Südzucker Polska S.A. przeznaczył prawie 1 mln zł na rzecz obywateli Ukrainy

Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Wsparcie materialne i produktowe, udostępnienie mieszkań czy stworzenie dodatkowych miejsc pracy – tak na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy Südzucker Polska S.A. wspierał obywateli Ukrainy uciekających przed wojną. Dotychczas na działania pomocowe firma przeznaczyła blisko 1 mln złotych.
Otwartość i nieustająca gotowość do pomocy sprawiają, że dotknięci konfliktem zbrojnym obywatele Ukrainy, odnajdują w Polsce bezpieczną przystań. W działania pomocowe od początku marca ubiegłego roku włącza się także Südzucker Polska S.A. Aktywność firmy ma charakter wielopłaszczyznowy i wynika zarównano z bieżących, jak i długoterminowych potrzeb.
Wsparcie dla 30 organizacji pozarządowych
Producentowi Cukru Królewskiego dotychczas udało się wesprzeć działania aż 30 różnych organizacji, w tym samorządów, szkół, kościołów, fundacji, stowarzyszeń, domów opieki czy schronisk. Z większością jednostek firma pozostaje w stałym kontakcie i reaguje na doraźne potrzeby ich beneficjentów. Za pośrednictwem wspomnianych organizacji, na rzecz obywateli Ukrainy, Südzucker Polska S.A., przekazał prawie 60 tys. kilogramów cukru oraz sprzęt elektroniczny w postaci laptopów, tabletów, słuchawek czy drukarek, niezbędny do kontynuowania w Polsce pracy i nauki. Udzielił również wsparcia finansowego, w kwocie 125 tys. złotych, na zakup produktów pierwszej potrzeby – żywności, środków czystości, pościeli i wielu innych.
Mieszkania dla 30 obywateli Ukrainy
Südzucker Polska S.A. udostępnił także swoje lokale mieszkalne 7 ukraińskim rodzinom. Zostały one uprzednio wyremontowane i w pełni przygotowane do przyjęcia gości. Bezpieczne schronienie i godne warunki do życia uchodźcy wojenni znaleźli w mieszkaniach pracowniczych, zlokalizowanych na terenie Cukrowni Cerekiew, Strzelin i Świdnica. Dodatkowo 6 spośród przybyłych osób zostało zatrudnionych w zakładach produkujących cukier marki Cukier Królewski.
Niemal 1 mln zł na działania pomocowe
Na dotychczasowe działania na rzecz obywateli Ukrainy Südzucker Polska S.A. przeznaczył niemal 1 mln złotych, jednak jak zapewniają jego przedstawiciele, firma nadal jest gotowa, aby pomagać. - Polacy od początku wybuchu wojny w Ukrainie udowadniają, że w tak trudnych chwilach największą moc ma międzyludzka solidarność. My także, przez cały ten czas, staramy się być czujni na potrzeby i nieść realną pomoc osobom szukającym schronienia w Polsce. Cel jest jeden – wsparcie konkretnych ludzi w rzeczywistej potrzebie. I choć w jakimś stopniu udało się go osiągnąć, wiemy, że to nie koniec trudnych chwil. Dlatego też utrzymujemy stały kontakt z osobami, organizacjami, instytucjami, które wsparliśmy, ale też nawiązujemy nowe kontakty, by móc nadal pomagać. Od samego początku byliśmy nastawieni na długofalowe działania i w tym zakresie nic się nie zmienia. Pozostajemy solidarni z Ukrainą – zapewnia Magdalena Budzyńska, Marketing & Corporate Communication Manager w Südzucker Polska S.A.

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.