SCB: Już wkrótce 8. Bieg po Oddech dla chorych na mukowiscydozę!
3 września br. w Zakopanem odbędzie się 8. Bieg Po Oddech organizowany przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą (PTWM) ze wsparciem głównego sponsora - Santander Consumer Banku. Wydarzenie ma na celu wsparcie podopiecznych PTWM i jest okazją do zwiększenia świadomości społecznej na temat tej choroby.
Wrocław, 31 sierpnia 2023 r. Uczestnictwo w biegu przekłada się na realną pomoc dla chorych na mukowiscydozę. Środki zebrane dzięki tej inicjatywie od biegaczy i sponsorów są przekazywane m.in. na rehabilitację, fizjoterapię domową, wsparcie w zakupie leków czy pomoc psychologiczną dla podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Dodatkowo wydarzenie pozwala zwiększać wiedzę na temat tej choroby i integrować zmagające się z nią osoby oraz ich rodziny. 8. edycja Biegu po Oddech zadedykowana została pamięci Kacpra Tekielego, wieloletniego Ambasadora Biegu po Oddech, który zginął tragicznie w maju br.
Tegoroczna edycja biegu rozpocznie się 3 września o godz. 10:00 w Parku Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zakopanem. Tradycyjnie uczestnicy będą mieli do pokonania trasę o długości 5 km, którą można przebiec lub przejść np. z pomocą kijów do nordic walking. Na każdego, kto weźmie udział w wydarzeniu, czekają zaprojektowane specjalnie na bieg pamiątkowe koszulki oraz symboliczne medale. Na mecie będzie można również skorzystać z poczęstunku i przyłączyć się do charytatywnego pikniku rodzinnego z zabawami i konkursami z nagrodami. W biegu w Zakopanem weźmie udział również pięciu ambasadorów z Santander Consumer Banku oraz członek zarządu – Mariusz Klepacz.
Warto dodać, że osoby, które nie mogą pojawić się w Zakopanem, od kilku lat mogą brać udział w wirtualnej formule wydarzenia, która umożliwia pokonanie dystansu 5 km w dowolnym miejscu na świecie. W tym roku zdalna edycja rozpoczęła się 1 kwietnia i zakończy się 31 sierpnia br.
- Co roku, razem z innymi uczestnikami stajemy na starcie Biegu po Oddech w Zakopanem, żeby wspólnie wspierać osoby chore na mukowiscydozę, a także promować sport i aktywny, zdrowy tryb życia – mówi Mariusz Klepacz, członek zarządu Santander Consumer Banku. - Już od początku kwietnia, ponad 200 pracowników i pracowniczek naszego banku wzięło udział w wirtualnej formule biegu – cieszymy się, że razem możemy być częścią tej wyjątkowej inicjatywy i zaangażować się czynnie w ratowanie życia innych ludzi - to jest dla nas najważniejsze.
Jak mówi Magdalena Czerwińska – Wyraz, organizatorka biegu - Idea biegu pozostaje niezmienna. Zbieramy środki na pomoc chorym na mukowiscydozę. Pochodzą one zarówno z wpisowego wnoszonego przez biegaczy, którzy staną na linii startu, w Zakopanem czy wirtualnie, ale też od Sponsorów. Pozyskanie środki pozwolą m.in na zatrudnienie psychologa, który będzie do dyspozycji chorych i ich rodzin oraz doposażenie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Mamy nadzieję, że również w tym roku, tradycyjnie na starcie biegu pojawi się Justyna Kowalczyk – Tekieli, mistrzyni olimpijska oraz Ambasadorka Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą – dodaje.
Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie organizatora: https://bieg.ptwm.org.pl/

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.
Rolnictwo
Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.