Komunikaty PR

Ściana z efektem wow! Dębowa deska podłogowa od Parkiet Hajnówka

2023-04-12  |  13:50
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Naturalne materiały od kilku już lat pozostają w topowych trendach aranżacyjnych, a drewniane podłogi od zawsze kojarzone są z naturalnością, solidnością i trwałością oraz luksusem. I choć deska podłogowa na przestrzeni lat zmieniła znacząco swoje oblicze, to wciąż pozostaje jednym z najbardziej pożądanych elementów w aranżacji wnętrz. Doskonale wiedzą o tym architekci wnętrz, którzy ten tradycyjny produkt wykorzystują w nowoczesny sposób, eksponując go m.in. na ścianach.

Deska podłogowa większości z nas kojarzy się z litym drewnem, najczęściej dębowym, które zdobi nasze podłogi nawet przez kilkadziesiąt lat. Dobrej jakości drewno to sprawdzony i niezawodny materiał, a bogate doświadczenia z ręczną obróbką tego surowca skutkuje doskonałą jakością desek. Taki obraz przywołuje na myśl tradycję rzemieślniczą, jaką posiadają najlepsze firmy produkujące podłogi drewniane. Do nich z pewnością należy Parkiet Hajnówka, który od lat dostarcza na rynek polski i zagraniczny najwyższej jakości podłogi drewniane. Dowodem na to może być realizacja Teatru Słowackiego w Krakowie czy Opery Narodowej w Oslo, będącej współczesną perełką architektoniczną.

Zaglądając jednak do portfolio tego producenta odnajdziemy tam także produkty nowoczesne. Poza rzemieślniczym podejściem do obróbki drewna, Parkiet Hajnówka w procesie produkcji, który dodatkowo zasilany jest własną niezależną elektrownią fotowoltaiczną, wykorzystuje bowiem także zaawansowane technologie oraz specjalistyczne know-how. Dostarcza tym samym na rynek najwyższej jakości warstwowe deski podłogowe, wytworzone z poszanowaniem dla środowiska naturalnego. Poza unikatowym rysunkiem drewna dębowego, zapewniają one pełną funkcjonalność we współcześnie zaprojektowanych wnętrzach. Dzięki warstwowej budowie (pod wierzchnią warstwą dębu odnajdziemy warstwę sklejki brzozowej lub płytę HDF) wydłużona zostaje żywotność desek, które śmiało można układać na ogrzewaniu podłogowym, ale też wykorzystywać w mniej tradycyjny sposób.

Doskonale wiedzą o tym architekci i projektanci wnętrz, którzy doceniając urok drewnianych podłóg dębowych, coraz częściej dekorują nimi także ściany. Na te nietypowe miejsca wybierają produkty z portfolio zaufanych producentów, jak Parkiet Hajnówka właśnie. Oferowane przez tego producenta deski podłogowe prezentują się bowiem nowocześnie, efektownie, a przy tym bardzo elegancko, dając w zasadzie nieograniczone możliwości aranżacyjne. Podobnie jak na posadzce, także na ścianie możemy je układać w tradycyjny sposób lub też w modną francuską jodełkę. Za każdym razem jednak budując efekt wow we wnętrzu. Co więcej, w ofercie Parkiet Hajnówka, obok bardziej klasycznych dębowych dekorów, podkreślających rysunek drewna, odnajdziemy wiele niesztampowych wybarwień i kolorów, m.in. atramentowy, szary czy zielony.

Ponieważ drewno jest materiałem naturalnym, ciepłym i przyjaznym w użytkowaniu, deski podłogowe ułożone na ścianie pięknie korespondują zarówno z kamieniem, jak też nowoczesnym szkłem i betonem. Ciepłe odcienie drewna z ciemnymi pręgami dodają charakteru klasycznym aranżacjom, natomiast jego jaśniejsze wybarwienie z delikatnym rysunkiem słojów podkreśla chłodny wystrój skandynawski. Dębowe deski podłogowe na ścianie można także zestawić na zasadzie kontrastu z drewnianą podłogą w zupełnie innym wybarwieniu. Dzięki tym wszystkim cechom możemy uzyskać bardzo ciekawe i zróżnicowane efekty aranżacyjne, komponując drewniany ściany zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i tych o klasycznej proweniencji. Zawsze przy tym dodając im pożądanego pazura.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę Parkiet Hajnówka: https://parkiethajnowka.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
2025-04-24 | 14:00

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Polityka

J. Scheuring-Wielgus: Napięcia geopolityczne wymagają silniejszego zjednoczenia państw Europy. To lekcja z II wojny światowej

Parlament Europejski podczas specjalnej sesji w Strasburgu uczcił 80. rocznicę zakończenia II wojny światowej. – Jesteśmy zdeterminowani, by stanąć razem i powiedzieć jasno i stanowczo: nigdy więcej – podkreśliła przewodnicząca PE Roberta Metsola. Zarówno kombatanci, których obecność uświetniła uroczystość, jak i europosłowie podkreślali, że projekt utworzenia europejskiej wspólnoty był odpowiedzią na ówczesne zagrożenia dla pokoju, o który nieustannie trzeba wspólnie dbać.

Ochrona środowiska

Budownictwo modułowe coraz popularniejsze w samorządach. Teraz rozwój sektora jest napędzany przez KPO

Rozwój budownictwa modułowego jest coraz bardziej zauważalny w inwestycjach samorządowych. Wpływa na to przede wszystkim szybsze tempo prowadzonych prac w porównaniu z tymi, w których wykorzystywane są tradycyjne technologie budowlane. Istotną kwestią jest również spełnianie warunków środowiskowych, w tym wysoka efektywność energetyczna budynków, która ma wpływ na możliwość uzyskania dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy. Samorządowcy mają już niewiele czasu na finalizację dotowanych inwestycji. Termin upływa 31 sierpnia 2026 roku.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.