Komunikaty PR

Sanplast = odpowiedzialny biznes dla lepszego jutra

2024-04-30  |  15:00
Biuro prasowe

Dążenie do prowadzenia biznesu w sposób etyczny i zrównoważony pozwala osiągnąć pozytywne wyniki finansowe, jednocześnie dbając o ochronę środowiska, szanując partnerów biznesowych oraz zapewniając odpowiednie warunki pracy dla pracowników.

Strategia zrównoważonego rozwoju jest dla SANPLAST jednym z kluczowych elementów całościowej strategii biznesowej. Ciągle pojawiają się nowe rozwiązania, które pozwalają działać jeszcze efektywniej i bardziej świadomie. Dlatego też zrównoważony rozwój jest dla SANPLAST ciągłym procesem.

„Zdajemy sobie sprawę, że przyszłość zależy także od nas samych. Odpowiedzialny biznes wymaga wdrożenia kompleksowej strategii z zakresu odpowiedzialności społecznej. Naszym celem jest zaspokojenie potrzeb klientów przy jednoczesnej optymalizacji produktów pod względem stosowanych materiałów, wydatków transportowych oraz energetycznych na ich wytworzenie.” – podkreśla Robert Dziak Prezes Zarządu SANPLAST SA.

SANPLAST SA patrzy na ten procen holistycznie. Działania podzielone zostały na 3 głowne grupy. Pierwsza z nich dotyczy produkcji, druga logistyki i dystrybucji, a trzecią stanowią inne obszary.

Zrównoważona produkcja w SANPLAST SA

Już na etapie projektowania przyjmowane są założenia, aby produkty SANPLAST mogły być poddane recyklingowi. Wykorzystywane są głównie materiały pochodzące ze źródeł zrównoważonych czy recyklingu. W fazie projektu produktu designerzy SANPLAST robią wszystko, aby produkty były trwałe i odporne na użytkowanie, aby jak najdłużej służyły Klientom. W produkcji kluczem jest wysoka jakość materiałów i komponenty, które zapewniają długą żywotność produktu. Jednym z najważniejszych elementów procesu produkcji jest Laboratorium Badawczo-Rozwojowe, które zajmuje się wieloma aspektami, w tym sprawdzaniem zgodności produktów z obowiązującymi przepisami, standardami i normami oraz testowaniem ich niezawodności i funkcjonalności. Laboratorium koncentruje się również na innowacjach, współpracując ściśle z zespołem projektantów w

opracowywaniu pomysłów na nowe produkty i udoskonalenia. Jednym z przykładów jest Glass Protect - modyfikacja powierzchni szkła używanego w produkcji kabin prysznicowych, która ogranicza potrzebę stosowania środków czyszczących.

Zrównoważony rozwój w logistyce i dystrybucji.

W tym segmencie podejmowanych jest bardzo dużo działań. Opakowania SANPLAST są zdatne do recyklingu lub ponownego wykorzystania. Dodatkowo do ich produkcji systematycznie zwiekszany jest udział materiałów pochodzących z recyklingu. Znacznie zmniejszona została także ilość tworzyw sztucznych. Cel na najbliższe lata to ciągłe udoskonalenie pakowania produktów, tak aby były one jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska.

W logistyce w głównej mierze działania zmierzają do zmniejszenia ilości zapasów magazynowych oraz optymalizacji wykorzystania przestrzeni w magazynach, zwiększaniu rotacji palet czy też optymalizacji przestrzeni podczas transportu. Tam, gdzie to możliwe i zasadne wykorzystywany jest także transport kolejowy.

Inne działania

W ramach działań na rzecz zrównoważonego rozwoju SANPLAST SA podejmuje także inne inicjatywy mające na celu redukcję zanieczyszczenia powietrza oraz efektywną gospodarkę odpadami.

„W SANPLAST od lat działamy z myślą o środowisku i społeczności lokalnej. Zmieniamy się, modyfikujemy schematy, dbamy o wspólne otoczenie oraz wspieramy lokalne społeczności. Staramy się redukować zanieczyszczenie powietrza poprzez zainstalowanie systemu redukcji związków węglowodorowych i aromatycznych do atmosfery, czy system wentylacji mechanicznej. Od lat wdrożony mamy na terenie zakładu system segregacji odpadów. Tam gdzie to możliwe wprowadzamy rozwiązania bardziej przyjazne środowisku: np. zamieniliśmy standardowe świetlówki żarówkami LED, czy też wymieniliśmy standardowe wózki widłowe w transporcie wewnętrznym na ich odpowiedniki elektryczne. A to tylko niektóre z licznych inicjatyw, które podejmujemy w naszej Organizacji.”- dodaje Robert Dziak.

Podejmowanie działań na rzecz zrównoważonego rozwoju jest nie tylko kwestią wyboru, ale także nieodzownym elementem odpowiedzialnego prowadzenia działalności gospodarczej w dzisiejszym świecie.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:25

Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie

  Już ponad 40 tys. samochodów jest we flocie Masterlease. Należąca do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, Masterlease jest głównym centrum kompetencyjnym dla
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.