Komunikaty PR

Sierpniowa Młoda Sztuka

2020-08-12  |  11:00
Biuro prasowe

Niezwykłe, realistyczne przedstawienia i minimalistyczne obrazy przepełnione barwami. Sierpniowa wystawa Młoda Sztuka to wyjątkowa okazja do zobaczenia prac najciekawszych młodych twórców. Szczególnie warto zwrócić uwagę na dzieło Anny Vostruchovaite, artystki pochodzącej z Wilna, która stworzyła serię intrygujących obrazów nazywanych datą ich powstania. W DESA Unicum zobaczyć można również twórczość Pauliny Zalewskiej, Aleksandry Kowalczyk, Pauliny Pior i Adama Wątora.  Wszystkie prace pójdą pod młotek 20 sierpnia. 

 

Minimalistyczna w swej formie praca Anny Vostruchovaite pochodzi z jej cyklu dyplomowego „Shift”. Każdy z obrazów wchodzący w skład malarskiej serii tytułowany jest dokładnym terminem jego ukończenia – datą i godziną z sekundową dokładnością. Malarka skupia się przede wszystkim na kształcie przedstawionego obiektu oraz na fizycznych właściwościach koloru. W prezentowanej pracy do podkreślenia geometrycznej, nieregularnej formy wykorzystała intensywnie żółtą barwę. Jej konsekwentna realizacja przełamuje malarskie konwencje. Prezentowana w DESA Unicum praca jest odważna i absolutna w wydźwięku. Wszystko dzięki temu, że artystka użyła tylko jednej barwy, a kompozycja jest niezwykle minimalistyczna. 

 

Inna, wyjątkowa praca, którą zobaczyć można na sierpniowej wystawie w DESA Unicum to „Smaki Jazzu II” autorstwa Pauliny Zalewskiej. Dla tej młodej artystki niezwykle ważną inspiracją jest przestrzeń miasta. Uważa ją za elementarny składnik tożsamości człowieka.  Jednym z czynników, które mają na nią wpływ, jest lokalny folklor. To właśnie on stanowi ważny element prezentowanej na wystawie oraz aukcji pracy. Paulina Zalewska ukazała na niej klimatyczną, francuską uliczkę i kawiarnię, w której właśnie odbywa się koncert. Wszystko z zewnątrz obserwuje mała dziewczynka z psem. Pomimo tego, że praca przedstawia realistyczną scenę, całość wydaje się być kreacją wyobraźni czy też sennym marzeniem.

 

Wyobraźnia jest też niezwykle istotnym elementem w twórczości Aleksandry Kowalczyk. Jej obrazy inspirowane są licznymi podróżami. Swoje prace tytułuje często  nazwą miejsca, które w sposób czysto abstrakcyjny odzwierciedla w swojej kompozycji. Jej intrygujące obrazy przedstawiające układy geometryczne to tak naprawdę widoki miast. Artystka zaznacza wszystkie najbardziej charakterystyczne dla nich punkty. Oprócz różnorodnych brył geometrycznych, które w większości są zaledwie namiastką rzeczywistego widoku, malarka gra również kolorem – czystą, jednolitą plamą barwną. Aleksandra Kowalczyk jest absolwentką Malarstwa ASP w Warszawie w pracowni prof. Leona Tarasewicza. W DESA Unicum zobaczyć i wylicytować można jej pracę z 2020 roku.

 

Na wystawie pojawią się również dzieła m.in. Konrada Hamady, Tomasza Koclęgi, Magdaleny Kępki i Anny Pszonki. 20 sierpnia zostaną zlicytowane w największym polskim domu aukcyjnym przy ul. Pięknej 1A. Licytować można będzie online, przez aplikację oraz telefonicznie i przez zlecenie stałe. Aukcja transmitowana będzie na żywo w kanałach społecznościowych DESA Unicum.


 

Wystawa Młoda Sztuka: 3-20 sierpnia 2020, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

 

Aukcja Młoda Sztuka: 20 sierpnia 2020, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa


 

https://desa.pl/pl/aukcje/mloda-sztuka-73jy/

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę Biuro prasowe
2024-12-19 | 08:00

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę

Książka to prezent świąteczny, na który decyduje się ponad połowa Polaków. Jak pokazują wyniki „Badania o książkach” przeprowadzonego przez IMAS International na
Kultura Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina
2024-12-18 | 12:15

Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia mieszkańcy Szczecina otrzymali od Browaru Bosman i Miasta Szczecin wyjątkowy eko-prezent. Browar opracował koncepcję parku przy ulicy
Kultura Startuje konkurs Pulsu Biznesu na Biznesową Książkę Roku
2024-10-23 | 15:00

Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku

Dziś rusza premierowa edycja konkursu Biznesowa Książka Roku organizowanego przez dziennik „Puls Biznesu”. Jego celem jest wyróżnienie wyjątkowych tytułów,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Ochrona środowiska

Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce

Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.

Konsument

Systemy żywnościowe będą się zmieniać w kierunku bardziej zrównoważonym. Transformacja czeka nie tylko rolników

Europejski Zielony Ład budzi wiele kontrowersji i sprzeciwów, w szczególności w Polsce. Jak przyznaje ekspert zespołu Team Europe powołanego do wyjaśniania polityk Unii Europejskiej, choć w strategii „Od pola do stołu” można poprawić pewne elementy, to jest ona konieczna, by ratować kurczące się zasoby naturalne w Europie. Polska jest dużym producentem rolnym UE i zarazem krajem mocno zagrożonym suszą, więc transformacja systemów żywnościowych jest dla nas szczególnie istotna.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.