieloma aspektami, w tym sprawdzaniem zgodności produktów z obowiązującymi przepisami, standardami i normami oraz testowaniem ich niezawodności i funkcjonalności. Laboratorium koncentruje się również na innowacjach, współpracując ściśle z zespołem projektantów w

opracowywaniu pomysłów na nowe produkty i udoskonalenia. Jednym z przykładów jest Glass Protect - modyfikacja powierzchni szkła używanego w produkcji kabin prysznicowych, która ogranicza potrzebę stosowania środków czyszczących.

Zrównoważony rozwój w logistyce i dystrybucji.

W tym segmencie podejmowanych jest bardzo dużo działań. Opakowania SANPLAST są zdatne do recyklingu lub ponownego wykorzystania. Dodatkowo do ich produkcji systematycznie zwiekszany jest udział materiałów pochodzących z recyklingu. Znacznie zmniejszona została także ilość tworzyw sztucznych. Cel na najbliższe lata to ciągłe udoskonalenie pakowania produktów, tak aby były one jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska.

W logistyce w głównej mierze działania zmierzają do zmniejszenia ilości zapasów magazynowych oraz optymalizacji wykorzystania przestrzeni w magazynach, zwiększaniu rotacji palet czy też optymalizacji przestrzeni podczas transportu. Tam, gdzie to możliwe i zasadne wykorzystywany jest także transport kolejowy.

Inne działania

W ramach działań na rzecz zrównoważonego rozwoju SANPLAST SA podejmuje także inne inicjatywy mające na celu redukcję zanieczyszczenia powietrza oraz efektywną gospodarkę odpadami.

„W SANPLAST od lat działamy z myślą o środowisku i społeczności lokalnej. Zmieniamy się, modyfikujemy schematy, dbamy o wspólne otoczenie oraz wspieramy lokalne społeczności. Staramy się redukować zanieczyszczenie powietrza poprzez zainstalowanie systemu redukcji związków węglowodorowych i aromatycznych do atmosfery, czy system wentylacji mechanicznej. Od lat wdrożony mamy na terenie zakładu system segregacji odpadów. Tam gdzie to możliwe wprowadzamy rozwiązania bardziej przyjazne środowisku: np. zamieniliśmy standardowe świetlówki żarówkami LED, czy też wymieniliśmy standardowe wózki widłowe w transporcie wewnętrznym na ich odpowiedniki elektryczne. A to tylko niektóre z licznych inicjatyw, które podejmujemy w naszej Organizacji.”- dodaje Robert Dziak.

Podejmowanie działań na rzecz zrównoważonego rozwoju jest nie tylko kwestią wyboru, ale także nieodzownym elementem odpowiedzialnego prowadzenia działalności gospodarczej w dzisiejszym świecie.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej Biuro prasowe
2025-04-25 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Z apelem o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej płaconej przez osoby wykonujące pozarolniczą działalność gospodarczą wystąpiła do prezydenta Andrzeja Dudy Organizacja
Firma Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
2025-04-01 | 11:30

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Organizacja przestrzeni w garażu to wyzwanie, z którym zmaga się wielu właścicieli domów. Wąskie regały metalowe stanowią idealne rozwiązanie tego problemu,
Firma Obowiązkowa deratyzacja
2025-03-06 | 10:30

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników

Szkodniki mogą pojawić się wszędzie – od pięciogwiazdkowych hoteli i eleganckich restauracji po domy jednorodzinne i miejskie parki. Wielu ludzi bagatelizuje problem gryzoni,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Infrastruktura

Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.

Polityka

Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.