Skinwallet wśród sponsorów charytatywnego turnieju CS:GO-Fight Before Christmas!
Skinwallet, właściciel platform do handlu dobrami cyfrowymi, został jednym ze sponsorów Fight Before Christmas - charytatywnego turnieju CS:GO. Organizatorem wydarzenia, które odbyło się 6 grudnia br., jest GRID Esports. Celem było wsparcie londyńskiej fundacji charytatywnej Rethink Mental Illness, zajmującej się budowaniem świadomości wokół zdrowia psychicznego. Impreza odbyła się na platformie streamingowej Twitch.
Skinwallet jest jednym z wiodących serwisów związanych z handlem dobrami cyfrowymi. Posiada dwie platformy działające w modelu instant oraz marketplace.
- Rethink Mental Illness to brytyjska organizacja charytatywna, której celem jest budowanie świadomości
w kwestiach dotyczących zdrowia psychicznego. Edukacja na ten temat jest niezwykle ważna, szczególnie
w grupie młodych ludzi, którzy stanowią dużą część społeczności zbudowanej wokół gamingu i e-sportu
– mówi Kornel Szwaja, prezes Skinwallet. – Cieszymy się, że jako sponsor mogliśmy wesprzeć wydarzenie mające taki cel i wsparcie wielu znanych w branży postaci. Dziękujemy organizatorowi, czyli GRID Esports,
a także pozostałym partnerom: TheEsportsBible i Xtrfy. Mamy nadzieję, że Fight Before Christmas stanie się grudniową tradycją – dodaje.
Z inicjatywy organizatora rozgrywki odbyły się w mieszanych składach - przy formułowaniu drużyn brano pod uwagę m.in. równy udział mężczyzn i kobiet. Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną impreza odbyła się online i streamowana była w serwisie Twitch. Oglądający mogli w dowolnym momencie wesprzeć cel wpłatami, które zostały w całości przekazane fundacji.
- Pandemia pokazała, jak ważne jest skupienie uwagi na kwestiach związanych z dobrostanem psychicznym. W czasie pierwszego lockdownu odnotowaliśmy bardzo duże zwiększenie ruchu na naszej platformie, co potwierdza, że młodzi ludzie zwrócili się wtedy ku rozrywkom online. Chcemy wykorzystać ten wzrost zainteresowania graczy i przyczynić się do działań edukacyjnych w tej kwestii – uzupełnia Kornel Szwaja.
Skinwallet działa od 2019 roku. W modelu instant platforma pozwala użytkownikom sprzedawać wirtualne przedmioty za pieniądze – uzyskują przy tym natychmiastową wycenę. Uruchomiony 5 października model marketplace – Skinwallet Market – aktualnie umożliwia użytkownikom zakup dóbr cyfrowych, a docelowo będzie obsługiwać zarówno transakcje kupna, jak i sprzedaży bezpośrednio pomiędzy użytkownikami.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.