SAP przedstawia rozwiązanie SAP Datasphere

Linkleaders
ul. Piotrkowska 148/150/18.01
90-063 Łódź
pawel.luty|linkleaders.pl| |pawel.luty|linkleaders.pl
533890507
https://linkleaders.prowly.com/
Firma SAP ogłosiła dziś wprowadzenie do swojego portfolio rozwiązań innowacji w zakresie przetwarzania danych i ogłosiła nawiązanie nowych partnerstw. Rozwój oferty SAP zapewni klientom dostęp do danych o znaczeniu krytycznym, umożliwi szybszy czas uzyskania informacji i pozwoli na lepsze podejmowanie decyzji biznesowych. Rozwój oferty SAP zapewni klientom dostęp do danych o znaczeniu krytycznym, umożliwi szybszy czas uzyskania informacji i pozwoli na lepsze podejmowanie decyzji biznesowych. SAP Datasphere to kolejna generacja rozwiązań SAP do zarządzania danymi, które zapewniają klientom łatwy i szeroki dostęp do gotowych do wykorzystania danych biznesowych. Spółka SAP SE ogłosiła również strategiczne partnerstwa z wiodącymi w branży firmami zajmującymi się danymi i AI - Collibra, Confluent, Databricks i DataRobot. Dzięki tym kooperacjom firma zamierza wzbogacić SAP Datasphere i umożliwić swoim klientom stworzenie ujednoliconej architektury danych, która bezpiecznie łączy dane z oprogramowania SAP i dane spoza rozwiązań SAP.
Do dziś dostęp i korzystanie z danych znajdujących się w rozproszonych systemach i lokalizacjach - u dostawców chmury, dostawców danych i w systemach lokalnych (on-premise) - stanowiło złożone wyzwanie. Klienci musieli wyodrębniać dane z oryginalnych źródeł i eksportować je do centralnej lokalizacji, tracąc po drodze krytyczny kontekst biznesowy. Odzyskiwali go tylko dzięki ciągłym, dedykowanym projektom IT i mozolnej, ręcznej pracy. SAP Datasphere pomaga wyeliminować ten ukryty „podatek od danych”, umożliwiając klientom zbudowanie architektury danych biznesowych, która szybko dostarcza istotne dane z zachowaniem kontekstu biznesowego i logiki procesów.
"Klienci SAP generują 87% całkowitego globalnego handlu, a dane pochodzące z rozwiązań SAP należą do najcenniejszych aktywów biznesowych firm i są wykorzystywane w kluczowych obszarach działania każdej organizacji - od produkcji po łańcuchy dostaw, finanse czy HR" – mówi Juergen Mueller, Chief Technology Officer i członek zarządu SAP SE. "Chcemy pomóc naszym klientom zrobić kolejny krok w kierunku łatwej i pewnej integracji danych z rozwiązań SAP z danymi pochodzącymi z aplikacji i platform innych firm. Dzięki temu, nasi klienci otrzymają zupełnie nowe insighty i wiedzę, które pomogą przenieść transformację cyfrową ich biznesu na inny poziom" – dodaje.
SAP Datasphere
Dostępne od dziś SAP Datasphere to kolejna generacja rozwiązania SAP Data Warehouse Cloud. Umożliwia ono specjalistom od danych zapewnienie skalowalnego dostępu do krytycznych danych biznesowych. Dzięki ujednoliconemu doświadczeniu w zakresie integracji danych, katalogowania danych, modelowania semantycznego, hurtowni danych, federacji danych i wirtualizacji danych, SAP Datasphere pomaga w dystrybucji krytycznych danych biznesowych - z zachowaniem kontekstu biznesowego i logiki - w całym krajobrazie danych organizacji. SAP Datasphere jest zbudowany na platformie SAP Business Technology Platform (SAP BTP), która gwarantuje silne funkcje bezpieczeństwa przedsiębiorstwa, takie jak bezpieczeństwo baz danych, szyfrowanie i zarządzanie danymi. Dla istniejących klientów SAP Data Warehouse Cloud, którzy skorzystają z nowych funkcji SAP Datasphere w swoim środowisku IT, nie są wymagane żadne dodatkowe kroki ani migracje. Nowe funkcje obejmują katalogowanie danych, które automatycznie odkrywa i zarządza danymi; uproszczoną replikację w celu dostarczania danych i ich ciągłych aktualizacji w czasie rzeczywistym; oraz rozszerzone modelowanie danych, które zachowuje bogaty kontekst biznesowy danych w aplikacjach SAP. SAP planuje wprowadzić w przyszłości dodatkowe możliwości integracji aplikacji, które łączą dane i metadane z rozwiązań chmurowych firmy SAP z SAP Datasphere.
Partnerstwa strategiczne
SAP i jego nowi partnerzy w zakresie otwartych danych pomogą setkom milionów użytkowników na całym świecie podejmować świadome, krytyczne dla biznesu decyzje zakorzenione w ogromnych ilościach danych. Strategiczni partnerzy udostępniają klientom SAP unikalne atuty swoich ekosystemów i umożliwiają połączenie w jednym miejscu wszystkich danych w niespotykanym dotąd zakresie.
"Wszyscy chcą mieć dostęp do danych SAP, więc wykorzystanie partnerstw pomiędzy dostawcami różnych technologii jest absolutnie niezbędne dla realizacji kompleksowej strategii danych" – zauważa Dan Vesset, wiceprezes grupy ds. badań rynku danych i analityki, IDC. "Organizacje funkcjonują w otoczeniu, w którym krajobraz danych w wielu chmurach, od wielu dostawców oraz off- i on-premise jest normą. SAP przyjmuje nowe podejście, współpracując z wybraną grupą wiodących partnerów, traktując dane firm trzecich jak obywateli pierwszej kategorii, aby lepiej odpowiedzieć na potrzeby klientów" – dodaje.
Do nowo ogłoszonych partnerów SAP należą:
- Collibra planuje dedykowaną integrację z SAP, umożliwiając klientom realizację strategii zarządzania przedsiębiorstwem poprzez zbudowanie kompletnego katalogu danych, z klarowną historią pochodzenia danych w całym krajobrazie danych - zarówno danych SAP, jak i danych spoza SAP. Collibra sprawia, że zaufane dane można odkryć w każdej organizacji.
- Confluent planuje połączyć swoją platformę streamingu danych, umożliwiając firmom odblokowanie wartościowych danych biznesowych i połączenie ich z zewnętrznymi aplikacjami w czasie rzeczywistym. Oferta Confluent w chmurze jest podstawową platformą dla data in motion - umożliwia nieograniczony przepływ danych w czasie rzeczywistym z różnych źródeł w całej organizacji.
- Klienci Databricks mogą zintegrować swój Data Lakehouse z oprogramowaniem SAP, dzięki czemu dane mogą być współdzielone z zachowaniem semantyki, co pomaga klientom uprościć krajobraz danych.
- DataRobot umożliwia klientom wykorzystanie multimodalnych możliwości automatycznego uczenia maszynowego opartego o dane z SAP Datasphere i wprowadzenie ich bezpośrednio do ich struktury danych biznesowych na dowolnej platformie chmurowej.
„W sytuacji, gdy cyfrowe krajobrazy są stale wzbogacane o różnorodne aplikacje i obfitość danych, organizacje powinny mieć niezliczone możliwości wprowadzania innowacji opartych na danych. Jednakże, większość z nich wciąż ma problemy z przekształceniem informacji w wartościowe inisghty. Na przeszkodzie stoi zwykle właśnie wspomniany wzrost ilości informacji, które firmy starają się zebrać i zinterpretować, a które w ostatecznym rozrachunku pochłaniają ogromne zasoby i opóźniają proces decyzyjny, nie przynosząc przy tym żadnych korzyści. Celem SAP Datasphere jest połączenie semantyki biznesowej, treści i kontekstu dla dowolnego rodzaju danych (zarówno z systemów SAP, jak i spoza nich), aby wesprzeć organizacje w szybkim dostosowaniu się do stale zmieniającego się środowiska biznesowego., Tylko zintegrowane środowisko danych oferuje niemal nieograniczony potencjał poprawy wyników biznesowych.” – tłumaczy Alex-Luis Militaru, dyrektor SAP Business Technology Platform, SAP Central and Eastern Europe.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.