Santander Leasing udziela kolejnych pożyczek dla klientów MŚP dotkniętych Covid
Attention Marketing
ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
m.sokolowski|attentionmarketing.pl| |m.sokolowski|attentionmarketing.pl
795520960
attentionmarketing.pl/
Santander Leasing podpisał z Bankiem Gospodarstwa Krajowego aneks w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (POIR). Dzięki niemu Spółka od 6 września udziela finansowania przedsiębiorcom z województwa pomorskiego o dodatkowe 40 mln. Środki z tej puli pomocowej pochodzą
z funduszu REACT- EU.
W ramach podpisanej umowy, do końca 2021 r. Santander będzie oferować wsparcie w postaci nieoprocentowanego finansowania dla przedsiębiorców z województwa pomorskiego w formie pożyczki płynnościowej.
- Uruchomione przez nas finansowanie jest przeznaczone dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, zatrudniających maksymalnie 250 pracowników o rocznym przychodzie nieprzekraczającym 50 mln EUR. Wykażą, że konsekwencje epidemii COVID w istotny sposób spowodowały problemy przedsiębiorcy z płynnością lub przedsiębiorca jest zagrożony taką sytuacją – wskazuje Marcelina Szuksztul, dyrektor biura zarządzania ryzykiem finansowym w Santander Leasing. – Jest to już drugi etap naszej współpracy z BGK. W zeszłym roku podobną pomoc oferowaliśmy firmom w ramach puli środków pomocowych wynoszących 75 mln zł. Zależy nam na tym, aby środki finansowe w ramach trwającego programu zostały wykorzystane na ważne społecznie cele, takie jak wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw, utrzymanie miejsc pracy i zapłata wynagrodzeń dla pracowników - dodaje.
Pożyczki płynnościowe z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój umożliwiają sfinansowanie wydatków związanych z utrzymaniem bieżącej działalności firmy i zapewnieniem jej płynności finansowej. Pozyskane przez przedsiębiorcę środki mogą zostać przeznaczone m.in. na: wynagrodzenia pracowników (w tym także składki ZUS, US), koszty personelu pracującego na terenie firmy, będącego formalnie na liście płac podwykonawców, pokrycie zobowiązań publiczno-prywatnych oraz zobowiązań handlowych, zaległych faktur, kosztów użytkowania infrastruktury, zakup towarów czy też zobowiązania.
Santander Leasing udziela Pożyczek Płynnościowych POIR dla firm z segmentu MŚP, które mają siedzibę lub prowadzą działalność gospodarczą na terenie województwa pomorskiego, niezależnie od branży prowadzonej działalności. Przedsiębiorcy nie poniosą kosztów otrzymanego finansowania, gdyż pożyczki zwolnione
są z oprocentowania oraz opłat i prowizji za ich udzielenie i obsługę. Okres udzielonego finansowania może trwać od 12 do 72 miesięcy. Istnieje również możliwość uzyskania karencji spłaty rat kapitałowych przez okres 6 miesięcy, przy czym karencja wydłuża okres spłaty pożyczki. Dodatkowo przedsiębiorcy mogą skorzystać z wakacji kredytowych jeśli chodzi o spłatę rat kapitałowo-odsetkowych w wymiarze raz do roku przez okres 4 miesięcy, w pierwszym i drugim roku pożyczki.
Obsługa programu przez Santander Leasing w przeważającej mierze prowadzona będzie zdalnie, a firmy zainteresowane pozyskaniem wsparcia finansowego mogą składać wnioski do Santander Leasing w formie elektronicznej przez portal obsługi klienta eBOK24.

Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r.

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.