Komunikaty PR

Shell umacnia pozycję na zachodzie Polski

2014-01-15  |  13:28
Biuro prasowe
Kontakt
ConTrust
Communication

ul. 1 sierpnia 6A
02-134 Warszawa
contact|contrust.pl| |contact|contrust.pl
+48 22 370 28 87
media.contrust.pl

Shell Polska uruchomił w Iłowej stację benzynową dedykowaną samochodom ciężarowym. W 2013 roku Shell oddał do dyspozycji klientów jeszcze dwie stacje w zachodniej Polsce: największą w Europie Środkowo-Wschodniej w Świecku oraz w Jędrzychowicach.

 

Iłowa – brama na Zachód Europy

 

Nowa stacja Shell w Iłowej została otwarta 27 grudnia 2013 roku. Jest zlokalizowana w pobliżu drogi krajowej nr 18, która na przejściu granicznym w Olszynie łączy się z niemiecką autostradą A15. Obie drogi stanowią fragment europejskiej trasy E36.

 

Stacja w Iłowej zajmuje powierzchnię 0,9 hektara i dysponuje 14 miejscami parkingowymi dla samochodów ciężarowych. Posiada 3 zadaszone „wyspy” TIR wyposażone w 2 dystrybutory dwustronne i jeden jednostronny z systemem szybkiego tankowa (HGV). Na terenie stacji znajdują się również dwa dystrybutory z płynem AdBlue® oraz dwa kompresory przeznaczone dla samochodów ciężarowych i jeden dla aut osobowych. Do dyspozycji klientów są prysznice, a  także sklep oferujący między innymi produkty gastronomiczne marki Deli2go. Cały obiekt jest stale monitorowany za pośrednictwem 14 kamer.

 

Nasze inwestycje to odpowiedź na potrzeby europejskiego rynku transportowego, który w oparciu o ofertę Shell buduje swoją sieć tranzytową. Doskonała lokalizacja stacji pozwala na skorzystanie z najwyższej jakości produktów i usług bez potrzeby zbaczania z głównych szlaków komunikacyjnych.” – powiedziała Ewa Galanty, szef Marketingu euroShell w Shell Polska.

 

Jędrzychowice, Iłowa i Świecko – silna pozycja Shell na Zachodzie

 

Aby umocnić swoją pozycję na kluczowych trasach pomiędzy Polska, a Niemcami i zapewnić kierowcom komfort w międzynarodowych podróżach Shell uruchomił w 2013 roku trzy najnowocześniejsze stacje benzynowe dedykowane dla samochodów ciężarowych. Wszystkie stacje są położone bezpośrednio przy skrzyżowaniu głównych szlaków komunikacyjnych i dysponują przestronnymi parkingami, prysznicami, punktami gastronomicznymi, a także pełnym monitoringiem.

 

Stacja w Jędrzychowicach, o powierzchni ponad 3 hektarów, jest zlokalizowana przy przejściu granicznym w Zgorzelcu w bezpośrednim sąsiedztwie A4 i posiada dojazdy z obu stron autostrady, a także z drogi krajowej nr 94. Obiekt posiada 68 miejsc parkingowych dla samochodów ciężarowych. Stacja jest wyposażona w 7 stanowisk szybkiego tankowania, myjnię dla tirów, strefę sanitarną 2theloo oraz sklep i część gastronomiczną, gdzie kierowcy mogą skorzystać z oferty Deli2go, a także z automatów z kawą Coffee Heaven. Ponadto na terenie obiektu znajduje się komfortowa strefa sanitarna 2theloo.

 

Natomiast nowa stacja Shell w Świecku/Słubicach powstała po gruntownej przebudowie dotychczas funkcjonującego obiektu. Jest zlokalizowana bezpośrednio przy drodze krajowej nr 29 Słubice-Krosno Odrzańskie oraz przy skrzyżowaniu z autostradą A2, która na przejściu granicznym w Świecku łączy się z niemiecką autostradą A12. Obiekt zajmuje powierzchnię 3 hektarów i jest w pełni dostosowany do potrzeb kierowców pojazdów ciężarowych. Oferuje 90 miejsc parkingowych dla TIRów i 29 dla aut osobowych, a także 14 stanowisk wyposażonych w system szybkiego tankowania (HGV), z których jednocześnie może korzystać siedem ciężarówek, tankujących z obu stron pojazdu. Przy każdym stanowisku z olejem napędowym znajduje się dystrybutor z AdBlue®. Ponadto na terenie obiektu znajdują się prysznice, bezpłatne stanowiska komputerowe dla klientów, automaty z kawą Coffee Heaven, kompresor, a w jego pobliżu punkt poboru opłat viaTOLL. Kierowcy mogą skorzystać z bezprzewodowego Internetu dostępnego na całym parkingu. Obiekt jest stale nadzorowany za pośrednictwem 39 kamer monitorujących parking, stanowiska tankowania i sklep. W trakcie budowy jest również myjnia dla samochodów ciężarowych oraz samoobsługowy market wielobranżowy.

 

euroShell kluczem do efektywnego transportu

 

Nowo otwarte stacje są integralnym elementem oferty kart paliwowych euroShell, które umożliwiają płatności bezgotówkowe na 20’000 stacji Shell w 35 krajach w Europie, z czego 400 stacji zlokalizowanych jest w Polsce. Pojazdom ciężarowym dedykowanych jest niemal 2’500 obiektów Shell w Europie. Karta euroShell powstała na bazie ponad 50 letniego doświadczenia firmy Shell w oferowaniu kart paliwowych. To sprawdzone narzędzie, które pozwala na efektywne wykorzystanie czasu pracy i redukcję kosztów firmy.

 

Korzystanie z karty euroShell to także unikalna możliwość tankowania paliwa Shell FuelSave Diesel przyczyniającego się do zmniejszenia spalania, a w konsekwencji do ograniczenia kosztów firmy.

 

Szczegółowe informacje na www.euroshell.pl

 

Marta Rakoczy

ConTrust

m.rakoczy@contrust.pl

GSM: + 48 605 073 929

Fax: +48 22 402 48 68

 

Ewa Galanty

Shell

Ewa.galanty@shell.com

Tel. +48 606 670 018

www.shell.pl

 

Shell Polska

Shell działa w Polsce od 1992 roku. Działalność obejmuje biznes Retail – sieć stacji i sklepów Shell, łącznie blisko 400 obiektów w całym kraju, oferujących pełną gamę usług od sprzedaży paliwa przez myjnie pojazdów po punkty gastronomiczne, karty paliwowe euroShell, oleje i smary, a także program lojalnościowy – Shell ClubSmart.  Z początkiem 2013 roku biznes Shell Aviation wkroczył na rozwijający się w Polsce rynek lotniczy. W Zabierzowie, koło Krakowa, od 2006 roku działa Shell Business Service Centre, które jest jednym z największych centrów usług dla biznesu działających w Polscei jest zarazem jednostką, która wyróżnia się pod względem zaawansowania obsługiwanych zadań i kompetencji pracowników.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja DHL Parcel inwestuje w 33 dostawcze samochody elektryczne od Arval Biuro prasowe
2021-04-15 | 13:56

DHL Parcel inwestuje w 33 dostawcze samochody elektryczne od Arval

DHL Parcel Polska powiększa swoją flotę samochodów dostawczych o pojazdy MAN eTGE. Zaawansowane technologicznie elektryki będzie można spotkać m.in. na ulicach Warszawy, Gdańska, czy
Motoryzacja Goodyear dostarczy opony do 26 samochodów na otwarcie sezonu ELMS
2021-04-15 | 10:55

Goodyear dostarczy opony do 26 samochodów na otwarcie sezonu ELMS

  Sezon European Le Mans Series rozpocznie się już w najbliższy weekend. 26 z 42 samochodów pojedzie na oponach Goodyear. Goodyear ma wyłączność na dostawy opon dla
Motoryzacja Lexus LS 600h L Landaulet
2021-04-14 | 16:00

Lexus LS 600h L Landaulet

Z czym kojarzy się ślub? Na takie pytanie każda para młoda odpowie zapewne nieco inaczej. Dla większości osób nieodłącznym elementem radosnej ceremonii jest wyjątkowy

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Globalna pozycja węgla nie jest zagrożona w najbliższych latach. Popyt napędzają państwa azjatyckie, głównie Chiny i Indie

W ubiegłym roku światowe zapotrzebowanie na węgiel spadło o 5 proc. r/r, najmocniej od II wojny światowej. To w dużej mierze efekt globalnego spowolnienia w przemyśle wywołanego przez COVID-19. W tym roku wraz ze stopniowym powrotem gospodarek do normalności Międzynarodowa Agencja Energii spodziewa się wzrostu popytu na czarny surowiec o 2,6 proc., głównie za sprawą państw azjatyckich. – Energetyka światowa jest oparta na węglu i takie państwa jak Chiny, Indie, Indonezja nie odstąpią od tego najtańszego, najbardziej bezpiecznego nośnika energii. Czyli praktycznie świat poza Unią Europejską będzie nadal opierał swoje systemy energetyczne na tym paliwie – mówi Janusz Olszowski, prezes Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej

Farmacja

Od dziś farmaceuci zyskują nowe uprawnienia. Właścicieli aptek czeka szereg wyzwań

16 kwietnia wchodzi w życie większość zapisów nowej ustawy o zawodzie farmaceuty, która rozszerza uprawnienia tego zawodu. Magister farmacji będzie mógł przeprowadzić z pacjentem wywiad farmaceutyczny, doradzić mu w kwestii przyjmowanych leków, przeprowadzić podstawowe nieinwazyjne badania diagnostyczne i przeszkolić w używaniu prostego sprzętu medycznego, np. glukometru. Otwartą kwestią pozostaje to, kto będzie płacił za opiekę farmaceutyczną jako świadczenie – sam pacjent czy może NFZ. Z kolei dla właścicieli aptek wyzwaniem będzie stworzenie miejsca, gdzie takie konsultacje mogą się odbywać, oraz zapewnienie odpowiednich zasobów kadrowych.

Problemy społeczne

W Polsce co roku przeprowadza się ok. 145 transplantacji serca, ale oczekujących jest trzy razy więcej. Problemem często jest brak zgody rodziny zmarłego

W 2020 roku wykonano 145 operacji transplantacji serca i podobna liczba utrzymuje się od kilku lat. Potrzeby są jednak znacznie większe, bo liczba osób oczekujących na przeszczep to 415 – wynika ze statystyk Poltransplantu. Choć większość Polaków zgadza się zostać dawcą narządów po swojej śmierci, rzadko informują o tym bliskich. – Nawet w 10–20 proc. przypadków rodzina nie zgadza się na przeszczep – wskazuje dr n. med. Zygmunt Kaliciński, transplantolog ze Szpitala MSWiA w Warszawie. Problemami są także nieodpowiednie przygotowanie szpitalnych koordynatorów oraz ich częsta rotacja.

Problemy społeczne

Pandemia ograniczyła aktywność fizyczną dzieci o ponad 30 proc. Wśród najmłodszych rośnie problem nieprawidłowej masy ciała i problemów z kręgosłupem

Już od ok. 20 lat poziom kondycji fizycznej dzieci i młodzieży systematycznie spada, a pandemia jeszcze pogłębiła ten problem. Nauka online, zamknięte szkoły, baseny, sale sportowe i boiska spowodowały, że aktywność fizyczna wśród najmłodszych spadła o 33 proc. – wynika z raportu „Aktywność fizyczna i żywienie dzieci w czasie pandemii”. – Możemy mieć przyrost populacji osób otyłych i z nadwagą, prawdopodobnie zwiększy się także częstotliwość występowania wad postawy i bólu  kręgosłupa – wymienia prof. Bartosz Molik, rektor AWF w Warszawie. Na zdrowie i kondycję dzieci przełożenie może mieć także coraz częściej diagnozowany zespół pocovidowy.