Silny&Salamon dla innogy Stoen Operator
Lawenda Public Relations
Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
agnieszka|lawendapr.com| |agnieszka|lawendapr.com
48601991089
www.lawendapr.com
Stołeczny dystrybutor energii, innogy Stoen Operator, wybrał firmę Silny&Salamon jako dostawcę plomb licznikowych z RFID. Technologia RFID zastosowana w plombie umożliwi odczyt informacji z odległości, zwiększy bezpieczeństwo, a także usprawni pracę kontrolerów.
Zapewnienie bezpieczeństwa rozbudowanej infrastruktury sieciowej, a zarazem konieczność szybkich i dokładnych kontroli to tylko niektóre z wyzwań branży energetycznej. Rozwiązania tych problemów dostarcza firma Silny&Salamon, której plomby licznikowe z RFID zostały wybrane przez innogy Stoen Operator. Dodatkowo ekspertyzę w obszarze technologii RFID dostarczyła spółka córka - ISS RFID. Kontrakt obejmuje dostarczenie 400 tys. plomb licznikowych w ciągu roku.
Plomby z RFID - połączenie bezpieczeństwa i informacji
Bezpieczeństwo firmy, jej mienia i infrastruktury często zależy od zastosowanych zabezpieczeń i procedur. Firma Silny&Salamon, która dysponuje wiedzą i doświadczeniem, zbieranymi w tym obszarze przez ponad 30 lat, po dokładnym zapoznaniu się z potrzebami klienta, zaproponowała plomby licznikowe z RFID w standardzie UHF typu roto. Dzięki odpowiedniej orientacji są one bardziej ergonomiczne podczas montażu w trudno dostępnych miejscach lub w ograniczonej przestrzeni. UHF RFID spośród innych rozwiązań, wyróżnia się możliwością odczytu danych z większych odległości niż w przypadku standardowych rozwiązań.
– Poza bezpieczeństwem, to właśnie dokładne zbieranie informacji buduje przewagę konkurencyjną firm w tej branży, a ich sprawne pozyskiwanie jest kluczowe w postępującej transformacji cyfrowej sektora energetycznego. Cieszę się, że nasze kompetencje w zakresie zabezpieczeń i nowych technologii, m.in. RFID, zostały docenione przez innogy Stoen Operator. Dołożymy wszelkich starań, aby współpraca przebiegała płynnie, a nasz nowy klient był zadowolony – mówi Katarzyna Bieńkowska, prezes zarządu Silny&Salamon.
Cel, który postawił dystrybutor energii przed dostawcami, obejmował zabezpieczenie liczników i innych urządzeń przed nieuprawnionym dostępem, a także umożliwienie kontroli procesu ich montażu.
– Zależało nam na tym, abyśmy dysponowali informacją o prawidłowości montażu liczników, poprzez sczytanie tagu na początku i końcu tego procesu. Plomby z RFID umożliwiają nam także identyfikację urządzeń i weryfikację, który pracownik jest odpowiedzialny za instalację. Bardzo ważne są dla nas też szybsza i dokładniejsza kontrola wydawanego towaru: liczników, plomb czy innych materiałów eksploatacyjnych – mówi Marcin Wilkowski z działu serwisu liczników, innogy Stoen Operator.
RFID w sektorze energetycznym
Rozwiązania oparte o technologię RFID, która polega na radiowej identyfikacji znaczników (tagów), są coraz częściej wdrażane w różnych branżach. Wiele modeli plomb jednorazowych może posiadać dodatkowo tag RFID, będący częścią plomby lub całkowicie w niej ukryty. Umożliwia on odczyt z odległości i zakodowanie w chipie dodatkowych informacji. Jest to nieocenione wsparcie wszędzie tam, gdzie przeprowadza się zdalną inwentaryzację lub inspekcja wizualna jest utrudniona np. ze względu na warunki atmosferyczne czy strefę zagrożenia wybuchem. Tagi RFID są trwalsze niż etykiety z kodem kreskowym, bardziej odporne na warunki zewnętrzne.
Z szerokiego wachlarza zastosowań technologii RFID korzysta już logistyka, handel czy transport, gdzie wykorzystuje się ją, przede wszystkim, do śledzenia i bezdotykowej identyfikacji oznakowanych przedmiotów np. paczek czy pojemników transportowych. Wymierne korzyści to usprawnienie procesów inwentaryzacyjnych, magazynowych, monitorowanie i kontrola łańcucha dostaw, także w czasie rzeczywistym.
Branża dystrybucji energii będzie czerpać korzyści z tej technologii głównie w obszarze zarządzania i zabezpieczania infrastruktury, usprawni procedurę przyjmowania i wydawania sprzętu, skróci czas wyjazdu brygad w teren i pomoże w zarządzaniu informacjami, pochodzącymi z otagowanych urządzeń.
Wszystko o plombach
W ostatnich tygodniach eksperci z Silny&Salamon opracowali pierwszy na rynku przewodnik po plombach pt. „Jak dobrać skuteczne zabezpieczenie – przewodnik po plombach 2021”, który stanowi praktyczny zestaw porad dla tych, którzy stoją przed wyzwaniem zapewnienia bezpieczeństwa w firmie. Aby otrzymać bezpłatny egzemplarz, należy skontaktować się z Dagmarą Puścikowską, pisząc pod adres dagmara.puscikowska@plomby.biz.
Więcej informacji o firmie znajduje się na www.plomby.biz i www.pakowanie.biz oraz na profilach LinkedIn: Silny & Salamon Sp. z o.o. (profil główny) i Silny & Salamon - wyłączny dystrybutor APS Autobag.

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Norwegia i Islandia mocniej rozważają dołączenie do UE. To byłyby ważne decyzje dla Polski
W Norwegii i na Islandii coraz częściej wspomina się o potencjalnej akcesji do Unii Europejskiej. Możliwe, że w obu tych krajach odbędą się referenda, które zbadają poparcie dla tej idei w społeczeństwach. Zdaniem europosła KO akcesja obu północnych państw byłaby znaczącym wzmocnieniem dla UE, ale także ważną decyzją dla Polski.
Infrastruktura
Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.