Santander Leasing - branża drzewna z dynamiką ponad 55 proc. r/r.
Attention Marketing
ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
m.sokolowski|attentionmarketing.pl| |m.sokolowski|attentionmarketing.pl
795520960
attentionmarketing.pl/
Według danych Spółki z początku września kluczowymi segmentami, w których nastąpił zdecydowany wzrost wniosków o finansowanie nowych inwestycji był handel, budownictwo i transport. Do tego grona dołącza także branża drzewna, w której tylko do końca sierpnia dynamika rok do roku osiągnęła wzrost ponad 55 proc., a wartość umów ogółem po 8 miesiącach br. osiągnęła poziom inwestycji z całego 2019 roku.
- Na wyniki spółki wpływ miała ścisła współpraca z partnerami w ramach programów finansowania fabrycznego oraz elastyczne rozwiązania oferowane dla klientów i partnerów biznesowych od samego początku pandemii. Po przeanalizowaniu danych z różnych segmentów gospodarki do końca sierpnia widać wyraźnie, że to podejście do zarządzania udzielanym finansowaniem przedsiębiorców był istotny – podkreśla Mariusz Artych, dyrektor rynku maszyn i urządzeń w Santander Leasing. – Pocieszającym jest również fakt, że kolejny segment gospodarki pokazuje iż przedsiębiorcy w mniejszym stopniu obawiają się kolejnych miesięcy br. i realizują swoje inwestycji ze zdwojoną siłą – podsumowuje.
W portfolio Santander Leasing w ramach udzielanego finansowania dla branży drzewnej odgrywają kluczową rolę przede wszystkim programy fabryczne z dwoma istotnymi partnerami - Wood Mizer (finansowanie leasingiem 100 proc.) oraz SCM Group (finansowanie leasingiem od 103 do 105 proc.).
SCM GROUP – od czerwca znaczne odbicie w branży
- Oczywiście nasza firma odczuła skutki pandemii zwłaszcza w jej fazie szczytu ponieważ jesteśmy firmą włoską gdzie mieszczą się zakłady produkcyjne, które urzędowo zostały zamknięte na okres prawie 2 miesięcy. Ilość zamówień drastycznie spadła w miesiącach kwiecień-maj. Co miało związek z obostrzeniami u naszych klientów i braku ciągłości w ich produkcji. Od czerwca br. ilość zamówień jednak znacznie wzrosła ponad poziom sprzed pandemii i w aktualnie spadek z poprzednich miesięcy został pokryty z nadwyżką – mówi Bartosz Dembowy, Trade Sales Manager w SCM GROUP. - Do końca roku poprawimy wynik, także ten rok pomimo pandemii uważamy za bardzo dobry. Co istotne wśród naszych odbiorców notujemy istotny wzrost zainteresowania automatyzacją produkcji. Nasi klienci stawiają również na wzrost konkurencyjności technologicznej i jakościowej na rodzimym, jak i również zagranicznym rynku zbytu – dodaje.
Wood-Mizer z optymizmem patrzy w przyszłość
- Początek pandemii był bardzo trudny z racji na niepewność związaną z jej rozwojem. Wood-Mizer jednak odnalazł się dobrze w nowej rzeczywistości, a kolejne tygodnie i miesiące przyniosły jednak uspokojenie i dopasowując się do ogólnokrajowych zasad postępowania, wypracowaliśmy pewne standardy i procedury, które pozwalają nam normalnie pracować. Mamy wrażenie, że cała branża zareagowała bardzo podobnie
i po pierwszych trudnościach, powoli wraca do stabilizacji. Nie odczuliśmy na szczęście problemów logistycznych, jak również ograniczeń z dostępem do surowców oraz komponentów niezbędnych do produkcji. Oczywiście w tym czasie poszukiwaliśmy nowych narzędzi do przyciągnięcia potencjalnych klientów. Aby zachęcić klientów do inwestowania postanowiliśmy uruchomić atrakcyjną promocję w postaci leasingu 100 proc. i jak się okazało było to strzałem w 10-tkę – podkreśla Krzysztof Kropidłowski – Dyrektor Handlowy Wood-Mizer Industries.
BCC: budżet, inwestycje, podatki
Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej
Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.