Sieć MEININGER Hotels z nową lokalizacją w Polsce

Katarzyna Matczuk
Planet Partners sp.z.o.o.
Grodzka, 42/1
31-044 Kraków
k.matczuk|planetpartners.pl| |k.matczuk|planetpartners.pl
+48 666 300 014
https://planetpartners.pl/
Sieć MEININGER Hotels rozwija międzynarodowe portfolio swoich lokalizacji nowym hotelem na terenie Polski. Krakowski hotel, który będzie położony w ścisłym centrum miasta i zapewni nocleg nawet ponad pięciuset osobom, dołączy do realizowanego właśnie obiektu w Warszawie. Obydwa mają otworzyć swoje drzwi dla gości w 2023 roku.
MEININGER Hotels oraz krakowska firma deweloperska Fronton zawarły umowę zakładająca otwarcie nowego hotelu w Krakowie latem 2023 roku. W transakcji pośredniczył Paweł Nowakowski, właściciel firmy PNConsulting. Nowy obiekt będzie położony w dzielnicy Grzegórzki w bezpośrednim sąsiedztwie punktów, takich jak Opera Krakowska i Ogród Botaniczny, w niewielkiej odległości od Dworca Głównego i Rynku.
- To wynik udanej współpracy z naszymi polskimi partnerami, który bardzo nas cieszy - mówi Ajit Menon, CEO MEININGER Hotels. - Hotel MEININGER w Krakowie powstaje w doskonałej lokalizacji przy perspektywicznym dla regionu projekcie infrastrukturalnym.
Zielony ogród i taras na dachu w sercu Krakowa
Nowy hotel sieci MEININGER Hotels powstanie w zespole historycznych budynków, korespondującym z architekturą dzielnicy. Docelowo kompleks będzie składał się z trzech obiektów. Plan obejmuje renowację istniejącego budynku frontowego i przynależnego do niego domku ogrodowego oraz dobudowanie kolejnego domku ogrodowego, nad którym trwają już prace. Serce kompleksu stanowić będzie taras na dachu wraz z dwoma wewnętrznymi dziedzińcami - jednym z tarasem śniadaniowym i drugim wypełnionym zielenią. Wszystkie budynki połączy wspólny parter.
- Koncepcja hoteli MEININGER, które wśród swoich gości mają zarówno osoby podróżujące w celach rekreacyjnych, jak i wycieczki szkolne, idealnie wpisuje się w otoczenie Grzegórzek. Architektura odgrywa tu kluczową rolę - podkreśla Eugeniusz Batko, Prezes Zarządu firmy Fronton.
Planowo do dyspozycji gości oddane zostaną 503 łóżka w 135 pokojach dwu-, trzy- i wieloosobowych (do sześciu łóżek w pokoju).
Dodatkowo goście, podobnie jak we wszystkich hotelach hybrydowych MEININGER, będą mogli skorzystać z udogodnień, takich jak: kuchnia dla gości z pralką i suszarką, strefa gier, bar oraz bezpłatne połączenie z internetem.
Doskonała lokalizacja w pobliżu węzłów komunikacyjnych
Budynek, w którym znajduje się hotel, jest zlokalizowany na wschód od obszaru historycznego Starego Miasta. Podróż na Rynek zajmie gościom około 5 minut tramwajem lub 15 minut pieszo, podobnie jak dotarcie w okolice Kazimierza.
Ze względu na położenie obiektu przy modernizowanej obecnie trasie kolejowej pomiędzy Dworcem Głównym a Rudzicami, goście hotelowi będą mogli w przyszłości dojechać do niego bezpośrednio z lotniska w Balicach. Dziś najbliższym dużym punktem komunikacyjnym jest Dworzec Główny, oddalony od hotelu o 10 minut podróży tramwajem lub około 15 minut spaceru.
Otwarcie polskich hoteli zakładane na 2023 rok
MEININGER Hotels planuje otwarcie w Polsce dwóch hoteli: w Krakowie oraz w Warszawie (prace nad tą lokalizacją trwają od 2019 roku). Obydwa są tworzone zgodnie z ideą hotelu hybrydowego, którą MEININGER realizuje na terenie całej Europy.
Koncepcja zakłada połączenie obsługi i komfortu międzynarodowego hotelu klasy ekonomicznej ze znanymi z hosteli udogodnieniami, takimi jak kuchnia dla gości i strefa gier. Każdy hotel charakteryzuje się korzystnym stosunkiem ceny do jakości, lokalizacją w pobliżu centrum miasta, wysokiej jakości wyposażeniem i elastyczną strukturą pokoi. Co więcej, każdy z hoteli powstaje na podstawie unikatowego projektu, odzwierciedlającego wyjątkowy charakter lokalnego otoczenia.
O MEININGER Hotels
MEININGER Hotels to sieć hoteli hybrydowych, łączących w sobie wysoką jakoś hoteli klasy ekonomicznej z korzystną ceną i udogodnieniami dla gości, jak kuchnia, strefa gier czy bar. MEININGER prowadzi obecnie w Europie 31 hoteli hybrydowych, dysponujących łącznie ok. 4.900 pokojami i ok. 17.400 łóżkami w 21 europejskich miastach, takich jak Amsterdam, Berlin, Kopenhaga, Mediolan, Monachium, Paryż, Rzym i Wiedeń. Kolejne projekty hotelowe są w trakcie realizacji. Na 2022 rok planowane jest otwarcie hoteli w Dreźnie i Bremie oraz Wenecji, a na 2023 w Warszawie i Krakowie.
O Fronton
Fronton jest krakowskim deweloperem z ponad 30-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych w Polsce. Założona w 1989 r. firma koncentruje się na dostarczaniu wysokiej jakości produktów, zarówno dla osób prywatnych, jak i inwestorów instytucjonalnych, za co była wielokrotnie nagradzana. Fronton jest aktywny w sektorze mieszkaniowym, gdzie buduje i wyposaża lokale mieszkalne, ale jest również ważnym graczem na lokalnym rynku biurowym i magazynowym, wybudowawszy wiele kompleksów klasy A. Jako firma lokalna, Fronton angażuje się w wiele wydarzeń kulturalnych, jak również w działania pro bono. Organizacja była na przykład odpowiedzialna za odrestaurowanie i renowację kilku zabytkowych budynków w Krakowie.

Smart travel w 5 krokach. Jak wypocząć i nie przepłacić?

Polacy rezerwują wczasy na ostatnią chwilę

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.