SAP przedstawia rozwiązanie SAP Datasphere

Linkleaders
ul. Piotrkowska 148/150/18.01
90-063 Łódź
pawel.luty|linkleaders.pl| |pawel.luty|linkleaders.pl
533890507
https://linkleaders.prowly.com/
Firma SAP ogłosiła dziś wprowadzenie do swojego portfolio rozwiązań innowacji w zakresie przetwarzania danych i ogłosiła nawiązanie nowych partnerstw. Rozwój oferty SAP zapewni klientom dostęp do danych o znaczeniu krytycznym, umożliwi szybszy czas uzyskania informacji i pozwoli na lepsze podejmowanie decyzji biznesowych. Rozwój oferty SAP zapewni klientom dostęp do danych o znaczeniu krytycznym, umożliwi szybszy czas uzyskania informacji i pozwoli na lepsze podejmowanie decyzji biznesowych. SAP Datasphere to kolejna generacja rozwiązań SAP do zarządzania danymi, które zapewniają klientom łatwy i szeroki dostęp do gotowych do wykorzystania danych biznesowych. Spółka SAP SE ogłosiła również strategiczne partnerstwa z wiodącymi w branży firmami zajmującymi się danymi i AI - Collibra, Confluent, Databricks i DataRobot. Dzięki tym kooperacjom firma zamierza wzbogacić SAP Datasphere i umożliwić swoim klientom stworzenie ujednoliconej architektury danych, która bezpiecznie łączy dane z oprogramowania SAP i dane spoza rozwiązań SAP.
Do dziś dostęp i korzystanie z danych znajdujących się w rozproszonych systemach i lokalizacjach - u dostawców chmury, dostawców danych i w systemach lokalnych (on-premise) - stanowiło złożone wyzwanie. Klienci musieli wyodrębniać dane z oryginalnych źródeł i eksportować je do centralnej lokalizacji, tracąc po drodze krytyczny kontekst biznesowy. Odzyskiwali go tylko dzięki ciągłym, dedykowanym projektom IT i mozolnej, ręcznej pracy. SAP Datasphere pomaga wyeliminować ten ukryty „podatek od danych”, umożliwiając klientom zbudowanie architektury danych biznesowych, która szybko dostarcza istotne dane z zachowaniem kontekstu biznesowego i logiki procesów.
"Klienci SAP generują 87% całkowitego globalnego handlu, a dane pochodzące z rozwiązań SAP należą do najcenniejszych aktywów biznesowych firm i są wykorzystywane w kluczowych obszarach działania każdej organizacji - od produkcji po łańcuchy dostaw, finanse czy HR" – mówi Juergen Mueller, Chief Technology Officer i członek zarządu SAP SE. "Chcemy pomóc naszym klientom zrobić kolejny krok w kierunku łatwej i pewnej integracji danych z rozwiązań SAP z danymi pochodzącymi z aplikacji i platform innych firm. Dzięki temu, nasi klienci otrzymają zupełnie nowe insighty i wiedzę, które pomogą przenieść transformację cyfrową ich biznesu na inny poziom" – dodaje.
SAP Datasphere
Dostępne od dziś SAP Datasphere to kolejna generacja rozwiązania SAP Data Warehouse Cloud. Umożliwia ono specjalistom od danych zapewnienie skalowalnego dostępu do krytycznych danych biznesowych. Dzięki ujednoliconemu doświadczeniu w zakresie integracji danych, katalogowania danych, modelowania semantycznego, hurtowni danych, federacji danych i wirtualizacji danych, SAP Datasphere pomaga w dystrybucji krytycznych danych biznesowych - z zachowaniem kontekstu biznesowego i logiki - w całym krajobrazie danych organizacji. SAP Datasphere jest zbudowany na platformie SAP Business Technology Platform (SAP BTP), która gwarantuje silne funkcje bezpieczeństwa przedsiębiorstwa, takie jak bezpieczeństwo baz danych, szyfrowanie i zarządzanie danymi. Dla istniejących klientów SAP Data Warehouse Cloud, którzy skorzystają z nowych funkcji SAP Datasphere w swoim środowisku IT, nie są wymagane żadne dodatkowe kroki ani migracje. Nowe funkcje obejmują katalogowanie danych, które automatycznie odkrywa i zarządza danymi; uproszczoną replikację w celu dostarczania danych i ich ciągłych aktualizacji w czasie rzeczywistym; oraz rozszerzone modelowanie danych, które zachowuje bogaty kontekst biznesowy danych w aplikacjach SAP. SAP planuje wprowadzić w przyszłości dodatkowe możliwości integracji aplikacji, które łączą dane i metadane z rozwiązań chmurowych firmy SAP z SAP Datasphere.
Partnerstwa strategiczne
SAP i jego nowi partnerzy w zakresie otwartych danych pomogą setkom milionów użytkowników na całym świecie podejmować świadome, krytyczne dla biznesu decyzje zakorzenione w ogromnych ilościach danych. Strategiczni partnerzy udostępniają klientom SAP unikalne atuty swoich ekosystemów i umożliwiają połączenie w jednym miejscu wszystkich danych w niespotykanym dotąd zakresie.
"Wszyscy chcą mieć dostęp do danych SAP, więc wykorzystanie partnerstw pomiędzy dostawcami różnych technologii jest absolutnie niezbędne dla realizacji kompleksowej strategii danych" – zauważa Dan Vesset, wiceprezes grupy ds. badań rynku danych i analityki, IDC. "Organizacje funkcjonują w otoczeniu, w którym krajobraz danych w wielu chmurach, od wielu dostawców oraz off- i on-premise jest normą. SAP przyjmuje nowe podejście, współpracując z wybraną grupą wiodących partnerów, traktując dane firm trzecich jak obywateli pierwszej kategorii, aby lepiej odpowiedzieć na potrzeby klientów" – dodaje.
Do nowo ogłoszonych partnerów SAP należą:
- Collibra planuje dedykowaną integrację z SAP, umożliwiając klientom realizację strategii zarządzania przedsiębiorstwem poprzez zbudowanie kompletnego katalogu danych, z klarowną historią pochodzenia danych w całym krajobrazie danych - zarówno danych SAP, jak i danych spoza SAP. Collibra sprawia, że zaufane dane można odkryć w każdej organizacji.
- Confluent planuje połączyć swoją platformę streamingu danych, umożliwiając firmom odblokowanie wartościowych danych biznesowych i połączenie ich z zewnętrznymi aplikacjami w czasie rzeczywistym. Oferta Confluent w chmurze jest podstawową platformą dla data in motion - umożliwia nieograniczony przepływ danych w czasie rzeczywistym z różnych źródeł w całej organizacji.
- Klienci Databricks mogą zintegrować swój Data Lakehouse z oprogramowaniem SAP, dzięki czemu dane mogą być współdzielone z zachowaniem semantyki, co pomaga klientom uprościć krajobraz danych.
- DataRobot umożliwia klientom wykorzystanie multimodalnych możliwości automatycznego uczenia maszynowego opartego o dane z SAP Datasphere i wprowadzenie ich bezpośrednio do ich struktury danych biznesowych na dowolnej platformie chmurowej.
„W sytuacji, gdy cyfrowe krajobrazy są stale wzbogacane o różnorodne aplikacje i obfitość danych, organizacje powinny mieć niezliczone możliwości wprowadzania innowacji opartych na danych. Jednakże, większość z nich wciąż ma problemy z przekształceniem informacji w wartościowe inisghty. Na przeszkodzie stoi zwykle właśnie wspomniany wzrost ilości informacji, które firmy starają się zebrać i zinterpretować, a które w ostatecznym rozrachunku pochłaniają ogromne zasoby i opóźniają proces decyzyjny, nie przynosząc przy tym żadnych korzyści. Celem SAP Datasphere jest połączenie semantyki biznesowej, treści i kontekstu dla dowolnego rodzaju danych (zarówno z systemów SAP, jak i spoza nich), aby wesprzeć organizacje w szybkim dostosowaniu się do stale zmieniającego się środowiska biznesowego., Tylko zintegrowane środowisko danych oferuje niemal nieograniczony potencjał poprawy wyników biznesowych.” – tłumaczy Alex-Luis Militaru, dyrektor SAP Business Technology Platform, SAP Central and Eastern Europe.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Jednorazowe opakowania z plastiku mają do 2030 roku zniknąć z lokali gastronomicznych. Przekonanie klientów do pojemników wielorazowych może być wyzwaniem
Unijne przepisy zobowiązują firmy z branży HoReCa do ograniczenia w perspektywie 2030 roku jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych i zastąpienia choć części z nich opakowaniami wielorazowymi. Choć wielu Europejczyków pozytywnie odnosi się do oferowania opakowań wielorazowych przez lokale gastronomiczne, zaangażowanie użytkowników w zwrot pojemników może się okazać wyzwaniem.
Handel
Zbliża się szczyt UE–Chiny. Głównym tematem spotkania będzie polityka handlowa, w tym cła

Unia Europejska i Chiny odpowiadają łącznie za niemal 30 proc. światowego handlu, ale Europa wciąż ma ogromny deficyt handlowy w wymianie z Państwem Środka. Ostatnio relacje między Pekinem a Brukselą były pełne napięć, choćby w kwestii europejskich ceł na elektryki, chińskich ograniczeń eksportu metali ziem rzadkich, czy braku równowagi w dostępie do rynków. Szczyt UE–Chiny odbędzie się ponad półtora roku po poprzednim.
Polityka
Dane statystyczne pomogą przyspieszyć rozwój turystyki. Posłużą również do promocji turystycznej Polski

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z resortem turystyki buduje nowoczesny portal analityczny Turystyka+. To interaktywne narzędzie, które umożliwia śledzenie zmian i porównywanie danych. Celem projektu jest wsparcie rozwoju turystyki na wielu poziomach – nie tylko krajowym, ale również lokalnym i regionalnym. Ma on być pomocny zarówno w podejmowaniu decyzji politycznych dotyczących infrastruktury turystycznej, jak i dla przedsiębiorców, co ma się przełożyć na rozwój sektora i gospodarki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.