SCB: Już wkrótce 8. Bieg po Oddech dla chorych na mukowiscydozę!
3 września br. w Zakopanem odbędzie się 8. Bieg Po Oddech organizowany przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą (PTWM) ze wsparciem głównego sponsora - Santander Consumer Banku. Wydarzenie ma na celu wsparcie podopiecznych PTWM i jest okazją do zwiększenia świadomości społecznej na temat tej choroby.
Wrocław, 31 sierpnia 2023 r. Uczestnictwo w biegu przekłada się na realną pomoc dla chorych na mukowiscydozę. Środki zebrane dzięki tej inicjatywie od biegaczy i sponsorów są przekazywane m.in. na rehabilitację, fizjoterapię domową, wsparcie w zakupie leków czy pomoc psychologiczną dla podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Dodatkowo wydarzenie pozwala zwiększać wiedzę na temat tej choroby i integrować zmagające się z nią osoby oraz ich rodziny. 8. edycja Biegu po Oddech zadedykowana została pamięci Kacpra Tekielego, wieloletniego Ambasadora Biegu po Oddech, który zginął tragicznie w maju br.
Tegoroczna edycja biegu rozpocznie się 3 września o godz. 10:00 w Parku Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zakopanem. Tradycyjnie uczestnicy będą mieli do pokonania trasę o długości 5 km, którą można przebiec lub przejść np. z pomocą kijów do nordic walking. Na każdego, kto weźmie udział w wydarzeniu, czekają zaprojektowane specjalnie na bieg pamiątkowe koszulki oraz symboliczne medale. Na mecie będzie można również skorzystać z poczęstunku i przyłączyć się do charytatywnego pikniku rodzinnego z zabawami i konkursami z nagrodami. W biegu w Zakopanem weźmie udział również pięciu ambasadorów z Santander Consumer Banku oraz członek zarządu – Mariusz Klepacz.
Warto dodać, że osoby, które nie mogą pojawić się w Zakopanem, od kilku lat mogą brać udział w wirtualnej formule wydarzenia, która umożliwia pokonanie dystansu 5 km w dowolnym miejscu na świecie. W tym roku zdalna edycja rozpoczęła się 1 kwietnia i zakończy się 31 sierpnia br.
- Co roku, razem z innymi uczestnikami stajemy na starcie Biegu po Oddech w Zakopanem, żeby wspólnie wspierać osoby chore na mukowiscydozę, a także promować sport i aktywny, zdrowy tryb życia – mówi Mariusz Klepacz, członek zarządu Santander Consumer Banku. - Już od początku kwietnia, ponad 200 pracowników i pracowniczek naszego banku wzięło udział w wirtualnej formule biegu – cieszymy się, że razem możemy być częścią tej wyjątkowej inicjatywy i zaangażować się czynnie w ratowanie życia innych ludzi - to jest dla nas najważniejsze.
Jak mówi Magdalena Czerwińska – Wyraz, organizatorka biegu - Idea biegu pozostaje niezmienna. Zbieramy środki na pomoc chorym na mukowiscydozę. Pochodzą one zarówno z wpisowego wnoszonego przez biegaczy, którzy staną na linii startu, w Zakopanem czy wirtualnie, ale też od Sponsorów. Pozyskanie środki pozwolą m.in na zatrudnienie psychologa, który będzie do dyspozycji chorych i ich rodzin oraz doposażenie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Mamy nadzieję, że również w tym roku, tradycyjnie na starcie biegu pojawi się Justyna Kowalczyk – Tekieli, mistrzyni olimpijska oraz Ambasadorka Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą – dodaje.
Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie organizatora: https://bieg.ptwm.org.pl/

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.